. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

GLUTATHION - nejsilnější antioxidant

7. prosince 2016 v 14:34 | prozdravi.cz |  NEMOCI A LÉČBA
Glutathion LGT-500+ 60 tob.Glutathion LGT-500+ 60 tob.
Přípravek Glutathion LGT-500+ podporuje normální činnost imunitního systému, vitalitu a revitalizaci organismu. Výjimečné antioxidační účinky glutathionu doplňují další přírodní složky s antioxidačními vlastnostmi.

Glutathion je látka tělu vlastní, je obsažen v každé jeho buňce. Tělo ho získává z některých potravin (např. z určitých druhů zeleniny), z řady látek si ho samo syntetizuje. Mladé buňky těla ho mají dostatek, ale počínaje 30. rokem věku glutationu v buňkách ubývá. Od 50. let věku ho v těle dokonce bývá o 50-70 % méně než v buňkách mladých. To s sebou nese předčasné stárnutí organizmu, řadu nemocí a poškození orgánů.

MnožstvíSložkaSchválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
500 mgL-glutation (redukovaný)
5 mgBorůvka černá (Vaccinium myrtillus, plody)Tvorba kolagenu v oku
Normální činnost kapilárních cév a žíl - antioxidant
Normální stav žaludeční sliznice a sliznice tenkého střeva
Normální stav zraku
4 mgČerný rybíz (Ribes nigrum, extrakt z plodů)Vylučování vody z organizmu
Kontrola tělesné hmotnosti
Normální stav svalů a kloubů
Antioxidant
Osvěžení
3 mgAronie černá (Aronia melanocarpa, extrakt z plodů)Antioxidant
2 mgRéva vinná (Vitis vinifera, extrakt ze semen)
Normální funkce oběhové soustavy
Antioxidant

Užívejte 1-2 tobolky denně. Pro optimální účinnost doporučujeme užívat po dobu 2-3 měsíců.

Infuze glutathionMUDr. Martina Kormundová
Objednání na tel. 466 860 274, 466 860 144, recepce Medical Wellness Clinic
APLIKACE INFUZE
Cena za infuzi F1/1500 ml, infuzní set, stříkačky, jehly, spojovací set, desinfekce, krytí, výkon, kontrola před a po aplikaci 350 Kč
Glutathion - antioxidační hepatoprotektivní preparát 200 Kč
cena celkem 550 Kč
  • Glutathion je látka tělu vlastní, je obsažen v každé jeho buňce. Tělo ho získává z některých potravin (např. z určitých druhů zeleniny - brokolice, květák, zelí,...), z řady látek si ho samo syntetizuje. Mladé buňky těla ho mají dostatek, ale počínaje 30. rokem věku glutationu v buňkách ubývá. Od 50. let věku ho v těle dokonce bývá o 50-70 % méně než v buňkách mladých. To s sebou nese předčasné stárnutí organizmu, řadu nemocí a poškození orgánů.
  • Glutathion vzniká v játrech. Je koenzymem enzymu glatathionperoxidázy, který v těle mění jedovatý a karcinogenně působící peroxid vodíku na neškodnou vodu a molekulární kyslík. Název koenzym znamená, že určitá látka účinkuje v souladu s enzymy. Hlavní nejdůležitější reakcí je však tvorba správných disulfidových vazeb v celé řadě bílkovin a peptidových hormonů. Tuto reakci katalyzuje enzym glutathionreduktasa.
  • Glutathion je také důležitou součástí v metabolismu cizorodých látek (xenobiotik), kdy po jejich předchozí hydroxylaci umožňuje tvorbu polárních metabolitů, které jsou již dobře rozpustné ve vodných roztocích a tím se významně zvyšuje možnost jejich vyloučení z těla ven.
  • Glutathion je obsažen v některých potravinách, které jsou doporučované jako zdravé (odborníci uvádějí, že mohou hrát roli v prevenci vzniku rakoviny), jako je například brokolice, zeli, květák a další. Je obsažen ale i v mase či ovoci.
  • Glutathion patří k nejsilnějším antioxidantům, protože má silné tlumící účinky proti vzniku volných radikálů.
  • Glutathion je tripeptid složený z aminokyselin - kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu a chrání organismus před oxidačním stresem (podílí se na odstraňování peroxidu vodíku).
Dále se uplatňuje se při syntéze a opravě nukleových kyselin v organizmu, při vzniku bílkovin, prostaglandinů, transportu aminokyselin, odstraňování toxinů a karcinogenů, správné funkci imunitního systému, prevenci buněk před oxidačním stresem a při aktivaci řady enzymů v organizmu. Jeho nízký obsah v těle je spojen s rychlým stárnutím, makulární degenerací (skvrnami na pokožce), diabetem, nemocemi plic a zažívacího ústrojí, křečovitými stavy, Parkinsonovým syndromem a jinými neuro-degenerativními poruchami.
Glutathion spolu s vitaminem C vykazuje synergické antioxidační působení při společném podávání, jelikož glutathion je schopen udržovat aktivní formu vitaminu C v redukované a účinné podobě po delší dobu. Infuse vitaminu C, Glutathionu a spolu s infusním podáním D-fruktosa-1,6 bifosfátu mají spolu komplementární účinky - tedy účinky se násobí a prohlubují, navzájem se synchronně doplňují v ochraně buněk před toxickým poškozením zevního životního prostředí, před nežádoucími účinky léků, chrání buňky před poškozením při chemoterapiích či užívání alkoholu - samozřejmě do určité míry.

GLUTATHION.

Jde o mocný antioxidant, který nelze přijímat ve stravě, protože se v žaludku rozloží.
Jediný způsob, jak jej získat je tak, že si ho tělo musí samo vyrobit. K tomu však dochází jedině během svalové aktivity.
Navíc, pohyb je jedinou aktivitou, která dokáže zajistit správné proudění lymfy. Ta odvádí z těla škodliviny a odpadní látky metabolismu.
V inhalační (aerosolové) formě se podává v dávce do 600 mg, rozděleně ve formě aerosolu dvakrát denně.
Glutathion patří k nejsilnějším antioxidantům, protože má silné tlumící účinky proti vzniku volných radikálů. Jedná se o tripeptid, který se účastní reakcí katalyzovaných několika enzymy. Označení tri- v názvu tripeptid vyjadřuje, že je složen ze tří aminokyselin.
Konkrétně je složen z kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu.


Je koenzymem enzymu glatathion peroxidázy, který v těle mění jedovatý a karcinogenně působící peroxid vodíku na neškodnou vodu a molekulární kyslík. Název koenzym znamená, že určitá látka účinkuje v souladu s enzymy. Hlavní nejdůležitější reakcí je však tvorba správných disulfidových vazeb v celé řadě bílkovin a peptidových hormonů. Tuto reakci katalyzuje enzym glutathionreduktasa.


Glutathion je také důležitou součástí v metabolismu cizorodých látek (xenobiotik), kdy po jejich předchozí hydroxylaci umožňuje tvorbu polárních metabolitů, které jsou již dobře rozpustné ve vodných roztocích a tím se významně zvyšuje možnost jejich vyloučení z těla ven. Dále se uplatňuje se při syntéze a opravě nukleových kyselin v organizmu, při vzniku bílkovin, prostaglandinů, transportu aminokyselin, odstraňování toxinů a karcinogenů, správné funkci imunitního systému, prevenci buněk před oxidačním stresem a při aktivaci řady enzymů v organizmu.

Glutathion ­ matka všech antioxidantů Mark Hyman (překlad)

Je to ta nejdůležitější molekula, abyste zůstali zdraví a dokázali čelit nemocem, a přesto jste o ní pravděpodobně nikdy neslyšeli. Je to tajemství, které zabraňuje stárnutí, rakovině, srdečním chorobám, demenci a dalším a potřeba při léčbě všeho od autismu po Alzheimerovou chorobu. Existuje o této tématice již více než 89.000 lékařských článků ­ ale lékaři stále nevědí, jak řešit kritický nedostatek této životadárné molekuly ... O co jde? Jedná se o matku všech antioxidantů, je to hlavní antioxidant a "ředitel" celého imunitního systému, glutathion (vyslovováno: gluta­tai­oun) (=pronounced "gloota­thigh­own").


Dobrou zprávou je, že vaše tělo produkuje vlastní glutathion. Špatnou zprávou je, že nezdravá strava, znečištění, toxiny, léky, stres, trauma, stárnutí, infekce a radiace poškozují všechny vaše glutathiony. To vás činí náchylnější vůči oxidativnímu stresu, volným radikálům, infekci a rakovině. A vaše játra jsou přetížená a poškozená, takže nejsou schopna řádně tělo detoxikovat. Za 10 let léčby chronicky nemocných pacientů funkční medicínou jsem zjistil, že se nedostatek glutathionu vyskytuje téměř u všech velmi nemocných pacientů.

Patří mezi ně lidi s chronickým únavovým syndromem, srdeční chorobou, rakovinou, chronickými infekcemi, autoimunitním onemocněním, cukrovkou, autizmem, Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, artritidou, astmatem, ledvinovými problémy, onemocněním jater a dalšími. Zpočátku jsem si myslel, že to byla jen náhodná zjištění, ale za ta léta jsem si uvědomil, že naše schopnost vytvářet a udržovat vysokou úroveň glutathionu je rozhodující pro zotavení z téměř všech chronických onemocnění ­ a pro prevenci nemocí a udržování optimálního zdraví a výkonnosti. Autoři těchto 76.000 lékařských článků o glutathionu, jak jsem se zmínil dříve, našli to samé! Takže v dnešním článku chci vysvětlit, co je glutathion, proč je důležitý, a také vám dám 9 tipů, které vám pomohou optimalizovat hladinu glutathionu, zlepšit svůj detoxikační systém a pomohou i s chronickou nemocí.

Co je glutathion?

Glutathion je velmi jednoduchá molekula, která se přirozeně vytváří po celou dobu v těle. Jedná se o kombinaci tří jednoduchých stavebních kamenů bílkovin nebo aminokyselin ­ cystein, glycin a glutamin. Tajemstvím jeho síly je chemický prvek síra (S), kterou obsahuje. Síra je lepkavá, páchnoucí molekula.

Působí jako "mucholapka" a všechny špatné věci v těle se na ni "přilepí", včetně volných radikálů a toxinů, jako je rtuť a další těžké kovy. Normálně se glutathion recykluje v těle ­ kromě případů, kdy je toxická zátěž příliš velká. A to vysvětluje, proč jsme v takovém průšvihu ... Ve své praxi jsem testoval geny zapojené do metabolizmu glutathionu. Jedná se o geny podílející se na produkci enzymů, které umožňují, že tělo tvoří a recykluje glutathion v těle. Tyto geny mají mnoho jmen, jako například GSTM1, GSTP1 a další.

Tyto geny byly narušeny u některých jedinců z různých důležitých důvodů. My lidé jsme se vyvinuli ještě v době, než na nás začalo působit 80.000 toxických průmyslových chemikálií nalezených v našem životním prostředí dnes, před tím, než bylo všude kolem elektromagnetické záření, a dokud ani obloha, jezera, řeky, oceány nebyly znečištěny a ani naše zuby nebyly plné olova a rtuti.

To je důvod, proč většina lidí přežila jen se základní verzí genetického detoxikačního softwaru kódovaného v naší DNA, která má nyní podprůměrnou schopnost zbavit tělo toxinů. V době, kdy se lidé vyvinuli, jsme prostě víc nepotřebovali... Protože většina z nás nevyžadovala zvláštní detoxikační program, téměř polovina populace má nyní omezenou kapacitu, jak se zbavit toxinů. Těmto lidem chybí funkce GSTM1 ­ jednoho z nejdůležitějších genů potřebných v procesu tvorby a recyklace glutathionu v těle. Téměř všem mým pacientům chybí tato funkce. Jedné třetině naší populace, která trpí chronickým onemocněním, chybí tento základní gen. Včetně mě. Před dvaceti lety jsem se otrávil rtutí a trpěl jsem pak chronickým únavovým syndromem. Moje funkce GSTM1 byla nedostatečná a já jsem neprodukoval dostatek glutathionu. Nakonec se moje tělo zhroutilo a stal jsem se vážně nemocným člověkem...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama