. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

POHYBOVÝ SYSTÉM - REFLEXNÍ TERAPIE a MASÁŽE

17. května 2015 v 16:33 | reflexniterapie-eliasova.cz |  MASÁŽE, AKUPRESURA apod.

Bolí Vás záda? Trpíte otoky nohou? Trápí Vás migrény?

Pomohou Vám reflexní terapie (jemná masážní technika plosky nohou).


Účinek reflexní terapie je okamžitý, což má obrovský význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci. Pro plošné působení je třeba ošetřit více reflexních ploch. Reflexní zóna je ve spojitosti s nervovým reflexem. Chodidla řeknou přesně, který orgán má problémy. Dalo by se říci, že chodidlo vlastně představuje celé lidské tělo.
Veškeré páteřní potíže mají svůj počátek v krční páteři, a proto je vždy nutné začít úpravou její funkce. Pokud se na základním kloubu palce vyskytuje vbočení palce, je to důsledek špatné funkce ramenního kloubu, ramenního pásu, krční páteře a ve spojení s tím vším i štítné žlázy. Z velké části bývají bolesti lokte důsledkem špatné funkce žlučníku /tzv. tenisový loket/ jako nakonec bolesti všech velkých kloubů těla. Stejně tak bývají bolesti kolen většinou důsledkem narušené funkce chemismu ledvin /přitom jde o křížový reflex: levé koleno - pravá ledvina a naopak/.

POHYBOVÝ SYSTÉM
O kloubech se především potvrdilo, že důležitějším vlivem nežli mechanické zatížení je stav látkové výměny. Enormní zatížení kloubů při špatné životosprávě a porušené látkové výměně je příčinou všech úrazů sportovců, a nejenom jich.

RAMENO
Ramenní kloub je ze všeho nejvíce závislý na stavu krční páteře.
Zvláštní potíží je tzv. zamrzlé rameno (pacient nemůže zvednout ruku) - příčina je v krční páteři.
Charakter ovlivňování RT volíme: po úrazu převažuje hlazení plošky, u zamrzlého ramene nervová reflexní terapie (pomocí tvrdého a ostřejšího nástroje - nehet, hrot propisky, speciální tyčinka).

LOKET
Veškeré potíže (tenisový loket, lupénka aj.) mají příčinu v dysfunkci žlučníku.
Velkou spřízněnost lokte se žlučníkem si lze vysvětlit i blízkostí orgánů (když dáte lokty před sebe na hrudník, jsou nad žlučníkem).
Je třeba především zprovoznit žlučník tím, že umožníme odtok žluče mačkáním reflexní plošky dvanácterníku. Pak profoukneme žlučovody škrábáním nehtem od reflexní plošky žlučníku směrem ke dvanácterníku. Potom následuje důkladné a správné ovlivňování žlučníku a nakonec masáž jater.

KOLENO
Nejdůležitější příčiny bolestí v kolenou:
1/ Souvislost s ledvinami: koleno na opačné straně, než je dysfunkční ledvina, bolí z vnitřní strany. Je třeba dlouhodobě (i dva měsíce) užívat ledvinový čaj pana Janči - celík zlatobýl 3 díly, po 1 dílu: přeslička rolní, truskavec a vrbice bílá. Třikrát denně zalít 1 polévkovou lžíci směsi čtvrtlitrem vařící vody, nechat 15 minut vyluhovat a pít vlažný asi 10 minut před jídlem. V období užívání čaje je třeba pít hodně tekutin, mimo minerálek (obsah Na+ musí být menší než 100 mg/l, jinak dochází k zadržování vody v těle).
Ledvinový čaj zbaví organismus solí v mezikloubních prostorech. V době užívání vyřadíme z jídelníčku lilkovité (brambory, rajčata, papriky, baklažány, tabák).
2/ Souvislost se žlučníkem: koleno bolí z vnější strany.

Přestože to zní až neuvěřitelně, je koleno z větší části duchovní povahy a v symbolické rovině stojí za jeho dysfunkcemi nedostatek nebo naopak přebytek pokory. Tvrzení, že koleno bylo poškozeno úrazem, velkou sportovní zátěží a podobně, je neudržitelné - prvotní poškození tohoto kloubu totiž nastává už vlivem špatné životosprávy. Například u mladých lidí, kteří často užívají Extázi, jež silně stimulačně působí na mozek, dojde k oslabení močových cest (ledvin), a tím pádem i kolen (lze říci, že tak mají zaděláno například na úraz, který je tedy pouhým důsledkem předchozího dlouhodobého procesu).

KYČEL
Bolesti v něm pociťované mají málokdy příčinu v samotném kloubu. Kyčelním kloubem totiž probíhá meridián žlučníku a jeho dysfunkce se může projevit tím, že se svaly a úpony v okolí kloubu stáhnou a vytvoří bolest vnímanou uvnitř kloubu /stlačíme sedativně reflexní plošku žlučníku a pokud bolest v kyčli na chvilku nebo trvale odezní, soustředíme pozornost na léčbu žlučníku (vlaštovičník D3).
Po silném stresu až šoku může být příčinou křečovitý dvanácterník, do kterého žlučník nebyl delší dobu schopen stříknout žluč /načež křečí ztuhnul taky/.


SI SKLOUBENÍ
Nejdůležitější je jeho propojení s třísly a u žen s vejcovody, u mužů s chámovody. To znamená, že ztuhlost v sakroiliakálním skloubení je příčinou bolestí v tříslech, oslabení činnosti tříselních uzlin (otoky nohou), neprůchodnosti vejcovodů, poruch menstruačního cyklu, vznikání cyst, myomů až po neplodnost. Oslabuje také funkci močového měchýře, konečníku a řiti. V rámci páteře je SI syndrom produktem postupného blokování krční a hrudní páteře, pak bederní, ale blok někdy vznikne i od kostrče, například po úrazu (pád na zadek). Z SI se napětí postupně šíří do některé nohy, většinou levé, spojené s bolestmi, znecitlivěním, ztrátou svalové hmoty až po vznik gangrén (odumírání tkání).

SVALY
Hlavně nedostatek aktivovaného hořčíku a navazujících prvků (vápník, vit. E, B-komplex, jód) způsobuje křečovitost svalů a tuhnutí, případně až záněty šlach.
Při poruše činnosti svalů - nedostatek draslíku (K).
Za ztuhlostí svalů stehen vězí dysfunkce jater a štítné žlázy /ústřední ztuhlost zlikvidujeme hlavním bodem "V" na pravé straně krku/.
* Svaly představují naši vlastní schopnost pohybu v životě.
* Pravděpodobnou příčinou problémů je odpor k novým prožitkům.
* Nový myšlenkový návyk = Vnímám život jako radostný tanec.

Těžko definovatelné bolesti ramene, kolenou, chodidel a prstů na nohou: po dobu 6 týdnů brát denně hrst slunečnicových semen.

Pořadí problémů: loket-koleno-kyčle-kotníky-ramena.

Hallux valgus (laterální vbočení palce)
je důsledek špatné funkce ramenního kloubu, ramenního pásu, krční páteře a ve spojení s tím i štítné žlázy. Bez odstranění těchto závad se nelze valgusu definitivně zbavit, dokonce i operace je jen dočasnou pomocí. Samozřejmě je zde zpětná vazba, takže naopak může být příčinou popsaných potíží ramenního kloubu narušení statiky kostry chodidla.
Vbočený palec: T: krční páteř, ramenní pás, reponace palce na noze
KZ: močový měchýř, reponace nártu chodidla

Při nenadálých pohybových potížích (houseru, ischiatiku, LS syndromu apod.) často stačí podat jód v jakékoli podobě, nejlépe inhalačně, a problém okamžitě pomine (pozor! při inhalaci je nutné pohodlně sedět a nevdechovat příliš intenzivně, hrozí totiž závratě nebo i kolaps - jód se dostává přímo do krve, bez případného znehodnocení např. v žaludku).

* typickým projevem dysfunkce štítné žlázy je její vliv na tepelný režim organismu: Zimomřivost je vždy důsledkem dysfunkce štítné žlázy (zatímco trvale zvýšená teplota nebo tento pocit může být projevem skrytého a nezjistitelného zánětu jater). Stejnou "odpovědnost"
za teplotní režim mají nadledvinky.
* hlavním činitelem štítné žlázy je jód (bez ohledu na to, že spoluviníkem na špatném stavu jódu jsou i játra)
* vliv jódu na funkci šlach, vazů a svalových úponů (potíže většinou začínají s Achillovými šlachami a úpony svalů dlouhých kostí)

* vliv jódu na hybnost pohybového systému u dospívajících dívek (kolena, kotníky, kyčelní klouby)

Zajímavé odkazy

odkazy

7 kouzelných slov pro proces učení
Nejcennější léky máme v sobě
Vědomé vytváření lásky a kontaktu - Denisa Palečková
Rakovina je nastavené zrcadlo společnosti, tvrdí Jan Hnízdil
Příběh o nepotřebných obětech
ZÁKON LÁSKY - MUDr. Ivan Rusnák (pozoruhodná přednáška)
MUDr. Ivan Rusnák - Od liečenia k uzdraveniu tela i duše
Eckhart Tolle - Je ego zdrojem myšlenek?
Oblékám svou duši
David Icke - Lev Již Nedřímá
Důkazy a fakta o indigových dětech - pro všechny, kdo pracují s dětmi...
Strach je stav, kdy nejsme sami sebou.
Charlie Chaplin
Mooji - Nervozita, úzkost a strach
Už Ti někdo řekl, že...všem Ženám
PROMĚNA - Wayne W. Dyer
Pochopení vývoje klienta - Antonín Baudyš
Cesta z deprese - Osamělost
Nehovořme špatně o druhých... PROČ?
Partnerské vztahy a dnešní doba
Odpuštění - Zdenka Blechová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama