. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ARTRITIDA, ARTROZA = 80 % INFEKCE - PharmDr. Jozef Zima

2. ledna 2017 v 18:10 | http://www.ezopress.sk/2016/05/liecba-reumatickych-ochoreni/ |  NEMOCI A LÉČBA


revmatologie

Léčba revmatických onemocnění nemusí být noční můrou!Revmatoidní artritida je charakteristická přítomností chronického zánětu, degenerací a poškozováním kloubní chrupavky. Proč dochází k poškozování?
Je to jen omyl imunity jak se domnívá standardní medicína?

Ne, není to jen omyl.

Lékaři hledající příčiny onemocnění zjistili, že více než 80% pacientů trpících revmatoidní artritidou má zároveň skrytou chronickou infekci, často se jedná o zmutované cystické formy bakterií uvnitř buněk, neprokazatelné běžnými laboratorními testy.


Lékaři hledající příčiny onemocnění zjistili, že

Více než 80% revmatiků má infekci.

Skrytá, chronická

vnitrobuněčná infekce.

často se jedná o zmutované
Cystické formy bakterií (mykopasma fermentes) uvnitř buněk. MINOCIN (minocycline hydrochloride)
                                   (Dynacin, Minocin, Minocin PAC, Myrac, Solodyn)
Neprokazatelné běžnými laboratorními testy.

Výměna DNA a oklamání imunity.

Působením patogenů dochází k výměně DNA a manipulaci imunity! patogenní bílkovinné antigeny mění svou strukturu tak aby se maskovaly a podobaly se bílkovinám pojivové tkáně kloubní chrupavky. Následně imunitní systém začne bojovat i proti vlastním tkáním.

Tlumením zánětlivých procesů antirevmatiky nebo cytostatiky nelze dosáhnout vyléčení onemocnění, jelikož příčina onemocnění - infekce zůstává nevyřešena. Celostní přístup léčby je zaměřen primárně na odstranění infekce . K tomu slouží přizpůsobení diety a podávání speciálních nutraceutik - funkčních potravin nebo látek přírodního původu se schopností ovlivňovat stav onemocnění. Více o možnostech kauzální léčby se dozvíte v přednášce.

Omega-3 proti zánětu

Olej z tresčích jater (Cod Liver Oil) - omega-3 zdroj v protizánětlivá léčbě artritidy
Užívání nesteroidních antirevmatik v léčbě revmatoidní artritidy přináší s sebou známé nežádoucí účinky, poškození sliznice žaludku a žaludeční vředy. Frekvence výskytu a závažnost nežádoucích účinků narůstá s výškou dávkování a délkou období podávání léků.

Omega-3 mastné kyseliny s klinicky prokázanými protizánětlivými účinky jsou proto vhodnou alternativou umožňující snížení dávkování základních léků a tím snížení výskytu nežádoucích účinků. V klinické studii autorů Galarragovi B, Ho M, Youssef H, (2008) byl stanoven cíl zjistit, zda podávání omega-3 mastných kyselin pomůže snížit denní potřebu podávání nesteroidních antirevmatik (NSA). Do dvojitě zaslepené a placebem kontrolované klinické studie bylo zařazeno 97 pacientů trpících revmatoidní artritidou. Studie trvala 9 měsíců, podávalo se 10g omega-3 denně nebo placebo tobolky bez obsahu omega-3 (kontrolní skupině). V obou skupinách se zaznamenávaly potřeba celkového množství užívání NSA léků a to v obdobích 1., 4., 12., 24. a 36. týdnu od začátku studie.
Výsledky: 60% pacientů dokončilo studii a bylo hodnoceno.
Ve skupině s podáváním omega-3 oleje (49 pac.) Bylo 19 pacientů (39%) schopných snížit dávkování základních léků.
Ve skupině s podáváním kapslí bez obsahu omega-3 (48 pac.) Bylo 5 (10%) pacientů schopných snížit dávkování základních léků.

Skupina s omega-3 olej dosáhla 30% snížení potřeby dávkování základních léků v období po 9 měsících.
Tato klinická studie potvrdila vhodnost přidávání - suplementace omega-3 mastných kyselin jako součást léčby RA snižující potřebu dávkování základních léků.
Zdroj: Rheumatology (Oxford), 2008; 47 (5): 665-9.

Zdá se, že kyselina hyaluronová, která je potenciační látka běžně používá v léčbě rakoviny, může být velmi užitečné v těchto případech. Zdá se, že kyselina hyaluronová má velmi malou až žádnou přímou toxicitu, ale funguje ve vysoce synergicky při podání přímo do IV vaku s klindamycin.
Kyselina hyaluronová je také použit v ortopedické procedury. Dávka je obecně od 2 do 10 cm do IV vaku.

Jakým mechanismem tlumí omega-3 zánět?
Působení zasahuje několik biochemických a biologických úrovní. Na úrovni buněčné imunity omega-3 blokují přenos signálů sloužící ke spouštění syntézy zánětlivých látek. Účinky na úrovni buněčné imunity znázorňuje následující obrázek:
omega-3_proti_zapalu
Na úrovni biosyntetických mechanismů jsou omega-3 zdrojem pro tvorbu protizánětlivých prostaglandinů a zároveň blokují přeměnu kyseliny arachidonové na zánětlivé prostaglandiny, tromboxany a leukotrieny.Víceúrovňové působení omega-3 na biosyntézu zánětlivých látek znázorňuje následující obrázek:
omega_3_2
Jaké omega-3 zdroje jsou nejvhodnější?
Lněný olej - nízká protizánětlivá účinnost
Proč? Nejvyšší obsah omega-3 mastných kyselin z rostlinných olejů má lněný olej. Obsahuje 50-60% kyseliny alfa-linolenové (ALA). V tlumení zánětu pomáhá, ale není dost účinný z jednoduchého důvodu. K dosažení plné protizánětlivé účinnosti je třeba kyselina alfa-linolenová (ALA, C-18) v těle přeměnit mechanismem prodlužování - prolongace molekuly. Prolongace probíhá ve dvou stupních, v prvním stupni se mění ALA na omega-3 EPA (C-20), ve druhém stupni se EPA mění na DHA (C-22), omega-3 s nejdelším reťazcom.Telo dokáže přeměnit maximálně 5% přijaté ALA na protizánětlivě účinnou EPA a následně z EPA se mění maximálně 5% na DHA. Čili DHA se dá považovat téměř za esenciální, nenahraditelnou, jelikož přeměna z ALA na DHA probíhá ve dvou stupních v rozsahu max 0,25-0,5%. Navíc schopnost metabolické konverze se věkem snižuje, u lidí nad 40 let klesá schopmosť přeměny ALA na EPA pod 5%.
DHA lze považovat za esenciální omega-3, prakticky nenahraditelnou konzumací běžných rostlinných olejů (například lněného oleje).
Rybí oleje - protizánětlivě vysoce účinné zdroje "hotových omega-3"
Podstatně účinnější variantou v léčbě zánětu je užívání rybiehio oleje nebo oleje z tresčích pečene.Rybí olej bývá dostupný v různých kvalitách az různých zdrojů. Přesvědčete se že váš zdroj omega-3 je přírodní rybí olej, ne polosyntetický derivát ve formě ethylesterů, který se často používá k plnění do kapslí. Nejvydatnějšími zdroji jsou tekuté rybí oleje.

Z hlediska obsahu EPA a DHA a zároveň vysokého obsahu vitamínů A a D hlavně v zimním období je nejvhodnější olej z tresčích jater, má však relativně nižší obsah omega-3 (15%).

Přírodní zdroj s nejvyšším obsahem omega-3 je vysokočistený rybí olej z celých arktických tresek. Je takzvaným "celoročním zdrojem omega-3", který je možné podávat i v letním období kdy se vytváří dostatek vitaminu D v pokožce působením slunce. Rybí olej získaný z celých ryb obsahuje minimum D vitaminu, má však absolutně nejvyšší obsah protizánětlivě působících omega-3 (33% EPA a DHA). Je vhodný pro případy kdy je třeba zvolit co nejvyšší dávkování omega-3 (4-6g čistých omega-3 / denně) a zároveň nezvyšovat příjem vitaminu A a D pro riziko kumulace.

Vysokočistený rybí olej (OMEGA-3 HP natural) získaný z celých ryb je možné na rozdíl od oleje z tresčích jater podávat ve vysokých dávkách bez rizika kumulace a předávkování vitaminy A a D. Tím lze dosáhnout meximálne účinné tlumení zánětlivých procesů.
Malé severské ryby obsahují nejméně kontaminantů z prostředí - dioxiny, těžké kovy, je to proto že nejsou predátory, požíráním nedochází ke zvyšování koncentrace kontaminantů. Navíc jsou oleje z těchto arktických tresek dále čištěny do takové míry, že neobsahují už vůbec žádné kontaminanty, což dokazují výsledky analýz s uvedením nedetekovatelných koncentrací.

Takové vlastnosti běžné omega-3 výrobky nevědí zaručit a výsledky analýz ani neuvádějí, kvalita je charakterizována ve smyslu "splňuje normy na obsah škodlivin". Vysoce čištěné rybí oleje jsou určeny na dlouhodobé preventivní i léčebné užívání, vhodné i pro nejmenší děti bez jakéhokoliv rizika kumulace škodlivin v těle. Doporučené rybí oleje naleznete v sekci produktů: OMEGA-3 HP natural .

Výsledek obrázku pro program ano no pdfR E K L A M A :

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?


Komentáře

1 Simona Simona | Web | 3. ledna 2017 v 16:59 | Reagovat

Hm, zajímavé.....

2 Mili Mili | 3. ledna 2017 v 18:49 | Reagovat

[1]: Jsem fakt nadšená, že jsem se k takové zásadní informaci dostala. Bolí mne koleno a šéf Revmaťáku mi dokázal říct: Co je příčinou Artrozy? To MY lékaři nevíme. Já: To není možné! NĚCO vědět musíte, vždyť to operujete ! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama