. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:



NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:



Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum




. . . . . . . . . . .

BORELIOZA

21. února 2017 v 15:31 | http://www.vitalia.cz/clanky/testy-na-boreliozu/ |  NEMOCI A LÉČBA

O nemoci: Lymská borrelióza


Kolik stojí testy?

Cena se pohybuje kolem dvou až dvou a půl tisíce korun v případě přesných sérologických testů nazvaných Western Blot.

Jejich nevýhodou je, že pojišťovny je proplácejí až poté, co možnou boreliózu potvrdí jednoduché laboratorní testy zvané Elisa, ty jsou však poměrně nepřesné. I ty si však můžete zaplatit sami, pak za ně dáte několik set korun.

Kde vám je provedou?
Hledejte imunologické laboratoře. Vůbec nejlepší bude, když budete tyto testy konzultovat s imunologem, praktik s jejich zadáváním i vyhodnocením nemusí mít dostatek zkušeností. Počítejte však s tím, že někteří privátní imunologové si rovněž za své služby účtují poplatek, často označený jako sponzorský dar.


Pozdní lymeská borrelióza

Pozdní lymeská artritida
Kloubní postižení má zprvu intermitentní průběh: artritida trvá jen několik dnů a typické je spontánní odeznění i bez léčby. Není-li kloubní zánět léčen, doba trvání artritidy se prodlužuje a může dojít k přechodu do chronické formy kloubního zánětu trvajícího více jak rok. V případě artritidy kolenního kloubu, která je u LB nejčastější, je charakteristické významné zmnožení synoviální tekutiny v kloubu. Synoviální tekutina se může propagovat do podkolenní a dochází ke vzniku Bakerovy pseudocysty, která často perforuje. V důsledku perforace proniká synoviální tekutina mezi lýtkové svaly a vzniká obraz difúzního otoku celého lýtka. Kromě kolenního kloubu mohou být zasaženy i další zejména velké klouby. Artritida má monoartikulární nebo oligoartikulární charakter.
Kloubní postižení u LB je tedy typicky:
  • intermitentní a migrující,
  • mono- či oligoartikulární,
  • asymetrické,
  • postihující velké klouby.

Diagnóza se opírá o anamnestický údaj o přisátí klíštěte, pobytu v přírodě či prodělané časné LB. Vyšetření synoviální tekutiny ukáže mírný zánět s převahou granulocytů. U většiny pacientů prokážeme přítomnost protilátek proti borreliovým antigenům v séru, cenný je nález těchto protilátek v kloubním punktátu případně přímý průkaz borreliové DNA v synoviální tekutině pomocí PCR. Vždy je nutné vyloučit v diferenciální diagnóze jiné kloubní onemocnění.
Lymeská artritida se léčí perorálně stejnými antibiotiky a ve stejných dávkách jako erythema migrans, pouze délka podávání se prodlužuje na 28 dnů. U pacientů s trvajícími či rekurentními otoky kloubů po absolvované první kůře se doporučuje buď další čtyřtýdenní léčba orálním antibiotikem, nebo 2 - 4 týdenní kůra ceftriaxonem či cefotaximem. Před zahájením další léčebné kůry by mělo uplynout několik měsíců, protože zánět ustupuje po léčbě jen zvolna a efekt terapie by měl být posuzován s dostatečným odstupem.

U některých pacientů pokračuje i po adekvátní antibiotické léčbě a eradikaci borrelií zánětlivý kloubní proces s měsíce až léta trvající proliferativní synovitidou. U těchto nemocných s tzv. lymeskou artritidou refrakterní k antibiotikům se prokáží velmi často určité HLA-DR alely, zejména HLA-DRB1*0401. Pokud nedojde k odeznění artritidy po řádné antibiotické léčbě, je následně doporučována terapie symptomatická, protizánětlivá či imunosupresivní.



Lymeská borrelióza: Doporučený postup v diagnostice, léčbě a prevenci

Doporučený postup Společnosti infekčního lékařství České lékařské společnosti J. E. Purkyně

projednaný s Českou internistickou společností ČLS JEP, s Českou revmatologickou společností ČLS JEP, s Českou neurologickou společností ČLS JEP, s Českou dermatovenerologickou společností ČLS JEP a s Národní referenční laboratoří SZÚ, připomínky byly zapracovány. Doporučený postup byl schválen na zasedání přednostů a primářů infekčních klinik a oddělení ČR v Černém Dole, 13.-15. 4. 2011





 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ? Pokud ANO, pls, ohodnoťte článek. Díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama