. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

17. května 2015 v 16:49 | reflexniterapie-eliasova.cz |  PREVENCE
ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
* typickým projevem dysfunkce štítné žlázy je její vliv na tepelný režim organismu: Zimomřivost je vždy důsledkem dysfunkce štítné žlázy (zatímco trvale zvýšená teplota nebo tento pocit může být projevem skrytého a nezjistitelného zánětu jater). Stejnou "odpovědnost"
za teplotní režim mají nadledvinky.
* hlavním činitelem štítné žlázy je jód (bez ohledu na to, že spoluviníkem na špatném stavu jódu jsou i játra)
* vliv jódu na funkci šlach, vazů a svalových úponů (potíže většinou začínají s Achillovými šlachami a úpony svalů dlouhých kostí)
* vliv jódu na hybnost pohybového systému u dospívajících dívek (kolena, kotníky, kyčelní klouby)
* z potravin obsahují jód v největší míře: višně, třešně, mořské řasy a mořské ryby, karbinec evropský (ten současně pomáhá i srdeční činnosti, potížemi s jódem většinou postiženou), plody černé jeřabiny
* pokud nevidíme během krátké doby výrazné zlepšení, zajistíme přísun jódu jodidy v tabletkách
* při hyperfunkci je zřejmý celkový nedostatek draslíku, zařadit do stravy řeřichu zahradní (obsahuje totiž draslík i jód - ideální prostředek proti dysfunkci štítné žlázy)

Při nenadálých pohybových potížích (houseru, ischiatiku, LS syndromu apod.) často stačí podat jód v jakékoli podobě, nejlépe inhalačně, a problém okamžitě pomine (pozor! při inhalaci je nutné pohodlně sedět a nevdechovat příliš intenzivně, hrozí totiž závratě nebo i kolaps - jód se dostává přímo do krve, bez případného znehodnocení např. v žaludku).
/Čerpáno J. Janča "Velký receptář alternativní medicíny"/

Z hlediska Louisy L. Hay a titulu "Uzdrav své tělo":
Pravděpodobná příčina:
* Ponížení. *Nikdy se nedostanu k tomu, co chci dělat. Kdy už na mě přijde řada?
HYPERtyreóza: * Vztek z toho, že jsem byl někde vynechán.
HYPOtyreóza: * Malomyslnost. Pocit beznadějné únavy.
Struma: * Nenávist pocházející z pocitu ublížení. Oběť. Pocit zmařeného života. Nenaplnění.

Nový myšlenkový návyk:
* Postupuji kupředu přes svá stará omezení. * Svobodně a tvořivě se vyjadřuji.
HYPERtyreóza /zvýšená funkce/:
* Jsem centrem svého života a jsem spokojený sám se sebou i se vším, co vidím.
HYPOtyreóza /snížená funkce/:
* Vytvářím si nová pravidla a nový život, který mě bude podporovat.
Struma /zvětšení/: * Představuji ve svém životě sílu a autoritu. Mohu být sám sebou.

Potíže štítné žlázy: RT: "Br", "C"
T: žlázy s vnitřní sekrecí, slinivka, játra, krční páteř
KZ: pohlavní oblast, ramenní pás, plexus solária, lymfy

Miroslav Hrabica "Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí":
Kdykoli se podíváš do zrcadla a spatříš svůj veliký "ohryzek", jsi jím nabádán: "Brzdi! Brzdi, neboť v hloubi své duše víš, jaké to může mít důsledky." Struma ustupuje se zvýšeným přísunem jodu, který duchovně symbolizuje nároky člověka. Zvýšený obsah jódu (dodávaného stravou, koupelemi apod.) chorému říká: "Věřím Ti a pomohu. Nyní jsi moudřejší, máš předpoklady nezopakovat své dávné chyby."

K hypofunkci štítné žlázy tíhne člověk, který může vykonat duševně a lidsky víc, než zatím světu dává.
Štítná žláza je, stejně jako vaječníky a varlata, vysvědčením správnosti aktivit dotyčné(ho).
A poněvadž je výše, jedná se o aktivity spíše myšlenkové a ne o fyzické přetěžování či uvěznění svých sil, jak je tomu u pohlavních žláz. Učitelem laskavosti a duchovním ochráncem rodiny je žena, úkoly spojené s materiálním zabezpečením rodiny plní více muž. Možná proto poměrně křehká, ale svým projevem vyspělá štítná žláza "zlobí" častěji přirozeně duchovnější ženy a "silově založené" muže tolik neobtěžuje.
Při hypotyreóze funguje tělo zpomaleně (už se probuď k duchovnímu životu), projevuje se únava (dřina není právě Tvá "parketa", lásku svého srdce ukazuj), pocit chladu (kde nepatříš, tam chuť do života nenajdeš). Nemocný se hůře soustřeďuje, má horší paměť a též přibývá na váze. Pokud se hypofunkce štítné žlázy brzy neupraví, má suchou kůži (snažit se podle něj nemá cenu, stejně se bude dít to, co chtějí druzí), lámavé nehty (kde máš milovat, tam bojuješ a pak si na skále druhého srdce "drápy" polámeš) a zácpu, jež vrcholí duševní a myšlenkové ustrnutí člověka, který má na to, aby maličko k lepšímu změnil celý svět.
Člověk svými vysokými nároky, širokým pracovním záběrem a zájmy zásobí svou štítnou žlázou duchovním vyzařováním jódu v takové míře, že se ten stává pro tělo zátěží, a proto je vhodné ho při hypertyreóze v materiální formě tělu nedodávat a potravin s jeho vyšším obsahem se spíše vystříhat. Zklidní-li se jednání i mysl dotyčného, objeví-li pozapomenutou trpělivost, skromnost a bude spokojený s tím, co má, činnost jeho štítné žlázy se stabilizuje. Hyperfunkce štítné žlázy je nemocí neúspěšných podnikatelů, zklamaných snílků, sebe ničících matek a pracovních "hrdinů".
Jódu máme v potravě, přihlédneme-li k tempu našich tělesných a duševních aktivit i k obvyklé rychlosti naší řeči, vskutku málo. Při hypofunkci štítné žlázy si denně polohlasně prozpěvuj a otevírej nitro své. Při hyperfunkci, kdes dříve mluvil, nyní mlč a promluvíš-li, nechť Tvá slova se linou jako tok řeky v deltě. Bude-li z Tvých úst proudit divoká horská řeka, nediv se, že z toho budeš časem unavený a mít "vyvalené" oči (exoftalasmus). Nemocný hypertyreózou nesnáší teplo (v kotelně přece nikdo v zimníku nechodí a Ty sis v těle svými nároky pěkně zatopil), hubne (zprvu ses cítil silný, teď házíš "flintu do žita") a jemně se mu třesou ruce (není-li po Tvém, ber to sportovně, naříkáním a zlořečením se ztenčuješ duchovní ochranu, nervové i psychické potíže jsou toho důsledkem. Též mu zrychleně a arytmicky pracuje srdce (láska není stálé usilování, láska je všeho pokorné přijímání a tišení ran, které utržili druzí i Ty sám), má teplou vlhkou kůži (co Ti játra udělala, že jim dáváš tak zabrat), trpí průjmy (těžké zkoušky budeš mít za sebou, až je pochopíš, neskončí, kdy Ty si umaneš) a je slabý (zapomeň na to, cos nezvládl, pár dnů úplně vypni, zklidni se a věř ve své zítřejší, ze zušlechtěného ducha vyvěrající úspěchy).
Čím více člověk po něčem touží a žízní-li po novinkách, tím méně má kolem sebe (i ve výživě) jisté duchovní ochrany. Jeho neadekvátní tužby a cíle obsahují nejen prospěch, ale i určitá pokušení a různá nebezpečí. Dotyčný má v krvi více sodíku, ketolátek a často i cholesterolu, a naopak sníženou hladinu hořčíku, zinku a draslíku. Hladina jódu u něho kolísá podle toho, zda se dokázal chvíli zastavit, anebo pádí životem jako splašený mustang (kromě stravy je ovlivněna i momentálním chováním).
Pro štítnou žlázu velice důležitý jód se dodává do některých potravin, zejména do soli. Je ale velmi rychle prchavý, snad jen naše dobrá předsevzetí vyprchávají dříve než on.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?


Komentáře

1 Gábina Gábina | Web | 8. února 2017 v 8:31 | Reagovat

problémů se štítnou žlázou jsem si užila dost a dost. není to opravdu nic příjemného. Tak ať se máme všichny lépe.

2 Žláza Žláza | Web | 12. května 2017 v 8:11 | Reagovat

Štítná žláza je potvora, když zlobí je zle.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama