. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

REVMA a OXID DUSNATÝ 2. + NONI

6. října 2015 v 20:14 | cs.wikipedia.org |  NEMOCI A LÉČBA
Zvýšená tvorba NO má velký vliv na výkon a tvorbu svalstva, stejně jako na výkon kardiovaskulárního systému.

Komplexní vliv NO na organismus je zásadní, velice široký a některé nové objevy dokonce svádějí k přesvědčení, že vliv NO na lidské zdraví a kvalitu života je doslova všezahrnující.

Dnes víme, že rostlina NONI

je prokazatelně velmi bohatá na substance, jejichž požitím se lidské tělo stimuluje k větší produkci oxidu dusnatého, jenž nás nejenom chrání (tím, že ničí téměř všechny bakterie, které jsme pozřeli společně s jídlem), ale navíc ještě proniká skrze stěny žaludku, aby se posléze vstřebal do červených krvinek nebo se navázal na proteiny.

Zvýšením jeho tvorby nejen udržujeme chod svého těla v tzv. optimálním programu a působíme preventivně vůči negativním, zhoubným a patogenním procesům, ale NO je dokonce schopen zvrátit již probíhající zdravotní problémy.

Především v těchto oblastech:
- Kardiovaskulární onemocnění (infarkty a mozkové mrtvice)
- Cukrovka
- Erektilní dysfunkce
- Revmatická artritida
- Rakovina
- Vředy
- Močová inkontinence
- Infekce
- Alzheimerova choroba
- Zánětlivá onemocnění
- Roztroušená skleróza


Podle klinicky potvrzených závěrů se může NO stát skutečným zachráncem života, který udělá přítrž srdečním a dalším cévním chorobám, největším metlám lidstva. Dnes už můžeme vycházet z názoru, že za téměř každým zdravotním problémem je na počátku nedostatek NO v těle a tím způsobené nízké prokrvení postižených tkání

V roce 1998 získal Dr. Louis J. Ignarro Nobelovu cenu za vědecký objev století v oboru lékařství.
Působení zázračné molekuly - Oxidu Dusnatého na lidský organismus.
Dvacet pět roků byl Dr. Ignarro považován svými kolegy za snílka, podivína či blázna. Jeho závěry nebrali jeho kolegové vážně a někteří se mu nezakrytě vysmívali. Pouze do okamžiku, kdy jeho objevy byly vyznamenány oceněním nejvyšším - Nobelovou cenou. Od té doby je všechno jinak a Dr. Ignarro zažívá nebývalý respekt i u těch neuznávanějších světových vědeckých kapacit současnosti. V roce 1999 se ve světě objevilo 7500 článků na téma oxidu dusnatého a jeho vlivu na lidský organismus. Prvním hmatatelným a skutečně revolučním lékem založeným na molekule NO byl lék Viagra, který skutečně průkazně a výrazně dokáže zlepšit mužskou potenci.
Ale celkový význam objevu je daleko zásadnější, širší a z hlediska zdraví důležitější. Je založen na konstatování, že oxid dusnatý si tělo dokáže vyrobit samo pouze z vhodné stravy, potravinových doplňků a ze cvičení, tedy z přiměřené fyzické aktivity.

Rozhodující význam pro tvorbu NO v těle mají aminokyseliny L-arginin a L-citrulin, které společně vytvářejí v lidském organismu jakýsi turboefekt produkující ve zvýšené míře molekulu NO, dále vysoké množství souboru dalších antioxidantů a dostatečný tělesný pohyb.

Použití

Oxid dusnatý, respektive sloučeniny, při jejichž rozkladu se oxid dusnatý uvolňuje, našly využití v lékařství jako látky uvolňující hladkou svalovinu při křečích nebo astmatu. Při větších dávkách těchto látek (aplikuje se inhalačně nebo intramuskulárně) může ovšem dojít k chvilkové srdeční slabosti.
NO je důležitým meziproduktem při výrobě kyseliny dusičné a je používán také v potravinářském průmyslu, ale i při výroběairbagů, polovodičů a paliv, které zvyšují výkon motorů závodních aut.

Biologický význam

Role v organismu

Oxid dusnatý má mnoho rolí v těle organizmů včetně člověka. Konkrétně způsobuje účinkem na hladké svalstvo cévy tzv. vazodilataci (rozšíření cév), dále erekci penisu a také uvolnění svalstva v trávicí soustavě, což hraje roli ve schopnosti střev posunovat potravu dále. Mimo to dochází k tvorbě oxidu dusnatého i v samotné centrální nervové soustavě, kde má zřejmě jistou roli v učení a vzniku paměti; každopádně zde má NO funkci neurotransmiteru. Mimoto byl oxid dusnatý identifikován i v dalších tkáních, jako je srdeční i kosterní svalovina.
Oxid dusnatý se v těle vyrábí prostřednictvím syntáz oxidu dusnatého čili NO syntáz (NOS).

Využití výzkumu Oxidu dusnatého

Oxid dusnatý je poměrně neznámý mimo lékařské výzkumné laboratoře. Oxid dusnatý je velmi reaktivní plyn, který je přirozeně produkován v lidském těle. Oxid dusnatý je nejdůležitější signální molekula v těle. To má vliv na řadu fyziologických funkcí, včetně krevního oběhu, zánětu, učení a paměti, trávení, erekci, a uvolňování kyslíku v tkáních z červených krvinek. To hraje významnou roli v mnoha důležitých chemických reakcí. Většina lidí má nedostatek přirozené produkci oxidu dusnatého potřebné k udržení optimálního zdraví. Vzhledem k dnešnímu uspěchanému životnímu stylu a faktorům, jako je nedostatek pohybu, špatné stravovací návyky, půdní minerální vyčerpání, cigaretový kouř a další škodliviny, má u každého člověka zásadní význam potřeby vyšší hladiny oxidu dusnatého.

Jaké jsou přínosy oxidu dusnatého?

Oxid dusnatý pomáhá vyživovat, obnovovat a chránit téměř každou buňku lidského těla. Příznivě pak působí zejména při léčbě různých poranění a v boji proti bolesti, zánětům, zažívacím problémům, nespavosti či diabetu. Rovněž byla prokázána jeho přímá souvislost se zvýšením energie, zlepšením sexuálních funkcí a dokonce i s redukcí tělesné hmotnosti. To vše díky tomu, že se jedná o tak zvanou "signalizační molekulu", jež vyvolává procesy zahrnující celou řadu fyziologických funkcí. Snad nejdůležitější funkcí oxidu dusnatého je ale to, že uvolňuje hladké svalstvo ve stěnách tepen, čímž umožňuje, aby krev lépe proudila k životně důležitým orgánům. Díky tomu se pak více kyslíku, živin, vitamínů a dalších činitelů dostává ke klíčovým bodům v těle.

Odkud se oxid dusnatý bere?

Oxid dusnatý vzniká v lidském těle primárně díky procesu přeměny argininu (jedna z 20 aminokyselin) na citrulin. Arginin, jež se v tenkém střevě uvolňuje z proteinů a jednoduchých peptidů, se poté společně s ostatními aminokyselinami vstřebává do krevního oběhu. Záhy se tak dostává ke každé buňce v těle, kde se část argininu použije na syntézu oxidu dusnatého a část na syntézu proteinů.

Dnes víme, že rostlina NONI

je prokazatelně velmi bohatá na substance, jejichž požitím se lidské tělo stimuluje k větší produkci oxidu dusnatého, jenž nás nejenom chrání (tím, že ničí téměř všechny bakterie, které jsme pozřeli společně s jídlem), ale navíc ještě proniká skrze stěny žaludku, aby se posléze vstřebal do červených krvinek nebo se navázal na proteiny.

více také:

______________________________________________________________________________
R E K L A M A. Seznam.cz :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama