. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

MINOCIKLIN - MINOCIN - JAK UŽÍVAT ?

9. května 2017 v 13:37 | chlamydie.info |  NEMOCI A LÉČBAMinocyklin

Posted September 12th, 2007 by Lymess
Páč tady někteří občas špekulejete o tom, zda by nebylo vhodné vyměnit doxycyklin za minocyklin, napíšu vám něco o minocyklinu.

Minocyclin je antibiotikum, které má speciální vlastnosti:
mezi jiným působí optimálně vnitrobuněčně, je lipofilní (rozpustný v tucích), má dobrý průnik do tkání, ničí velký počet bakteriálních patogenů (speciálně např. ty, které přenášejí klíšťata), a překonává hemato-likvorovou bariéru tak dobře, jako snad žádné jiné antibiotikum, a to již při nízkém dávkování.

To ho dělá velice potentním, ale bohužel má kvůli tomu také některé nepříjemné účinky. Některé problémy, označované jako "vedlejší účinky", jimi v podstatě nejsou, nýbrž jsou znakem mocného účinku, poněvadž toto antibiotikum, na rozdíl od mnoha jiných, "uklízí" nejprve uvnitř buněk, v tukové tkáni a v mozku.

Aby se nepřehnal masivní rozpad baktérií v citlivých oblastech, který může způsobovat silné potíže, doporučují někteří lékaři pozvolnou "náběhovou křivku" dávek minocyklinu (ostatně, to platí i pro jiná ATB).

Jsou pacienti s vysokou zátěží bakteriálních patogenů, speciálně uvnitř buněk, a s vysokým podílem postižení mozku, zejména ti v pozdních stádiích infekcí, kteří nebyli nikdy léčeni vhodným způsobem, a ti mají silné reakce již při dávkách 25 mg. V případě uvedených problémů by se mělo dávkování okamžitě snížit a upravit, ovšem nevysadit. Počáteční dávka by mohla být 50 mg za den, někdy i méně, pak pomalu stupňovat na 75 mg a 100 mg. Někdy doporučované dávkování 200 nebo dokonce 300 mg by nikdy nemělo být nasazeno ihned a už vůbec ne "pod tlakem". Zohlednit je potřeba i tělesnou hmotnost, stádium onemocnění a interakce s jinými léky.
Jeden lékař jednou řekl: "S minocyklinem si musí člověk zahrávat opatrně, neustále upravovat dávky a nikdy se nesmí nic přehnat".

V rámci Marshallova protokolu se minocyklin bere i v minidávkách, někdy (zejména zpočátku) jen 25 mg obden, a účinkuje.

Ještě dodám pár mých zkušeností:

Doxycyklin mi byl nasazen na počátku mé léčby a již za 3 týdny mě zbavil ukrutných bolestí kloubů, svalů a všeho ostatního.

Později (po nějakém čase bez ATB, ale po "léčbě" kortikoidy - za ně vám "mockrát děkuji", paní doktorky z infekčního odd. Thomayerovy nemocnice) jsem najel na megadávky (až 600 mg) - bylo mi dobře, ale nevyléčilo mě to.
Po dalším čase jsem vyzkoušel i samotný minocyklin (už nevím kolik, možná 200 mg), taky mi po něm bylo dobře, ale taky mě nevyléčil.
Byla to holt monoterapie. A ta, jak již dnes víme, nestačí.

díky Lymessi za informace skvělé a budou se hodit, v blízké době se na výměnu atb sice nechystám, ale při mé promořenosti bych tak po roce léčby změnila z doxy. na mino, protože ta moje léčba jde šíííleně pomalu....ještě malou prosbu, je někde přesně přeložen Marrshalův protokol.
díky
Na Wheldonově protokolu od 3/2007 pro chlam tracho, borelii.Různé potíže:Únava, silné pocení, brnění a bolesti zad a končetin,bolest břicha, závratě, mžitky před očima.

On September 12th, 2007 Mirous says:
Beru Minocyclin už 3 měsíce 200 mg denně + 500 mg Azitroxu 3x týdně a 10 dní měsíčně 1500 mg Metronidazolu denně puls. Nemám žádné reakce ani zlepšení. V čem je chyba mi asi nikdo neporadí.
Manžel Funy na W.protokolu od října 2006 pro letitou neléčenou neuroboreliozu, křeče, bolesti a ochrnování končetin. před protokolem léčen ATB Doxycyklin 500 mg denně po dobu 5 měsíců podle slovenských stránek borelioza.sk
On September 13th, 2007 Lymess says:
Běžný český doktor Minocyclin vůbec nezná. A když ho před ním zmínite, bude to pravděpodobně slyšet poprvé v životě (stalo se mi ne jednou). Ani v lékárnách ho nemívají a neznají (ale objednají - když máte recept). Nevím, proč se málo ordinuje, když je tak "dobrej". No je podstatně dražší než Doxy. Na chronické infekce našeho typu (vnitrobuněčné) ho v zahraničí preferují (co já vím): Prof. Sievers, Dr. Jadin, Dr. Klinghardt, Dr. Marshall, Jansen-Rosseck...).
A u nás ho např. předepsal Jorikovi hned zpočátku léčby Klubal.

Existuje nějaká odborná studie

On October 6th, 2007 Mirous says:
Existuje nějaká odborná studie o hepatotoxicitě Minocyklinu ? To, že Minocyklin je účinější na chlamydie, rychleji je zabíjí, čímž vzníká
více toxických látek, které můžou mít špatný účinek na játra je jasné.
Stejně tak je jasné, že stejná dávka Minocyklinu v miligramech, je podstatně silnější než stejně velká dávka Doxycyklinu. (Proto beru Minocyklinu 100 mg a ne 200 mg jako u Doxycyklinu). O to mi ale nejde.
Chci se zeptat jestli Minocyklin působí negativně na játra, (bez ohledu na toxiny vzniklé zabíjením chlamydií), čistě na základě svého chemického složení, jestli obsahuje nějaké chemické látky, které játra
snášejí hůř než doxycyklin ? Píše se o tom někde ?

Minocyklin řada z

On October 6th, 2007 Hunter says:
Minocyklin
řada z vás neví o minocyklinu nic, přesto uvažují o náhradě doxycyklinu právě za minocyklin. Pro rozhodování doporučuji prostudovat tyto informace:

Minocyklin je nejlépe vstřebatelné tetracyklinové antibiotikum - orální cestou. Rozpouští se dobře v tucích, až 10x více, než doxycyklin a ostatní tetracykliny. Prochází i v malé dávce hematolikvorovou bariérou. Má dlouhý poločas rozpadu v tkáních, působí 2-4x déle než většina ostatních tetracyklinů. 250mg minocyklinu je srovnatelné s dávkou 250mg jiných tetracyklinů. Jde o bakteriostatické antibiotikum.
Minocyklin se používá nejčastěji na kožní problémy, tedy akné. V zahraničí, hlavně v USA se bere proti tomuto onemocnění dlouhodobě, nejčastěji v dávkách 50 a 100mg denně. Dále je minocyklin aktivní, podobně jako ostatní tetracykliny, proti široké škále bakteriálních patogenů. V poslední době se zkoumá jeho vliv při léčbě RS, kdy výzkumy ukazují, že minocyklin ovlivňuje autoimunitní procesy. Je mu přisuzována role neuroprotektiva a protizánětlivého činitele, kdy inhibuje apoptózu buněk skrz tlumení TNF alfa (Tumor Necrosis Factor alpha) - Lymfotoxin, což je prozánětlivý cytokin. Tento efekt je zprostředkován skrz přímé působení minocyklinu na aktivované T-buňky (jsou zahrnovány k lymfocytům - bílým krvinkám - hrají hlavní roli v buněčné imunitě) a mikroglie, což má za násladek snížení schopnosti T-buněk kontaktovat mikroglie k produkci cytokinu v T-lymfocytové signální transdukci (proces, kdy buňka konvertuje jeden signál nebo stimul na jiný - nejčastěji vyvoláno sekvencí biochemických reakcí uvnitř buňky). Minocyklin také inhibuje mikrogliální aktivaci skrz blokádu NF - kappa B (Nuclear Factor kappa B) jaderné translokace (proteinový komplex, který se používá k transkripci v buňce) - hraje klíčovou roli v imunitní odpovědi organismu na infekci. Špatná regulace tohoto proteinového komplexu může vést k zánětu, autoimunitě , septickému šoku a je spojována s virovými a bakteriálními infekcemi a rozladěnou imunitou. Minocyklin tak poskytuje neuroprotektivní efekt nezávisle na svých protizánětlivých účincích. Řada studií na případech onemocnění RS dokazuje, že při 24 měsíční léčbě minocyklinem dochází ke změnám na MRI mozku, klesá počet relapsů.
Absorpce minocyklinu klesá o 10% při braní s jídlem, s mlékem pak o 33%. Minocyklin se jako ostatní tetracykliny ukládá v zubech, kostech a nehtech. Při dlouhodobém braní způsobuje žlutošedé až hnědé zabarvení zubů, rovněž zvyšuje pigmentaci a může se objevit i zažloutnutí bělma. Pokožka je fotocitlivá, vůči UV záření.
Rozdíl oproti ostatním tetracyklinům je také v tom, že minocyklin má nejvíce vedlejších projevů, zvláště ve vestibulárním aparátu, může způsobit závratě, zmatenost, změnu visu, pocity na zvracení, bolesti hlavy atd. Může také vyvolat esofagitidu - refluxní onemocnění jícnu, které se obvykle upraví několik týdnů od zastavení podávání minocyklinu. Riziko esofagitidy lze minimalizovat braním doxycyklinu/minocyklinu s dostatečným zapíjením vodou a pohybem v horizontální poloze.
Dlouhodobé braní tetracyklinů obecně může zhoršit funkci ledvin a zapříčinit hypersenzitivní reakce.
Nyní tolik probíraná hepatotoxicita minocyklinu. Ano, minocyklin je hepatottoxický více, než doxycyklin. Potvrdily to některé studie na pacientech s hepatitidou. Mimo to tím vyvracím mýtus o jaterních testech, na které se tu někteří uživatelé donekonečna ptají, jako by to bylo to jediné důležité. Skutečný stav jater zjistí pouze biopsie. Hepatotoxicita minocyklinu byla pozorována na pacientech, kteří jej dlouhodobě brali, ať proti akné, nebo artritidě, někteří měsíce, rok, ale i tři roky. Většina z nich měla jaterní testy v pořádku, nebyly zaznamenány žádné zvýšené protilátky proti jaterním virům. Přesto měli hepatitidu! Špatný stav jater se u většiny z nich upravil do několika měsíců po skončení podávání minocyklinu, avšak v této studii jsou dva případy úmrtí, jeden na selhání jater s komatem a druhý na pancytopenii (tedy závažná porucha krvetvorby). Tyto případy byly znaznamenány na pacientech v UK, kteří brali minocyklin proti akné, dlohodobě, v dávkách 50 a 100mg denně. Z toho vyplývá, že minocyklin se nehodí pro dlouhodobé braní s tím, že může způsobit autoimunitní hepatitidu. Studie rozhodně nevede k zastavení užívání minocyklinu, ale k jeho omezení v dlouhodobých terapiích. Rozhodně nejde o neškodný lék, má řadu vedlejších účinků, které není radno podceňovat. Kromě hepatitidy jsou zaznamenány i případy (nutno uznat, že vzácné), kdy minocyklin způsobil meningitidu a otok mozku. Minocyklin rozhodně není snadno vyměnitelný za doxycyklin a opačně, je nutné k náhradě léku přistupovat opatrně. Rovněž se nespoléhat na jaterní testy, o skutečném stavu jater vypovídají málo a v případě hepatitidy způsobené minocyklinem se toto onemocnění nemusí v testech vůbec projevit. Je nutné sledovat i další ukazatele v krevním obraze.
O tom, jak minocyklin může vyvolat hepatitidu si můžete přečist zde (anglicky samozřejmě)
Zde pak o tom, jak minocyklin může vyvolat meningitidu a otok mozku:
On October 13th, 2007 Kamarád says:
Mirousi,
téměř v každém letáku téměř každého léku najdeš pár procent, či zlomek promile případů, které mohou užíváním onoho léku skončit tragicky. ATB a např. Acylpyrin:-) nevyjímaje. Zvlášť nyní, po vstupu do EU, jsou tyto všechny letáky opravdu lahůdkovým čtením. Tam se píšou i tak vzácné vedlejší účinky, které má třeba 1 člověk ze 10 000. A je také otázka, z čeho ten tragický vedlejší účinek vlastně byl.
Z užívání Roxi a Doxy jsem přešel po 13 měsících na Azi a Mino, protože ty první dva už nic dále se mnou neuměly udělat k lepšímu - byla to jasná stagnace - už asi 5 měsíců.
Beru Azi 250 ob den, a Mino 50 ob den, chystám Mino 50 denně, časem možná i 100 mg denně. Mino ovšem ne na dalších 13 měsíců, nýbrž tak na 2 na 3. A určitě se začíná v kritických místech, které u mne byly vlastně jakoby už v klidu, díky Azi a Minu něco dít. Že naši doktoři Mino prakticky vůbec neznají - moje obvodní lékařka ho psala vůbec poprvé/!!/ v životě za 20 let praxe, ještě neznamená, že to je nějaký hrozný zabiják jater. Prostě ho neznají, proto ho nepíšou, ne proto, že by lidi měli přicházet houfně o játra. A moje obvodní jen "slyšela", že jsou po něm velké alergické reakce. Že to spíš jsou reakce na masívní ničení patogenů právě Minocyclinem, pokud nasadí do začátku dávky 100 až 200mg za den, doktoři bohužel netušejí...Dávečky se musí nasadit ze začátku naopak malé. Ta neznalost jak Mina, tak jeho působení, je celorepublikový problém všech doktorů. Na Západě je Mino předepisován zcela běžně.
Po 13 měsících Roxi a Doxy mám jaterky a krevní obraz nejlepší za posledních 20 let. Naprosto všechny "hvězdičky" v "chlívečku". Tlak ze 160/90 klesl na 135/80. Paní obvodní doslova říkala, že to jsou testy nějakého batolete. Časem napíšu víc do svého blogu. A pak skočím na jaterky - po tom Minu. Na biopsii ne.
Že by se hepatitida a jiné /třeba i dočasné/ poškození jater vůbec/!/ neprojevily v jaterních testech a byla by nutná až biopsie, slyším tady opravdu poprvé. Prosím dotyčné, pokud možno, o odkaz na tuto informaci.

Kamaráde, jak dlouho chseš brát 50 Mino ob den? Překvapilo mě to. Já si dělám výčitky, že neberu 100. Jelikož se mi stav neustále zhoršuje, tak také zkusím dát 50 ob den. A co Azi jen 2x týdně?
Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese
-
Na Wheldonově protokolu od března 2007 pro stále se zhoršující bolesti a únavu při R.S., CPN, artritida, inkontinence, a z toho všeho - deprese
100 mg Mino by mělo mít stejnou nebo vyšší účinnost než 200 mg Doxy. Pokud jsou ještě jiné rozdíly, jen uvítám když je napíšeš.
Hlavní jeho devizou je snadný průnik přes hemalikvor. bariéru již při malých dávkách a to, že uklízí z gruntu uvnitř buněk.
Jinak já jedu taky mino 50 mg ráno a 50 večer, ale jsem teprve na začátku, takže zatím nic směrodatného.

Ahoj,
jen stručně:
http://en.wikipedia.org/wiki/Minocycline - Minocycline hydrochloride, also known as minocycline, is a member of the broad spectrum tetracycline antibiotics, and has a broader spectrum than the other members.
http://redpoll.pharmacy.ualberta.ca/drugbank/cgi-bin/getCard.cgi?CARD=APRD00547.txt -
Minocycline, the most lipid soluble and most active tetracycline antibiotic, is, like doxycycline, a long-acting tetracycline.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ? Pokud ANO, pls, ohodnoťte článek. Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama