. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ODPOVĚDNOST LÉKAŘE ZA LÉČBU PACIENTA

5. listopadu 2015 v 9:34 | http://havranekdaniel.blog.idnes.cz |  PRÁVO

Odpovědnost lékaře za léčbu pacienta

V dnešní době lékaři chtějí více peněz, chtějí finanční prostředky pacientů nad rámec zdravotního pojištění vláda "vymýšlí" koncepce zdravotnictví a současně s tím neexistuje žádný systém skutečného hodnocení kvality práce lékaře.
Občanskoprávní odpovědnost lékaře či zdravotnického zařízení za poškození zdraví pacienta je v našem právním řádu, a to v občanském zákoníku, upravena poměrně široce. Z jednotlivých typů odpovědnosti jsou nejdůležitější a nejčastěji uplatňované dva typy odpovědnosti, a to obecná odpovědnost za škodu podle § 420 obč. zák., založená na principu presumovaného zavinění. Jde o odpovědnost za pochybení lékaře či zdravotnického personálu a za postup non lege artis. Druhým typem je odpovědnost podle § 421a obč. zák. - tzv. objektivní odpovědnost za poškození zdraví vyvolané povahou přístroje nebo jiné věci použité při lékařském zákroku, tedy i léku či jiného přípravku, který vyvolal třeba i jen vedlejší, ale škodlivé následky.
V právní hantýrce to zní sice zajímavě, ve skutečnosti je velmi obtížné, svým způsobem mnohdy zcela nemožné prokázat zavinění ze strany lékaře. Pokusím se vysvětlit proč. Základním předpokladem právní odpovědnosti je prokázání vzniku škody, porušení právní odpovědnosti lékaře a příčinná souvislost mezi nimi. Vše toto musí prokázat žalující strana, tedy většinou laik musí dokazovat a vysvětlovat odbornou stránku dané věci. Poškozený, což je onen laik, si najme právníka, který většinou nemá medicínské vzdělání a podají nějakou žalobu. V rámci soudního líčení si soud najme odborného znalce, kterému přísluší posoudit, zda-li došlo k nějakému zavinění. Jak sami vidíte, v současné době má největší moc soudní znalec, a to přestože je to v podstatě v rozporu se zákonem. Jestliže tedy nemáte dostatečnou odbornou vzdělanost na poli medicíny, pak jste v situaci, kdy jenom přihlížíte postupné likvidaci své žaloby. Soudní znalci sice mají povinnost pracovat odpovědně a nezaujatě, ale jednak neexistuje jasný rámec, který by definoval, jak má znalecký posudek vypadat, jednak neexistuje žádná jasná definice postupu lege artis a navíc jak soudce, tak i žalujícíc strana jsou laici, tedy jestliže jim někdo po odborné stránce daný případ podrobně a nezaujatě nevysvětlí, pak jsou pouze hříčkami v rukách soudní znalců, a tito toho skutečně, dle mé osobní zkušenosti, zneužívají. Jestliže chcete uspět, pak musíte splnit tyto požadavky: Získat komplexní kopie své zdravotní dokumentace, a to u všech lékařů, kde jste vedeni. Není možné chtít pouze nějaký přepis, či opis, potřebujete kopie, a to včetně laboratoří i jiných vyšetření, či výsledků. Potřebujete se podrobně na odborné úrovni seznámit s danou problematikou. Potřebujete definovat postup lege artis v daném, konkrétním případě, u daného a konkrétního pacienta. Musíte mít jasně určená pravidla a smlouvu v písemné formě se svým advokátem. Již na úrovni žaloby musíte mít k dispozici takové jasné důkazy, aby jste bez nejmenších pochyb dokázal škodu, její výši, zavinění a jasnou příčinnou souvislost. Musíte mít již předem vypracované znalecké posudky, či posudek, ovšem jeho zadání můžete udělat až v okamžiku, kdy budete mít jasné odborné znalosti. Musíte mít připravené dotazy pro znalce, který si přizve soud.
__________________________________________________________
R E K L A M A. Seznam.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama