. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

IPLIKÁTOR KUZNĚCOVA

18. října 2015 v 14:32 | eureko.cz |  PREVENCE

https://www.scienceofmassage.com/2009/05/science-of-trigger-point-therapy-part-2/

Co je Kuzněcovův iplikátor?

Kuzněcovův iplikátor (z ruského iglo-aplikator, tj. jehlový aplikátor; zkráceně iplikátor) je tvořen soustavou kovových a plastových modulů s ostrými hroty upevněnými na polyetylenové nebo textilní podložce a je určen zejména k odstranění akutních a chronických bolestí.

Jak si pomoci od bolestí zad, kloubů, svalůIplikátor (iplikátor) Kuzněcova
akupunkturní kobereček

Iplikátor Kuzněcova je jednoduchou, avšak velmi důmyslně zkonstruovanou, zdravotní pomůckou, velmi účinnou proti nesčetnému množství bolestí a neduhů.
Iplikátor doporučujeme všem jako účinný prostředek pro léčbu, prevence a relaxace. Je to nejjednodušší způsob odstraňování spoušťových bodů a zón (trigger points).
Používejte už při prvních známkách únavy svalů nebo zad !

Výhody Iplikátoru Kuzněcova:

Okamžitý efekt, jednoduchost používání, možnost neomezeného používání dle potřeby. Aplikátor je vhodný pro odbornou i laickou veřejnost, jak k léčbě tak i k prevenci onemocnění.

Použiti Iplikátoru Kuzněcova:

Pro povzbuzeni, tonizaci, energetizaci, při těžkém ranním vstávání:
krátkodobé (1 - 5 minut) ležení na aplikátoru;
Pro uvolnění, zklidnění, při únavě, nervozitě a nespavostí - před spaním:
použití delší než 10 minut (lze na něm i usnout);
Pro odstraňování spoušťových bodů (trigger points), stuhlosti svalů:
použití 15 až 40 minut;
Pro pro rychlou úlevu od bolesti a pro léčbu:
používejte kombinací ležení na aplikátoru (celou plochou zad) a několikanásobné přitlačování aplikátoru na místo projekcí bolestí po dobu 30-45 vteřin, s pauzou cca 15 vteřin. Opakujte dokud bolest nezmizí.

Reflexní zóny kam se Iplikátor Kuzněcova přikládá:

aplikátor Kuzněcova - zóny
zvýšení práceschopnosti a odolnosti proti únavě - 2, 3, 9, 10
zlepšení krevního oběhu -
- 10, 11, 12, 13
normalizace spánku a odstranění nervozity, úzkostí a stresu - 6, 5
zvýšení ohebnosti v kloubech -
- 10, 12, 20
zvýšení sexuální aktivity a potencí -
- 6, 8, 10
proti bolesti hlavy, migrénu - 1, 3, 4
proti kašli a nachlazení - 2, 4, 5, 7
redukce přebytečného tuku, celulitidy, zlepšení elastičnosti a tonu pokožky, hubnutí - 10, 8, celá plocha zad, problémová místa
proti bolestem svalů, kloubů, páteře - přímo na problémová místa.

Proč iplikátor Kuzněcova funguje

Působení aplikátoru na celý organizmus je založené na principu zpětné biologické vazby - přes kůži, svaly, cévy, nervová zakončení, míchu, mozek a zpět. Aplikace výrazně zlepšuje adaptační a seberegulační schopnosti organizmu, stimuluje jeho obranné sily.
Místní působení se vysvětluje zlepšením prokrvení tkání, a tímto přísunem kyslíku a živin. Zlepšením toku lymfy dochází k rychlejšímu odplavování toxinů a nežádoucích látek.
Místní použiti iplikátoru několikanásobně zvyšuje účinnost mastí, balzámů apod. léčivých prostředků. Ty nanášejte na postižené místo ihned po aplikací. Doporučuje se krém-balzám Šungit.

Ostrá píchavá bolest od jehliček iplikátoru se pociťuje jen zlomek minuty.
Vydržte chvilku ! Bolest a ztuhlost svalů ustoupí,
a následuje příjemný pocit uvolnění a tepla


Kontraindikace

celková a místní jako u masáží. Při epilepsii, chronických kožních chorobách, v těhotenství poraďte se s lékařem.

Aplikátor je schválen certifikátem ES, je vyráběn v souladu se směrnicí ES. Plastové dotykové body jsou z netoxického materiálu; použitý textil je 100% bavlna.
Poznámka! Uvolněné kroužky je nutné přilepit nebo přišít na původní místo!

Nabízí se:

- Iplikátory velké : na celá záda od krku až po kostrč;
- Iplikátory malé a speciální : na krční páteř, na kříž, na klouby, na obličej.
Provedení:
na platně anebo na folii, obyčejné, měkké na molitanovém polštářku anebo nafukovací (nafukovací polštářík zaručuje stejnoměrný tlak na všechny body - méně bolesti, větší efekt)

Aplikátor Kuzněcova proti bolesti zadAplikátor Kuzněcova proti bolesti zadAplikátor Kuzněcova proti bolesti zadAplikátor Kuzněcova proti bolesti zad


Kde a jak vznikl iplikátor

Kuzněcovův iplikátor
První iplikátor byl vynalezen v ruském městě Čeljabinsk Ivanem Ivanovičem Kuzněcovem. I. I. Kuzněcov dlouhodobě trpěl chronickým onemocněním ledvin, ale klasická léčba mu nepomohla. Po dlouhotrvající a neefektivní léčbě lékaři přiznali, že jeho zdravotní stav je z medicínského hlediska neměnný. Ale I. I. Kuzněcov se nevzdával. Po mírném zlepšení zdravotního stavu (ke kterému došlo po léčbě u odborníků na akupunkturu) prostudoval všechnu dostupnou literaturu o čínské a tibetské medicíně a na základě svých poznatkůzkonstruoval první iplikátor - přístroj s početnými ostrými hroty, které pozitivně působí na tělo. Používáním tohoto přístroje po několika aplikacích dosáhl viditelného zlepšení svého zdravotního stavu. Lékaři, kteří předtím považovali další léčbu Kuzněcovových potíží za neperspektivní, se zájmem prostudovali jeho rentgenové snímky z doby před použitím a po použití iplikátoru a zjistili, že se I. I. Kuzněcov úplně vyléčil. Překvapeným lékařům, kteří ho považovali za nevyléčitelně nemocného, I. I. Kuzněcov předvedl svůj vynález - pás bílé gumy se zabodnutými šicími jehlami.
Lékaři I. I. Kuzněcovovi doporučili předložit svůj vynález ministerstvu zdravotnictví v Moskvě, ale tam se jeho jednoduchému a provinčnímu vynálezu vysmáli. To ho ale nijak nezastavilo. Během následujících deseti let I. I. Kuzněcov léčil lidi, nad kterými oficiální medicína zlomila hůl, a každý případ pečlivě popsal ve svých denících. Tak sesbíral obšírné informace a s nimi se znovu vydal do Moskvy. Nedůvěřivé členy komise na ministerstvu zdravotnictví, kteří jeho vynález posuzovali, poprosil o možnost pomoci nevyléčitelně nemocnému člověku. Jeho pacientem se stal státní úředník, který po úplném uzdravení pomohl svému zachránci iplikátor prosadit. Tak se I. I. Kuzněcov stal známým léčitelem. V roce 1980 I. I. Kuzněcov společně s týmem výzkumných pracovníků z Vědecko-výzkumného ústavu tělesné kultury v Moskvě (VNIIFK) obdržel patentové osvědčení o autorství číslo 791378 na "přístroj - iplikátor ke zvýšení výkonnosti člověka". Výzkumníci I. I. Kuzněcov a Z. L. Nagilev vypracovali metodiku jeho používání. Tato metoda se stala novým druhem terapeutické a profylaktické regenerační masáže, která může být použita při léčbě akutní bolesti a s jejíž pomocí lze při dlouhodobém použití dosáhnout i trvalého léčebného účinku. Jelikož kovové jehly iplikátoru nemohly být používány v domácích podmínkách, ve Vědecko-výzkumném ústavu tělesné kultury v Moskvě zkonstruovali iplikátor s hroty z netoxické umělé hmoty jako analogii ke kovovým jehlám - vznikl tak modul s relativně ostrými hroty, které ovšem vylučovaly možnost perforace kůže. Kovové jehly iplikátoru, vzdálené od sebe 8 milimetrů, byly nahrazeny plastovými hroty s výškou 5 milimetrů a průměrem u základu hrotu 1 milimetr (osvědčení o autorství číslo 986422, 1667863, 30118, patent 30118; držitel patentu A. N. Někrasov).

Od roku 1987 nový druh iplikátoru testovala mnohá zdravotnická zařízení a následně byl schválen Ministerstvem zdravotnictví SSSR. Tím se stal iplikátor dostupným širokému okruhu spotřebitelů. Iplikátory začala vyrábět asi stovka podniků po celém Sovětském svazu a celkem jich bylo uvedeno na trh na 70 milionů kusů. Tak měla téměř každá rodina v bývalém Sovětském svazu iplikátor ve své domácí lékárničce.
I. I. Kuzněcov nebyl lékař, a proto mu chyběly základní vědomosti z klinické medicíny, ale díky svému přirozenému cítění stál u zrodu nového směru fyzioterapie, následně podporovaného a využívaného mnoha lékaři.

ČTĚTE TAKÉ:


__________________________________________________________
R E K L A M A. Seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama