. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ARTROZA a NEJÚČINNĚJŠÍ KLOUBNÍ VÝŽIVA 2.

4. ledna 2017 v 14:37 | http://www.gorilla-academy.cz/ |  NEMOCI A LÉČBA


Jak vybrat funkční kloubní výživuPředesílám, že tenhle článek představuje ideu, kterou jsme použili při vývoji GORILLA MOVE Fuel a MOVE Caps. Ty tvoří kvalitní a opravdu funkční kombinaci pro výživu kloubů, a to jak pro prevenci, tak při potížích nebo zranění. Ideální je výrobky kombinovat v Kloubním balíčku(pro preventivní kloubní kúru nebo při menších obtížích). Při zranění nebo jiných akutních potížích je vhodný

Tady však také doporučuji navštívit fyzioterapeuta a nalézt přesné ohnisko bolesti.


1. Musí mít dostatek účinných látek

Problémem také je, když výrobek obsahuje jen jednu či dvě účinné látky. Opravdový účinek dané látky je však obvykle dosažen pouze jeho kombinací s dalšími látkami (viz níže), opět v účinné dávce.
Proto vždy dbejte na to, aby vámi zvolená kloubní výživa obsahovala kombinaci alespoň 4 následujících položek.

Glukosamin sulfát

 • Dávka: 800 - 2000 mg denně po dobu 2 měsíců
 • Chondroitin sulfát

 • Dávka: 500 - 1400 mg denně po dobu 2 měsíců
 • MSM - Metylsulfonylmetan

 • Kolagen 2. typu

  Kolagen je hlavní složka pojivových tkání v lidském těle. Tvoří 25 % - 35 % obsahu celotělového proteinu a 80 % pojivových tkání v těle. Kolagen 2. typu je hlavní kolagenní složkou chrupavky.
Kolagenů je několik desítek typů a prodávají se v několika úrovních kvality. Osobně doporučuji enzymově hydrolyzovaný kolagen 2. typu, který je šetrně stravitelný. Právě GORILLA MOVE Fuel obsahuje 7x šetrněji naštěpený kolagen 2. typu, který je geneticky velmi blízký člověku. Enzymový hydrolyzát je sice dražší, ale mnohem kvalitnější a nenese pachuť kolagenu.

 • Dávka: 1500 - 3000 mg denně
 • 2. Odstranění zánětu jako začátek léčby

 • Kurkumin

  Kurkumin (curcumin) je účinnou látkou rostliny kurkumy dlouhé (curcuma longa), která má prokazatelné protizánětlivé a bolest tlumící účinky. Kurkumin totiž dokáže potlačovat enzym COX-2 (což je enzym, který způsobuje rozvoj zánětu a bolest) a tím pádem dokáže působit protizánětlivě jako léky proti bolesti, ale bez vedlejších účinků, jako jsou například bolesti břicha, infarkt nebo mozková mrtvice. [5,6,7,8,9,10,11,12]
  • Dávka: 500 - 1000 mg kurkuminu denně (Pozor - ne kurkumy - ale kurkuminu. Kurkuma obsahuje 2 % kurkuminu, proto je třeba využívat extraktů jako např. zde GORILLA MOVE Caps)
 • Enzymy bromelain a papain

  Enzymy bromelain a papain urychlují léčení kloubních potíží tím, že snižují zánět a tlumí bolest. Zánět je totiž to, co brzdí samotnou regeneraci a výživu tkáně. Tyto enzymy jsou mimochodem také v patentované formě součástí oblíbeného léku wobenzymu - už to samotné naznačuje, že tyto enzymy mají velký potenciál a zajímají i farmacii. [13,14,15,16,17,18,19,20]
 • Dávka: pár miligramů. Není důležitá až tak dávka, jako kvalita.
 • Extrakt z boswelie

  Boswellia serrata působí příznivě u všech chronických zánětlivých onemocnění zejména tím, že boswellové kyseliny inhibují dva enzymy vyvolávající zánět. Jedná se o 5-lipoxygenázu, která vytváří zánětlivé leukotrieny, a leukocytární elastásu (HLE), která podněcuje v tkáních spuštění zánětlivých procesů. Tato dvojitá inhibiční aktivita je unikátní právě pro boswellové kyseliny.
  Výzkumy prokázaly protizánětlivé účinky srovnatelné s klasickými nesteroidními antirevmatiky, ale jejich užívání není provázeno vedlejšími negativními symptomy.
  Boswellové kyseliny zmírňují zánětlivé procesy a mají příznivé účinky též na mírnění projevů osteoartrózy (degenerativní onemocnění kloubů s úbytkem kloubní chrupavky). Potlačují novotvoření tkání při zánětu a zabraňují odbourávání pojivových tkání.
  Popsané účinky zahrnují redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti, zvýšení tažné síly a celkové zlepšení kvality života nemocných osteoartrózou a revmatoidní artritidou.
  Hlavní využití extraktu z kůry Boswellia serrata spočívá v tlumení příznaků osteoartrózy, revmatoidní artritidy, revmatismu měkkých tkání a bolestí dolních končetin i zad.
  Mechanizmus působení boswellových kyselin je srovnatelný s účinky kyseliny acetylosalicylové (aspirin). Na rozdíl od ní však tyto kyseliny nedráždí střevní ani žaludeční sliznici, nesnižují zvýšenou teplotu a neředí krev.
 • Dávka: 60 - 150 mg denně
 • 3. Další látky potřebné pro regeneraci tkání

  Nedílnou součástí výživy kloubů by měly být také ty vitamíny a minerály, které se při regeneraci kloubů a pojivových tkání nadměrně spotřebovávají, a také ty, ktere se podílejí na jejich tvorbě (např. vitamín D). Vitamínu D věnuji někdy v budoucnu celý článek, proto se o něm dnes nebudu více rozepisovat.

  Vitamín C + E

  Vitamín C je nutný pro novotvorbu pojivové tkáně. Má také antioxidační účinky, které pomáhají pojivové tkáně vazů a šlach chránit. Vitamín E má mimo jiné protizánětlivé účinky .

Vhodné potravinové doplňky

Betaglukan
2x 250 mg denně pro posílení imunitního systému

Vitamín C
500 mg 2x denně, objeví-li se průjem, snižte dávku

Vitamín E
250 mg 2x denně, užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem. Alfa-tokoferol je převažující forma vitamínu E, ale hledejte na etiketě údaj "smíšení tokoferoly" - tělo smíšenou variantu lépe vstřebává.

Zinek
15 mg denně, užíváte-li déle než měsíc, přidejte 2 mg mědi

Glukosamin
500 mg glukosamin sulfátu 3x denně, při jídle ke snížení možnosti zažívacích potíží

Rybí tuk
2 lžičky, což jsou 2 g omega-3, užíváte-li léky proti srážení krve, poraďte se s lékařem. Lepší varianta-lněné semínko nebo olej

Chilli mast
několikrát denně potírejte klouby, standardizovaná mast obsahuje 0,025 - 0,075% kapsaicinu

Niacin B3
1000 mg 3x denně, pozor vysoké dávky způsobují poškození jater a jiné závažné vedlejší účinky, nutné sledovat lékařem

Boswelie
1 tableta nebo tobolka 3x denně, standardizované produkty obsahují 150 mg kyseliny boswelové

Výše uvedené potravinové doplňky jsou vhodné pro prevenci, především v počátečních stádiích artrózy.

Nicméně není lepší recept, než se o vlastní klouby dobře starat - životosprávou, přiměřeným pravidelným pohybem a odpovídající tělesnou váhou.
rotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimagerotatingimage

REKLAMA:


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?


Komentáře

1 Jitka Jitka | Web | 5. ledna 2017 v 8:02 | Reagovat

Moc díky za potřebné info....

2 Mili Mili | 6. ledna 2017 v 20:01 | Reagovat

[1]: No, fakt mi to dalo fušku, se k tomu dopátrat. Je to jak detektivní činnost. A strávím u toho spoustu času. Jsem ráda, že to prospěje i dalším čtenářům. ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama