. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Kalisie voňavá - Zlatý vlas

15. května 2017 v 11:11 | zahradnictvikruh.cz |  BYLINKY a PLODY

Kalisie voňavá - Zlatý vlas - CALLISIA FRAGRANS

Léčebné účinky
Jedná se o velmi silnou léčivou rostlinu a její užívání je vhodné konzultovat s lékařem.
V literatuře se uvádí, že je dopuručována při cukrovce, rakovinných onemocněních, nemocech žaludku,tenkého střeva, sleziny, ledvin, žlučových cest. Má pozitivní účinky při léčbě astmatu, alergií, žaludečních a dvanácterníkových vředů. Lze ji také používat zevně jako aloe. Rostlina je dodávána pouze s návodem na pěstování!! Pokud chcete podrobné informace o účincích můžete si objednat knihu o využití Kalisie. Kalisie voňavá, autor: Emil Václav Havelka
Léčivé účinky má celá rostlina. Kalisie je rostlinný biogenní stimulátor, a efektivně léčí mnohá onemocnění. Obsahové látky v rostlině jsou velmi koncentrované ( především v hlavním stvolu).

Kalisie je silný antioxidant, diuretikum a spasmolytikum. Používá se při různých typech alergií, při zvýšené lomivosti kapilár, při zánětlivém onemocnění ledvin, některých kardiovaskulárních a infekčních onemocněních.
Vylučuje toxické látky z organismu, léčí narušenou činnost močového měchýře, žaludeční a dvanácterníkové vředy, působí žlučopudně, léčí onemocnění prostaty, má silný protirakovinný účinek, neboť brzdí nárůst rakovinných buněk. Velmi dobrých výsledků dosahuje při likvidaci myomů, cyst, také u rakoviny ženských pohlavních orgánů, dělohy, vaječníků, prsu, plic, štítné žlázy, žaludku a konečníku.
Používá se k léčbě očních infekčních onemocněních, dermatóz, má antibakteriální a protisklerotický účinek. Hojí rány, spáleniny a zranění. Působí rychle proti bolesti hlavy, při vředech v nose nebo v konečníků.
Spolu s Rakytníkem řešetlákovým chrání zejména proti všem druhům rakoviny.
Najdete ji v kategorii Knihy a stojí 59,-Kč.

NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ:
Kalísie je pokojová rostlina, kterou lze letnit. Je světlomilná, ale více než přímé sluneční paprsky jí prospívá polostín. Od jara do podzimu ji lze letnit. Protože není mrazuvzdorná, můžeme ji umístit ven když pomine nebezpečí jarních mrazíků a na podzim ji včas přenést na stanoviště, kde teplota neklesá pod 10°C. Rostlina přezimuje na světlém místě při pokojové teplotě. K přesazování používáme zahradnický substrát nebo substrát pro pokojové rostliny, který můžeme obohatit o přírodní hnojivo. V době vegetace zaléváme tak, aby byl substrát stále vlhký, v zimě zálivku omezíme.

Pěstování Je to rostlina rostoucí v tropech a subtropech, která má ráda teplo a vlhko. Její domovinou je Střední a Jižní Amerika, Tichomoří a Austrálie. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina, která snáší pokles teplot až na 12 °C, takže ji přes léto můžeme vysadit i do zahrady do polostínu nebo do truhlíku na balkon. Velice snadno se rozmnožuje a snadno zakořeňuje, podobně jako její příbuzné rostliny, které všichni známe pod lidovým názvem Blázen, Voděnka, Podénka. Ulomíme oddenek a necháme ho zakořenit ve vodě, kde ze spodní části řízku ponořeného do vodě se vytvoří za 2 až 3 týdny kořínky a potom rostlinu můžeme zasadit do květináče. Použijeme normální zahradnický substrát, který udržujeme stále vlhký a občas přihnojíme. Jedná se o rychle a bujně rostoucí druh, tyto její vlastnosti jsou pro naše léčitelské účely ideální. Léčebné účinky Kalisie voňavá je rostlina, která si právem zaslouží název zázračná. Ne nadarmo byl v posledních dvaceti letech prováděn intenzivní výzkum této rostliny, jak v bývalém Sovětském svazu, tak i v USA v oblasti vojenského využití. Rostlina má tak široké spektrum léčivosti, že je použitelná téměř na všechny nemoci a to v silné účinnosti. Léčí prostatu, alergie, Alzheimerovu nemoc, Parkinsonovu chorobu, roztroušenou sklerózu, artrózu, arytmie, astma, bakteriální a virové onemocnění, migrény a bolesti hlavy, bolesti kloubů, bolesti páteře, bolesti uší, zánět nosních mandlí, bolesti zubů, záněty dásní, bradavice, Crohnovu nemoc, reguluje průjmy a zácpy, cysty v prsou, varleti, odstraňuje otoky, cukrovku, hojí rány a spáleniny, léčí vysoké horečky, kašel, bolesti v krku, chřipku, angínu, konečník, lymfatické cesty, stimuluje imunitní systém, rozpouští malé ledvinové kameny a písek, mykotická onemocnění, omlazuje buňky a zpomaluje stárnutí, léčí ostruhy, pálení žáhy, podporuje srdce, cévní a žilní systém, snižuje vysoký krevní tlak, odstraňuje syndrom chronické únavy, polypy v nose, vředy, polypy ve střevech a ve žlučníku, léčí oční šedý zákal a snižuje dioptrie, rakovinu všeho druhu, pomáhá komplexně vyčistit organizmus, léčí slinivku, záněty žaludku, dvanácterníku, slezinu, štítnou žlázu, endokrinní systém, zánět průdušek, žlučníkové kameny. Tento výčet nemocí je tak obšírný, že se tomu nechce ani věřit, že Kalisie voňavá je tak všestranně léčivá. Je to pravda, a protože disponuje velikou léčivou silou, tak v tomto případě musíme dodržovat stanovené dávky vycházející z receptur na jednotlivé nemoci.
Podle citace, kterou vyslovil ve 30. letech 15. století Paracelsus, která zní.

"Vše co člověk požije, může být jako lék i jed, rozhodující je dávka."

Podle tohoto rčení se budeme chovat s Kalisií. Při dodržování léčebných dávek se neobjevují žádné vedlejší nežádoucí účinky. U některých osob se výjimečně může objevit alergie nebo jiné potíže, v tomto případě přestaneme Kalisii používat a zvolíme léčbu jiným způsobem.
Člověk si většinou na léčivou sílu přírody vzpomene pozdě, to znamená, když je již nemocný, nebo starý. Kalisie nám pomůže organizmus zachovat v dobré kondici, vytvořit prevenci a mladickou svěžest a má vysoký ozdravující vliv, je to doslovně, "Elixír zdraví".

K léčbě používáme listy nejlépe 20 cm dlouhé a oddenky ze starších rostlin, které mají nejméně 9 kolínek, protože mladší rostliny nemají dostatek biologicky aktivních látek. Příprava rostliny v chladničce Bylo zjištěno, že u Kalisie docílíme ještě větší účinnost, když si rostliny připravené na léčení vložíme do PE sáčku a umístíme je do chladničky na dobu 14 dnů, do teplot + 2 až + 4 °C, ale již po třech dnech můžeme rostliny používat.

Uložením rostlin v ledničce, ne v mrazáku, se v nich dodatečně vytvoří rostlinné biogenní stimulátory, které navyšují jejich léčivost a účinnost. Proto na všechna léčení použijeme rostliny připravené z ledničky.

Přípravky, které si můžeme připravit na jednotlivé typy léčby z Kalisie voňavé


Lihový výluh
Utrhneme boční oddenky, nejméně s 9 kolínky a z nich nakrájíme potřebný počet kolínek určený na recept podle síly výluhu, který budeme potřebovat. Počet kolínek se na různé recepty liší a to nepodceňujte. Kolínka mírně rozmačkáme a vložíme je do 0,5 litru vodky nebo pálenky po dobu 14 dní.
Potom výluh přecedíme, dobře uzavřeme a skladujeme na tmavém místě. Tento výluh pak používáme podle receptu. Je dobré si na výluh poznačit datum a počet kolínek. Lihový výluh je na vnitřní i vnější použití, má dlouhodobou trvanlivost.

Balzám
Do skla dáme 40 ml olivového oleje a 30 ml lihového výluhu minimálně z 20 kolínek, uzavřeme a 7 min. prudce třepeme před upotřebením, aby se složky spojily. Balzám je na vnější použití.

Odvar
Jeden velký list Kalisie povaříme na mírném ohni ve skle nebo smaltované nádobě v litru vody minimálně 15 minut, list odstraníme a odvar necháme vychladnout a potom uložíme v chladničce.

Odvar je určen na vniřní i vnější použití, spotřebujte do několika dnů. Čerstvá šťáva Část rostliny podle potřeby rozsekáme v mixeru nebo pomeleme v mlýnku na maso. Můžeme přecedit nebo používáme i se zelenou hmotou na zábaly při rakovině kůže, na rány, které se těžko hojí. Šťávu vymačkáme i lisem na česnek. Trvanlivost jako u odvaru.

Mast
Základ masti je nesolené vepřové vnitřní sádlo, nebo koupíme vazelínu na mast v lékárně, můžeme použít i dětský krém. Kalisii rozmixujeme a vzniklou kaši smícháme se základem v poměru 2 díly Kalisie a 3 díly základu. Pokud chceme mít mast čistou, použijeme sádlo nebo vazelínu z lékárny a v poměru, 2 díly Kalisie a 3díly základu vožíme do smaltovaného hrnce a přidáme trochu vody, stačí asi ½ litru a na mírném ohni hodinu povaříme, potom necháme vychladnout. Druhý den jenom mírně necháme přejít varem, a přecedíme. Po vychladnutí se nám zbylá voda od směsi spolehlivě oddělí a máme požadovanou mast. Trvanlivost s použitím sádla je okolo 1 roku, s použitím vazelíny o něce déle, asi 2 roky.

Olej
Oddenky Kalisie rozmixujeme a zalijeme olivovým olejem v poměru 1 díl Kalisie a 2 díly oleje, dáme na plotnu a při teplotě 30 - 40 °C zahříváme 8 až 10 hodin. Olivový olej můžeme nahradit řepkovým nebo slunečnicovým olejem, tyto oleje jsou na pokožce méně cítit. V létě místo zahřívání na plotně můžeme sklenici s Kalisií a olejem vystavit na slunci v okně po dobu tří neděl a pak scedit. Používá se jako mazání. Trvanlivost asi 1 rok.

Prevence
Čas od času si můžeme v rámci prevence požvýkat po listu nebo i oddenku Kalisie, maximálně však třikrát denně. Po vyžvýkání zbytek vyplivneme. Rakovina Vědecké výzkumy prováděné jak v USA, tak v Rusku prokázaly, že šťáva z Kalisie obsahuje látky, které brání v bujení rakovinných buněk. Dá se použít u nádorů, které se z důvodu umístění nedají operovat a u metastáz, které již z důvodu rozsáhlosti jsou také neoperovatelné a nakonec i u odoperovaných nádorů v posílení imunity.
Lidské tělo, které má dispozice k rakovinným novotvarům nemá ani po operaci stoprocentní jistotu, že za nějaký čas se rakovinné onemocnění neobnoví. Použitím Kalisie voňavé se šance na přežití podstatně zvýší.

Recepty z Kalisie voňavé

Rakovina
Jak již bylo předesláno, použijeme oddenky, které mají více jak 9 kolínek ze starších rostlin. Z těchto oddenků, které vložíme aspoň na tři do ledničky, nařežeme 20 kolínek, které mírně rozmačkáme a po vyjmutí z ledničky dáme do 0,5 litrů vodky nebo slivovice a necháme 14 dní luhovat. Potom přecedíme a dobře uzavřeme a uskladníme na tmavém místě. Musíme si sehnat také kapátko, kterým budeme dávkovat.


V začátku léčby první den budeme užívat, 3 x denně 10 kapek, druhý den 10 kapek navýšíme na 11, čili 3 x denně 11 kapek, třetí den navýšíme na 3 x denně 12 kapek a tak pokračujeme s navyšováním každý den o kapku až na 40 kapek. To znamená, že při posledním navýšení budeme užívat 3 x 40 kapek denně.


Při dosažení 40 kapek denně budeme další den snižovat o kapku na 3 x 39 kapek. Každý další den dávku snížíme o jednu kapku, až se dostaneme opět na 3 x 10 kapek denně. Potom léčbu přerušíme na dobu 10 dní a po přerušení celý cyklus opakujeme stejným způsobem. Takto provedeme po sobě tři cykly s 10 denními přestávkami. Při rakovině kůže nebo píštělích a vředech se přikládají listy Kalisie na bolavé místo maximálně po dva dny na 4 hod denně.
Potom uděláme na týden přestávku. Rozředíme vymačkanou šťávu z oddenků vařící vodou v poměru 1 : 5 a po vychladnutí přiložíme na ránu a zajistíme mulem nebo gázou.
Šťávu lze vyrobit v mixéru. Obklad může být i se zelenou hmotou nebo pouze textilie namočená v této šťávě.

Cysty v prsou
Na postižené místo se přiloží obklad z rozdrcených listů Kalisie, je možno namočit tkaninu do odvaru, nebo provést obklad z čerstvé rostliny. Současně si připravíme lihový výluh z 15 kolínek. Užíváme 3 x denně 1 kávou lžičku extraktu 20 minut před jídlem. Můžeme ještě 3 x denně žvýkat oddenek, tj. 1 kolínko nebo list a pak vyžvýkaný zbytek vyplivnout.

Cukrovka
Dva spodní listy, které jsou nejstarší, utrhneme a dáme podle známé úpravy Kalisie do ledničky. Potom je vložíme do 1,5 litru vody a vaříme 15 minut. Teplou tekutinu dáme do termosky i s listy, kde nám to do druhého dne pomalu vychladne. Druhý dne si vždy 0,5 dl ohřejeme a pijeme teplé 40 min. před jídlem 3 x denně. Tímto stylem budeme postupovat 10 dní a pak 14 dní uděláme přestávku. Celý cyklus budeme praktikovat, až se glykémie sníží na přijatelnou mez. Kašel, bolesti v krku, angíny Po dobu potíží žvýkáme malý kousek, asi 3 cm listu, 3 x denně a po vyžvýkání vyplivneme.

Crohnova choroba, regulace průjmu, zácpy, kolitida
Crohnova choroba je po lékařské stránce poměrně těžce léčitelná, nebo v horším případě, neléčitelná. Použijeme dva velké listy upravené známým způsobem v ledničce a vaříme v 1 litru vody asi 20 minut. Odvar dáme do termosky i s listy a druhý den scedíme a použijeme. Použijeme 1 dl 4 x denně 40 min. před jídlem po dobu 7 dní. Před použitím si dávku ohřejeme. Potom uděláme 7 dní pauzu a tak dále do vyléčení problému. Pokud se jedná o regulaci průjmu, zácpy a kolitidy bude odvar stejný a ve stejných cyklech. Léčbu ukončíme po ustoupení potíží.


Konečník, lymfatické cesty
Crohnovu chorobu obyčejně provází píštěle. Proto píštěl potíráme odvarem. Stejně tak při hemeroidech a svědění konečníku. Natíráme tuto oblast 3 x denně odvarem z listů. Dva velké listy Kalisie opět upravíme v ledničce a potom je vaříme 15 min. a uložíme v termosce i s listem na druhý den a potom scedíme. Tímto vývarem natíráme denně 3 až 5 x konečník. Je možné použít i mast, kterou si vyrobíme podle návodu a aplikujeme ji na noc, kdy ji do konečníku vetřeme. Můžeme použít jeden nebo druhý z těchto způsobů, zaleží na nás, co se nám osvědčí. Pokud by se objevili potíže, tak na 14 dní přerušíme.

Slinivka, záněty žaludku, dvanácterníku, sleziny
Dva velké listy upravené z ledničky vaříme 15 min., v 1,5 litru vody, dáme do termosky i s listem a necháme je řádně vyluhovat do druhého dne, kdy vývar přecedíme a použijeme. Pijeme 40 min. před jídlem 3 x denně 0,5 dl po dobu 10 dní. Pak uděláme 14 dní přestávku. Tento cyklus 5 x opakujeme.

Polypy ve střevech a ve žlučníku
Nařežeme 50 kolínek upravených v ledničce a naložíme je do 0,5 litru vodky nebo slivovice na dobu 10 dní, potom přecedíme a skladujeme. Extrakt používáme tak, že 40 min. ráno a večer, čili 2 x denně před jídlem nakapeme 10 kapek do 30 ml teplé vody, (10ml je jedna polévková lžíce) a polkneme. Těchto 10 kapek navýšíme každý den o 1 kapku až do 35 kapek. Potom budeme zase ubírat každý den 1 kapku, až se dostaneme na hodnotu zase 10 kapek denně. Přidávání a ubírání kapek každý den je podobné jako u léčby rakoviny.
Provedeme celou léčebnou kůru a pak přerušíme užívání na týden a pokračujeme stejným způsobem s druhou kůrou a přerušíme opět na týden. Při třetí kůře zvýšíme podávání extraktu na 3 x denně opět 40 min před jídlem. Po absolvování třetí léčebné kůra uděláme přestávku 10 dní a ve stejném cyklu budeme pokračovat až do 5 léčebných kúr, tj. asi 8 měsíců.

Štítná žláza
Odvar z Kalisie upravuje funkci štítné žlázy v obou směrech, jak hypofunkci, tak hyperfunkci. Dva velké listy upravené z ledničky vaříme 20 minut a dáme do termosky vyluhovat i s listy na druhý den. Potom scedíme, přihřejeme a pijeme teplé 3 x denně 0,5 dl, 40min před jídlem. Na noc si uděláme obklad na štítnou žlázu z odvaru, který máme již vyrobený. Namočíme v něm gázu nebo mul a zajistíme.
Tento postup praktikujeme 25 dní a pak 5 dní přestávka. Léčebný cyklus opakujeme 3 x.

Podpora srdce, cévního a žilního systému, snížení vysokého tlaku, odstranění syndromu únavy
Upravenou Kalisii z ledničky nařežeme na 15 kolínek a dáme luhovat do vodky nebo lihu na 14 dní na tmavé místo. Potom scedíme a používáme 40 minut před jídlem do 1 dl teplého čaje 15 kapek extraktu po dobu 30 dní. Po 30 dnech uděláme 5 dní přestávku a dalších 30 dní opakujeme.

Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza
Připravíme si lihový výluh z 20 kolínek Kalisie, kterou předem opět upravíme v ledničce. Budeme používat 3 x denně 1 kávovou lžičku vždy před jídlem po dobu 10 dní a pak přestávku 7 dní. Tyto cykly budeme opakovat minimálně 5 měsíců podle rozsahu postižení. Ledvinové kameny a písek Po dobu 30 dní budeme žvýkat denně oddenek asi 3 cm, který po vyžvýkání vyplivneme. Potom uděláme přestávku týden a pokračujeme zase 30 dní ve žvýkání. Musíme na sobě sledovat, aby nenastala alergická reakce, v těchto cyklech budeme pokračovat do odstranění příčin. V případě alergie musíme s Kalisií přestat a zvolit jinou léčbu.

Adenom prostaty
Odvar připravíme z 1 polévkové lžíce listí Ořešáku (vlašský ořech) a z půlky listu Kalisie, vaříme v 2 dl vody 15 min a pak scedíme. Užíváme 2 čajové lžičky 3 x denně 30 min. před jídlem po dobu 14 dní. Potom je tříměsíční přestávka. V této přestávce užíváme odvar z kořene lopuchu, který vaříme v 0,5 litru vody 5 min. a potom přidáme list Kalisie, odstavíme z varu a necháme luhovat 30 min. Užíváme 3 x denně polévkovou lžíci 30 min. před jídlem. Při této kůře je naprostý zákaz požívání mléčných výrobků, mléka, vajíček, všeho alkoholu, ostrých pálivých produktů a všech konzervovaných pokrmů.

Zánět dásní, bolesti zubů
Kalisii upravíme v ledničce a potom si z ní připravíme si lihový výluh ze 40 kolínek. Natíráme dásně 3 - 5 x denně. Můžeme žvýkat oddenky, nebo listy po malých kouskách 3 x denně. Nebo použijeme 1 kávou lžičku soli, kterou rozpustíme v teplé vodě v množství 1 polévkové lžíce a přidáme 4 kapky výluhu a několikrát denně si potíráme postižené místo. Mykotické potíže, plísně na nohou Kalisii předem upravíme v ledničce a pak si z ní připravíme lihový výluh z 15 kolínek. Natíráme postižené místo 3 - 5 x denně po dobu 10 dní, potom uděláme 5 dní přestávku a opět pokračujeme do vymizení potíží.

Bolesti páteře, kloubů, kostí, sedacího nervu, kyčelního kloubu, artritida
Připravíme si 40 kolínek Kalisii, které upravíme v ledničce a potom z nich vyrobíme lihový výluh dle návodu. Luhujeme 20 dní a potom přecedíme. Užíváme 3 x denně kávovou lžičku 20 minut na hladový život před snídaní a postižená místa potíráme 3 x denně lihovým výluhem a masírujeme 3 minuty. Používáme do ústupu bolesti maximálně po dobu 7 dní a pak 10 dní uděláme přestávku a pokračujeme.

Bolesti uší, zánět nosních mandlí
Kalisii zase z ledničky. Vymačkáme tekutinu (použijeme mačkátko na česnek) z jednoho listu Kalisie na vatičku, kterou vložíme do ucha na dobu max. 4 hod. denně. Praktikujeme do odeznění bolest max. týden a pak následuje 5 dní přestávka. Zároveň pijeme 3 x denně, 40 min před jídlem, odvar z listů.

Oči
Používáním Kalisie dosáhneme posílení očí a můžeme dosáhnout i snížení dioptrií a případně zlepšení šedého zákalu. Léčbu očí zvlášť nemusíte řešit, dojde k ní souběžně s omlazováním buněk a zpomalováním stárnutí v poslední kapitole, tj. pít 0,5dl odvaru po dobu 14 dní a pak 14 dní přestávka pokud možno až do smrti.

Astma
Ze 40 kolínek Kalisie upravené v ledničce si připravíme lihový výluh, který necháme 10 dní luhovat a pak scedíme. Užíváme 1 kávovou lžičku 40 minut před jídlem 1 x denně po dobu 10 dní. Pak uděláme na 10 dní přestávku. Ničím nezapíjet ani neužívat při jídle. Cyklus 5 x opakujeme.

Bolesti hlavy, migrény, pálení žáhy
List Kalisie, nebo kolínko po úpravě z ledničky žvýkáme a po vyžvýkání vyplivneme, max. 3 x denně. U pálení žáhy žvýkáme v době pálení. Max. dávku 3 x denně nepřekračujeme.

Kožní potíže, křečové žíly, otoky kloubů, bércové vředy, pooperační jizvy
Jeden díl z vylisované šťáva z listů a oddenků Kalisie předem upravené v ledničce smícháme se třemi díly lanolinu nebo rakytníkové masti. Mažeme 3 x denně.

Arytmie
Z 3 listů Kalisie upravených v ledničce si vytlačíme šťávu, kterou smícháme z 300 g medu a přidáme 2 polévkové lžíce vymačkaného citrónu a 1 polévkovou lžíci šťávy z Rakytníku. Tuto směs užíváme 2 x denně 40 min. před jídlem. Pokud to nepřejde, uděláme si novou směs a přestávku mezi užíváním týden.

Zánět průdušek
Z 20 kolínek z oddenků upravených v ledničce si připravíme odvar z ½ litru vody a dáme s rostlinou do termosky na druhý den. Přecedíme a přidáme 3 lžíce medu. Budeme užívat 3 x denně 1 polévkovou lžíci 20 minut před jídlem po dobu 14 dní a potom 5 dní přestávka.

Hojení ran
Jedná se o pokousání od psa nebo poškrábání od koček, rýpnutí o rezavý hřebík, říznutí nožem, modřiny, otlaky, proleženiny, křečové žíly, ostruhy, atd. Připravíme si lihový výluh z 20 kolínek podle známého receptu, nebo si připravíme mast z Kalisie a 3 x denně namažeme do odstranění problému.

Bradavice
Ráno a večer budeme bradavice natírat čerstvou šťávou z listů delších než 20 cm. Šťávu si vymačkáme mačkátkem na česnek. Další možnost je, že si připravíme mast podle návodu a několikrát denně si bradavice namažeme. Pokračujeme do doby, až bradavice zmizí, to je asi za měsíc, možná o něco déle podle okolností, je to bezbolestné.

Žlučníkové kameny
Připravíme si odvar z Kalisie a denně užíváme 1 kávovou lžičku tohoto odvaru a přidáme 3 kávové lžičky šťávy z černé ředkve. Užíváme 7 dní a 7 dní přestávka. Takto můžeme provést 5 cyklů. Pro ztišení bolesti užíváme 0,5 dl odvaru, který pijeme 3 x denně 40 min před jídlem.

Alergie
Rozdrtíme listy i stvol, které máme v PE sáčku, např. válečkem na nudle, v množství 1 polévkové lžíce a dáme do ½ litru vody, vaříme 15 min. a necháme luhovat 2 hodiny, potom scedíme. Užíváme 1 čajovou lžičku hodinu po jídle po dobu 7 dní. Potom uděláme přestávku 5 dní. Pokud potíže budou přetrvávat, tak cyklus opakujeme. Objeví-li se alergická reakce, tak přestaneme Kalísii používat a zvolíme jinou léčbu.
Při jakémkoli druhu alergie se nedoporučuje konzumace mléka, mléčných výrobků, uzenin, čokolády, ostrých jídel, pomerančů a kiwi, konzumujeme kuřata pouze z domácích chovů, nikoliv z velkochovů. Při alergické rýmě si můžeme provést inhalaci. Necháme 15 min povařit 1 kávovou lžičku sušené Kalisie v ½ litru vody a inhalujeme asi 3 minuty. Přes hlavu si přehodíme ručník a hlavu dáme nad hrnek se žhavým odvarem.

Bakteriální a virové onemocnění, omlazování buněk a zpomalování stárnutí, pocit dobré pohody
Dva velké listy Kalisie upravíme v ledničce a vaříme v 1,5 litru vody po dobu 15 min. Teplý odvar dáme do termosky i s listem a druhý den použijeme. Při bakteriálním a virovém onemocnění pijeme 3 x denně 40 min před jídlem v množství 0,5 dl denně po dobu 10 dní. Potom uděláme přestávku na 10 dní a tak můžeme pokračovat do vyřešení problémů. Na pocit dobré pohody pijeme 2 x denně po dobu 10 dní a pak uděláme na 10 dní přestávku. Když chceme, dosáhnou omlazení buněk, a zpomalit stárnutí, stačí pít jednou denně 0,5 dl odvaru po dobu 14 dní a dalších 14 dní přestávka a odpočinek.

Tento cyklus užívání Kalisie stále opakujeme, a tím dosáhneme určitě vyššího věku, než bez této aplikace. Tuto situaci nesmrtelnosti musím ale trochu odlehčit.

Až dovršíme 100 let i více, a přestane-li nás již život bavit, tak požádáme Boha, aby si vzal naši duši k sobě. To je zákon přírody, protože všichni jsme smrtelní.

Recepty na zdravotní problémy, který zde nenajdete
Pokud se nám vyskytnou zdravotní problémy, které uvedené recepty neobsahují, vytvoříme si vlastní postup v léčení, u kterého uvážlivě odvodíme dávku Kalisie z uvedených receptů s vědomím, aby nedošlo k předávkování a pamatujeme vždy, na přestávku v užívání. Při objevení alergie z Kalisie, nebo jiných potížích, přestaňte Kalisii používat a přistupte k léčbě jinými prostředky.

Užíváním Kalisie voňavé společně s Rakytníkem řešetlákovým máme k dispozici rostlinnou domácí lékárnu, která pokryje všechna onemocnění našeho těla a prodlouží nám život.

Léčí prostatu, alergie, Alzheimerovu nemoc, Parkinsonovu chorobu, roztroušenou sklerózu,
artrózu, arytmie, astma, bakteriální a virové onemocnění, migrény a bolesti hlavy,bolesti kloubů, bolesti páteře, bolesti uší, zánět nosních mandlí, bolesti zubů, záněty dásní, bradavice, Crohnovu nemoc, reguluje průjmy a zácpy, cysty v prsou, varleti,
odstraňuje otoky, cukrovku, hojí rány a spáleniny, léčí vysoké horečky, kašel,
bolesti v krku, chřipku, angínu, konečník, lymfatické cesty, stimuluje imunitní systém,
rozpouští malé ledvinové kameny a písek, mykotická onemocnění, omlazuje buňky a zpomaluje stárnutí, léčí ostruhy, pálení žáhy, podporuje srdce, cévní a žilní systém,snižuje vysoký krevní tlak, odstraňuje syndrom chronické únavy, polypy v nose, vředy,
polypy ve střevech a ve žlučníku, léčí oční šedý zákal a snižuje dioptrie, rakovinu všeho druhu, pomáhá komplexně vyčistit organizmus, léčí slinivku, záněty žaludku,
dvanácterníku, slezinu, štítnou žlázu, endokrinní systém, zánět průdušek,žlučníkové kameny.


Jak to tak čtu, tak do lékárny už do smrti nemusíš a umřeš úplně zdravá/ý/.

Přeji v léčbě, pokud k ní přistoupíte tímto způsobem, mnoho zdaru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ? Pokud ANO, pls, ohodnoťte článek. Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama