. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

PELYNĚK -Tato úžasná bylinka zabije 98% rakovinových buněk do 16 hodin, malarie

28. července 2015 v 11:08 | badatel.net |  NEMOCI A LÉČBA

Táto úžasná bylinka zabije 98% rakovinových buniek do 16 hodín

Pelyněk roční (Artemisia annua)

artemisinin palina wormwood

je velmi zajímavou rostlinou k léčení boreliózy. Obsahuje artemisin, který je účinný proti malarickýcm parazitům. Přednedávnem bylo objeveno, že by tato rostlina mohla hrát důležitou roli v boji proti malárii Oleje obsažené v pelyňku mají výrazný protiplísňový účinek. Tato rostlina rovněž pomáhá regulovat imunitu v případě autoimunitních poruch, zejména při napadení pojivové tkáně kloubů.Snižuje horečku, používá se při dyzenterii, nechutenství, revmatických bolestech. Zevně se užívá na abscesy, kožní choroby, používá se do cigaret k moxování.
Doporučená denní dávka suché drogy je 4,5-9g, při malárii dvojnásobek. Dává se též do mastí.
Pochází z Asie, je to letnička až 1,5m vysoká, vysévá se na jaře přímo do půdy na slunné stanovště.není náročný. Sklízí se nať na začátku kvetení.
Roste planě v teplejších oblastech podél cest, na neudržovaných místech.
Podľa štúdie publikovanej v magazíne Life Sciences dokázala jedna bylinka, používaná v čínskej medicíne, zabiť až 98% buniek rakoviny prsníka za menej ako 16 hodín.
Použitie samotnej rastliny viedlo k zníženiu rakoviny prsníka o 28%. Ak sa však skombinovala so železom, výsledok bol neuveriteľných 98%.
A čo viac, zdravé bunky neboli pri tejto experimentálnej terapii nijako ovplyvnené.

Ako dokáže Artemisinin zneškodniť rakovinu

Artemisinin, známy tiež pod názvom palina ročná (anglicky sweet wormwood,latinsky artemisia annua) sa používala ako silná bylina proti malárii.
Dnes sa potvrdilo, že je výborným bojovníkom aj proti rakovine.
Subjektom v uvedenej štúdii bolo podané doplnkové železo, ktoré sa zvyčajne akumuluje v tkanivách prsníka, no obzvlášť v tamojších rakovinových bunkách.
Vtedy bol artemisinin schopný selektívne zacieliť zlé bunky, pričom tie dobré nechal na pokoji.
V štúdii sa uvádza:
"Po podrobnejšom preskúmaní sme zistili, že artemisinin narušil expresiu transkripčného faktora E2F1, ktorý zabezpečuje bunkový cyklus u ľudských buniek rakoviny prsníka. Predstavuje tiež kritickú transkripčnú cestu, ktorou artemisinin kontroluje reprodukčný rast rakovinových buniek."
Železo sa akumuluje v rakovinových bunkách vďaka špeciálnym receptorom, ktoré napomáhajú deleniu buniek.
Tieto receptory majú pravdepodobne aj zdravé bunky, no u rakovinových sa vyskytujú v oveľa väčšom množstve. Preto môžu byť cielené pomocou kombinácie železa a artemisininu.
Je to ako keby rakovinová bunka dostala dvojitý úder.

Podobnosti s liečbou malárie

Mnohé experimenty potvrdili, že extrakt z tejto bylinky za súčasnej prítomnosti železa dokáže efektívne zabiť rakovinu.
Rovnaký extrakt sa po tisíce rokov používal v Číne na liečbu malárie.
Parazit malárie nedokáže prežiť v prítomnosti artemisininu, pretože ten je bohatý na železo. Je tiež pozoruhodné, že táto terapia funguje rovnako dobre aj proti rakovine.
Bioinžinieri Henrt Lai a Narendra Singh z Washingtonskej univerzity boli vedcami, ktorí prví učinili tento prevratný objav.
Ako vravia, ide o ďalší dôkaz toho, že prírodné rastliny naozaj dokážu vyvolať apoptózu (programovanú smrť) rakovinových buniek.

Bude tento nový objav dostupný aj pre verejnosť?

Doteraz dlhé roky bolo pomerne zložité získať výťažok z paliny (artemisininu) za rozumnú cenu. Dnes je však v biotechnologickom priemysle už všetko pripravené pre jeho masovú výrobu.
Je naozaj možné z tejto oblasti očakávať pozitívne správy?
Jack Newman, hlavný vedec pracujúci pre kalifornskú biotechnologickú firmu Amyris, na túto otázku odpovedá nasledovne:
"Sú to predovšetkým nestálosť a výkyvy, čo robia dodávateľský reťazec tohto životy zachraňujúceho lieku nesmierne zložitým. Keď sme s tým začínali prvý krát, dávali sme šancu 1:1000, že to bude fungovať."
Francúzska farmaceutická firma Sanofi plánuje dodať každý rok na trh 50 až 60 ton artemisininu. Podľa nej by to malo stačiť pre pokrytie celosvetového dopytu.
Tak teda dúfajme, že tomu tak aj bude (poznámka redakcie).

Malárie vzdoruje artemisinu v PELYŇKU
Noční můra lékařů bojujících s malárií se naplňuje. V západní Kambodži se objevil původce této choroby vzdorující nejúčinnějšímu ze stávajících léků.

Rentgenový snímek červené krvinky infikované parazitem (Kredit: Berkeley Lab"s)
Mezinárodní tým lékařů vedený Duongem Socheatem z Národního centra pro kontrolu malárie v kambodžském Phnmon Penhu provedl v Thajsku malou studii, jejíž výsledky zveřejněné předním lékařským časopisem New England Journal of Medicine předznamenávají velké komplikace.
Dr. Duong Socheat
Původce malárie zimnička druhu Plasmodium falciparum začíná vzdorovat účinkům léku artemisinu. Na vrub tohoto cizopasného prvoka připadá na světě 80% všech případů malárie a plných 90% všech úmrtí, jež si tato choroba každoročně vyžádá. Malárií onemocní na celém světě půl miliardy lidí a milion z nich chorobě podlehne. Oběťmi jsou většinou děti ve věku do pěti let. Lékaři vyvíjejí proti zimničkám vakcíny, ale ty zatím nejsou k dispozici. Také moskytiéry napuštěné insekticidem, které chrání před přenašeči choroby z řad komárů rodu Anopheles, nejsou dostupné pro všechny, kdo by je potřebovali.

Nejúčinnější současný lék proti malárii artemisin pochází pelyňku ročního (Artemisia annua). Staří Číňané využívali tuto bylinu k léčbě horečnatých onemocnění včetně malárie už ve druhém století před naším letopočtem. Součástí moderní západní medicíny se stal artemisin až v 70. letech minulého století, kdy byl izolován z pelyňku v čisté formě. Rostlina produkuje tuto látku jen v některých částech a navíc jen v případech, kdy je vystaven stresu. Proto se dnes pro léčbu malárie využívají především synteticky připravené molekuly artemisinu a jejich modifikované verze.

Světová zdravotnická organizace vydala důrazné doporučení, aby lékaři kombinovali léčbu malárie artemisinem s léčbou dalšími léky. Kombinovaná léčba má snížit riziko vzniku zimniček, které se naučí artemisinu čelit. Navzdory tomu v poslední době začaly kolovat zprávy, že v Kambodži účinnost léčby malárie artemisinem citelně klesá.
Zvětšit obrázek
Listy pelyňku ročního produkují látku, která dosud byla účinná proti všem malarickým kmenům.
Socheat a jeho kolegové se proto rozhodli porovnat výsledky léčby artemisinem u pacientů nakažených malárií v západokambodžském Pailinu s účinností artemisinové léčebné kúry u pacientů z Wang Pha na severozápadě Thajska, kde artemisin zatím ze své síly nic neztratil.
Podezření se potvrdilo.
Zvětšit obrázek
Podle Světové zdravotnické organizace se každoročně infikuje malarií 500 milionů lidí a téměř tři miliony (převážně dětí) na ní zemře. Mapa zobrazuje nejrizikovější oblasti.
Průběh léčby thajských a kambodžských nemocných se při nasazení artemisinu dramaticky lišil. Thajští pacienti se zbavili nebezpečné zimničky v průměru za 48 hodin po podání léku. Zimničky v těle kambodžských nemocných vzdorovaly artemisinu 84 hodin. Navíc se bezmála třetině kambodžských pacientů malárie vrátila. I to je výrazné zhoršení ve srovnání s thajskými kmeny zimničky, které se dokázaly vzpamatovat z artemisinové léčby jen u každého desátého pacienta.

Lékaři si na artemisinu vysoce cení právě rychlost, s jakou likviduje zimničky v těle nemocného. Při léčbě malárie nebývá času nazbyt, protože choroba ve svých nejtěžších formách dokáže zabít člověka do 24 hodin po nástupu prvních příznaků. Prodloužení léčby u kambodžských nemocných proto považují odborníci za alarmující skutečnost. Parazitovi se tím otevírají další příležitosti k vývoji ještě důkladnější rezistence k artemisinu.

Zvýšenou odolnost kambodžských zimniček k artemisinu potvrdila i nezávislá laboratorní studie, kterou provedl Socheat ve spolupráci s Haraldem Noedlem z university ve Vídni. Ta odhalila, že se rezistence k artemisinu rozšířila ze západu Kambodže do Bangladéše. Pokud je artemisin kombinován s dalším lékem, účinnost si udrží. To je však slabá útěcha. Rezistentní kmeny se již vydaly ze svého kambodžského "rodiště" do světa. Není to poprvé. V Kambodži v minulosti spatřila světlo světa řada kmenů zimniček vzdorujících jiným lékům.


Artemisin již není dostatečně silný k tomu, aby zničil parazita.
Světová zdravotnická organizace zahájila v Kambodži program na likvidaci rezistentních zimniček. Lékaři se snaží, aby se každý člověk nakažený malárii podrobil co nejdříve léčbě a nestal se tak zdrojem infekce pro další lidi. Zároveň je eliminována léčba využívající pouze artemisinu a jeho derivátů. Všichni nemocní by měli dostávat zároveň i lék, který sice léčí mnohem pomaleji, ale zabírá i na zimničky vzdorující artemisinu. Vyhráno však nebude ani v případě úspěchu kampaně.

"Je jen otázkou času, kdy se rezistence k artemisinu vyvine někde jinde. Když už k tomu jednou došlo, může se to kdykoli a kdekoli zopakovat," řekl v rozhovoru pro vědecký týdeník Science Harald Noedl.

Podobné články

______________________________________________________________________________
R E K L A M A. Seznam.cz :
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama