. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

NONI - ZÁZRAČNÉ PLODY

7. října 2015 v 14:07 | cs.wikipedia.org |  PŘÍRODNÍ LÉKY
Noni


Doktor Ralph Heinicke, který se výzkumem noni ovoce zabývá více jak 45 let a 22. prosince 1999 si nechal patentovat všechny své výzkumy a výsledky. V tomto patentu uvádí že jako jediný džus, ke kterému se jeho výzkumy vztahovaly a vztahují je Tahitian Noni Juice jehož výrobcem je firma Morinda Inc.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/porozumet-zazraku-noni.htm#ixzz3nsqsCtME
Keř Noni s plodylatinsky Morinda citrifolia, je tropická rostlina, která je typická pro země jako je Havaj, Francouzská Polynésie, Fidži, ale také Malajsie nebo jih Indie. Jedná se o keř dorůstající výšky až 6 metrů, který nachází široké uplatnění v lidovém léčitelství. Primárně jsou využívány plody, které rostlina plodí v průběhu celého roku. Dále pak v menší míře listy jejichž šťáva vykazuje antiseptické účinky.

Noni džus


Zralý plod Noni
Zralé plody Noni se po staletí zpracovávají tradičním způsobem na džus, který hlavně v posledních deseti letech vytváří značný komerční potenciál ve vyspělých zemích. Džus je konzumován pro své účinky posilující imunitu. Noni džus se vyrábí ze zralých očištěných plodů fermentací v uzavřených tancích po dobu asi 4 týdnů. Vzniklá šťáva se po odfiltrování zbytkůdužiny pasterizuje a plní do lahví, případně ji místní obyvatelé pijí čerstvou bez pasterizace.

Na pěstování Noni a produkci Noni džusu je postavena ekonomika řady farmářů např. na Havaji. Problematice pěstování Noni a hlavně výzkumu, který by prokázal účinky Noni, se ve velké míře věnuje Havajská univerzita, kde působí celá řada vědců primárně ze Spojených států a Japonska, které je také velkým dovozcem Noni džusu.

Noni džus obsahuje celou řadu významných nutrientů zahrnujíce: 17 aminokyselin včetně 9 esenciálních, xeronin, esenciální mastné kyseliny, scopoletin, selen, vlákninu a značné množství vitamínu C. Výtažek z Noni obnovuje tkáně, takže jej pijí převážně lidé s velikou zátěží na klouby (například sportovci)

Obsah plodů noni
Na obsahové látky byly zkoumány všechny části rostliny od listů až po kořeny, avšak největší koncentrace látek zdraví prospěšných obsahují právě plody. Bylo zjištěno, že Morinda citrifoliaobsahuje:
 • více jak 140 druhů vitaminů, stopových látek, enzymů, alkaloidů, fytosterolů, rostlinných olejů, kyselin a antioxidantů
 • dacanthal - látka, která ničí určité předrakovinné a rakovinové buňky
 • stigmasteryl - látka, která brání systémové degeneraci tkání
 • proxeronin - látka přeměňující se v těle na xeronin, který je přenašečem nervových signálů a který spouští činnost většiny enzymů v lidském těle. Právě makromolekulu proxeronin a její fungování si probereme v závěru tohoto článku, primárně se zaměříme na účinky celého komplexu noni.
Použití a účinky noni
Použití a účinky noni jsou velmi rozsáhlé. Díky obsahu vitamínu, minerálů a dalších látek potvrzují studie výrazné urychlení léčení virových infekcí. Pokud chřipkou onemocníme a v ten den začneme aplikovat noni, je veliká pravděpodobnost, že do 3 dnů budete bez příznaků. Noni se osvědčuje jako:
 • výrazný posilující prostředek organismu při všech virových onemocněních, včetně HIV díky proxeroninu
 • pozitivně působí na hormonální rovnováhu v těle
 • posiluje kosti, kůže, nehty
 • bláhodárný účinek má i na psychiku
 • pozitivně působí na metabolismus endorfinů (hormon dobré nálady)
 • prokázaný efekt při léčbě závislostí
 • noni využíváme s pomocí úpravy jídelníčku při efektivním snížení cholesterolu v krvi a diabetu
 • zlepšuje výdrž, oddaluje únavu
 • zvyšuje fyzickou i psychickou odolnost
 • účinné využití při infekcích, chronických i akutních zánětech
 • vhodné při léčbě kvasinkových onemocnění a alergií
 • adaptogen na imunitní systém
 • působí při nekontrolovatelném množení rakovinných buněk (studie uvádějí velmi pozitivní účinky při rakovině prsu či prevenci rakovině děložního čípku)
 • podporuje rychlé hojení ran či vředů
 • má uklidňující účinek na zažívací systém
Džus nebo mletý plod?
Doporučuji užívat mletý plod. Džus z převážné časti obsahuje vodu, ovšem voda není to, co požadujeme. Pro nás je důležitý obsah prospěšných látek. Díky moderním metodám dehydratace a následným namletím je dosaženo jen o 100% více vitamínu C než v džusu, přitom vitamín C je velmi snadno rozpustný ve vodě. Krom toho džus je oproti plodu velmi chudý na makroprvky, a to především zmiňovaný proxeronin, který se nachází především v dužině.

Noni plody mají být pro nejvyšší obsah učinných látek sklízeny těsně před dosažením zralosti. Bohužel pro maximální výnosnost šťávy je nutné noni sklízet až když plody dozrají - či přezrají (pozor toto může být otázka 2 dnů) a účinnost rapidně klesá degradací látek. Noni pěstované na prášek je sklízeno včas. A poslední argument ovlivňující především cenu, je doprava z tropických oblastí do Střední Evropy. Prášek je přepravován v pytlích, zatímco objem džusu v tankerech několikanásobně převyšuje, a tím je i cena vyšší.

Proxeronin - zázrak v noni

Proxeronin byl poprvé objeven Ralphem Heinickenem, když zkoumal bromelain v ananasu. Proxeronin je molekula o vysoké hmotnosti, z níž se stává traktem přes játra přeměnou xeronin. Xeronin působí na hormonální rovnováhu v těle, díky tomu v něm ovlivňuje většinu pochodů - včetně imunitního systému. Xeronin má obroský vliv na veškeré pochody, primárně hormonální rovnováhu, od toho se odvíjejí metabolismus, fyzická a psychická pohoda.

Proxerotin se běžně nachází v potravinách živočišného, ale především rostlinného původu. Díky rostoucímu počtu obyvatel, a tím nároku na potraviny, se začala ve velkém využívat umělá hnojiva, chemie, šlechtění a toto má za následek pokles proxeroninu v běžné stravě. Nyní je ho běžně velký deficit.

Noni obsahuje až 800x více proxeroninu než ananas, ve kterém byl objeven.

Nedostatek proxeroninu v pokožce může mít za následek nezdravou pokožku a spoustu dalších kožních problémů. Proxeronin je také zapotřebí k udržení zdravých vlasů a pokožky hlavy. Dostatečným přísunem proxeroninu do pokožky hlavy a do vlasů docílíte viditelného zlepšení, pokud zde existují nějaké nedostatky.

Další velmi zajímavou oblastí využití xeroninu je jeho použití při tišení bolesti a jako anestetika. Silnými prostředky, které tiší bolest, jsou v současnosti cizí alkaloidy jako morfin a kodein. Již jsme se dozvěděli, že cizí alkaloidy nejsou nic jiného, než imitace xeroninů, které jsou vytvářeny rostlinami za účelem jejich uskladnění. Proto xeronin dokáže všechno to, co dokáží tyto cizí alkaloidy, a to lépe a přírodní cestou. Xeronin působí v těle jako nejefektivnější tlumič bolestí, neboť' v těle pracuje s endorfiny, aby společně omámily bolesti a vyvolaly bezbolestné pocity.

Xeronin díky svým vlastnostem tiší bolesti. Zároveň působí také jako stimulátor.
Stimulační efekt xeroninu může vyvinout neuvěřitelný potenciál. Může zřetelně zvýšit výkon atletů, stejně jako schopnost vaší koncentrace a jasného myšlení.

Morinda citrifolia obsahuje více než 140 druhů vitaminů, stopových látek, enzymů, alkaoidů, fytosterolů, rostlinných olejů, kyselin a antioxidantů. Vedle látek všeobecně známých, obsahuje Noni i několik látek endemických např. xeronin (přenašeč nervových signálů, který spouští činnost většiny enzymů v lidském těle), dacanthal (látka, která ničí předrakovinové a rakovinové buňky), stigmasteryl (látka, která brání systémové degeneraci tkání)

Užívání Noni dodává organismu energii, chrání proti mnoha degenerativním onemocněním včetně některých druhů zhoubných nádorů, posiluje celý imunitní systém, harmonizuje funkce trávicího a vstřebávacího systému a v neposlední řadě poskytuje rozsáhlý soubor vitaminů a minerálů nutných pro základní látkovou přeměnu.

Ve srovnání se všemi uměle vytvořenými vitaminovými komplexy noni má nezvyklou účinost!!

Tradiční užití: Morinda citrifolia byla vždy užívána jako potravinový doplněk většinou v dávce 2 lžiček prášku ze sušeného ovoce denně. Běžně 1 lžička ráno na lačný žaludek a jedna lžička půl hodiny před večeří. Pokud je povzbuzující účinek na organismus příliš silný a brání pozdějšímu usnutí přesuneme večerni dávku na odpoledne.

______________________________________________________________________________

R E K L A M A. Seznam.cz :
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama