. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Alzheimer: Ten Němec, co schovává věci

21. března 2017 v 11:10 | http://vtm.e15.cz/aktuality/alzheimer-ten-nemec-co-schovava-veci |  NEMOCI A LÉČBA

Alzheimer: Ten Němec, co schovává věci


Nevyléčitelné onemocnění mozku vedoucí až k absolutní demenci - to je Alzheimerova choroba. Změní nový výzkum tuto definici? Budeme moci tuto nemoc zastavit ještě před projevením příznaků?
Alzheimerova choroba je degenerativní poškození mozku postihující především osoby starší pětašedesáti let. Příčina tohoto onemocnění zatím ještě stále není známá, lékaři dokážou určit pouze jeho průběh.
Při Alzheimerově nemoci dochází k ukládání patologických proteinů, tzv. amyloidů (nerozpustné vláknité celky bílkovin specifických tvarů). Ty pak vytváří plaky v okolí nervových buněk. Tím se nervové buňky a jejich spoje poškozují. Následkem změn v buňkách mozkové kůry dochází k postupné demenci.
V souvislosti se změnami v mozku dochází také k psychickým změnám. Označují se jako příznaky Alzheimerovy choroby: porucha paměti, zmatenost, změny chování a osobnosti, dezorientace v čase a místě, poruchy řeči, demence, atd.
Mnoho odborníků tvrdí, že Alzheimerovi lze do jisté míry předcházet zdravým jídelníčkem, pravidelným pohybem a udržováním mozkové aktivity. Samozřejmě se tím propuknutí nemoci nezabrání, ale může ji to oddálit, nebo alespoň zpomalit její průběh.
Vlevo je obrázek mozku zdravého člověka, napravo mozek člověka s Alzheimerovou chorobou. Foto: Wikipedia
Vlevo je obrázek mozku zdravého člověka, napravo mozek člověka s Alzheimerovou chorobou. Foto: Wikipedia
Alzheimerova choroba je nevyléčitelná. Jde o nejzákeřnější formu demence a počet pacientů stále roste. Ve světě na ni trpí kolem 44 milionů lidí. "Alzheimerova nemoc je komplikovaný proces. Ještě nikdo neví, jak přesně funguje," konstatoval fyzikální chemik Martin Hof, jehož tým působí v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Akademii věd ČR.

Vědci se soustředili na objasnění funkce takzvaných lipidových molekul a navázali přitom na již známý poznatek, že Alzheimerovu chorobu způsobuje shlukování peptidů v mozku, kvůli kterým se mozková hmota poškozuje. "Díky našemu výzkumu ale nyní víme, že se brání pomocí cukrových lipidů," řekl. S přibývajícím věkem u člověka dochází k poklesu počtu těchto cukrových lipidů, což může Alzheimerovu chorobu rozvinout.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/404949/nova-nadeje-pro-nemocne-alzheimerem-pomahaji-vedci-i-cesi-s-chytrymi-telefony.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Nová léčba Alzheimerovy choroby od australských vědců: Pacientovi vrátí až 75 % paměti!

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/376290/nova-lecba-alzheimerovy-choroby-od-australskych-vedcu-pacientovi-vrati-az-75-pameti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Až 75 % navrácení paměti a žádné poškození okolní mozkové tkáně slibuje nová neinvazivní léčba Alzheimerovy choroby ultrazvukem. Australská metoda už byla úspěšně testována na myších.
Alzheimerova choroba je prokletím lidstva, netrpí jí jen samotní pacienti, ale emočně i jejich blízcí. Nemoc způsobuje v největší míře hromadění patologických proteinů v okolí či přímo ve spojích nervových buněk mozku.

A právě tyto proteiny už umí australští vědci odstranit pomocí přesně (cíleně) zaměřeného ultrazvuku, to znamená vysoce oscilujících zvukových vln. Tím dojde k částečnému návratu paměti i k obnovení poznávacích funkcí pacienta s alzheimerem.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/376290/nova-lecba-alzheimerovy-choroby-od-australskych-vedcu-pacientovi-vrati-az-75-pameti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
Výsledek obrázku pro alzheimer mozek
Výsledek obrázku pro alzheimer mozek 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ? Pokud ANO, pls, ohodnoťte článek. Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama