. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

OBLOHA V ČR - únor 2015

14. května 2015 v 15:17 | http://vtm.e15.cz/ |  RŮZNÉ

Obloha v únoru

VESMÍR
Obloha v únoru
V únoru nás oblohou provedly tři zajímavé objekty.
Planeta Venuše, souhvězdí Orion a kometa, kterou možná zahlédneme i pouhým okem.


Venuši známe pod jménem Večernice nebo Jitřenka, staří Řekové zase nazývali Venuši večer Hesperos anebo ráno Phosphortus. Důvodem je, že Venuše je vidět buď ráno před východem Slunce, nebo naopak těsně po jeho západu. V tuto dobu je však skutečně úchvatná.

Naprostou dominantou je již od konce roku 2008. Po západu Slunce ji nemůžete přehlédnout vysoko nad jihozápadním obzorem. 9. února 2009 dosáhne výšky 33° a nad obzorem se bude nacházet ještě téměř dvě hodiny po konci astronomického soumraku. Maximální jasnosti dosáhne 19. února -4,6 mag a na obloze se velikostí blíží rozlišovací schopnosti oka. I s malým kukátkem tedy Venuši spatříte v podobě srpečku. Krásně pozorovatelná bude až do začátku března.

Saturn pod Lvem
Pokud vám pohled na Venuši nebude stačit, můžete si jako přídavek zkusit najít planetu Saturn. Ta se do rozumné výšky nad obzor dostává až po deváté večer a najdete ji kousek pod souhvězdím Lva. Nad jižním obzorem kulminuje až kolem druhé hodiny ráno a vyžaduje tedy dostatek trpělivosti.

Noční Orion
Noční obloze vévodí souhvězdí Orion. Je na pozdní večerní obloze zřetelnou dominantou mezi souhvězdími. Využijte proto druhé poloviny února, kdy se Měsíc dostává do novu (25. února), a pokud to počasí dovolí, můžete sledovat Orion v celé jeho kráse. Malý dalekohled také neuškodí - zvláště pokud se zaměříte na mlhovinu M42, kterou najdete i pouhým okem jako mlhavý obláček pod Orionovým pásem.

Kometa Lulin
Překvapením roku pak asi bude zajímavá kometa C/2007 N3, kterou pro nás Čechy pojmenovali trochu nešťastně (podle tchajwanské observatoře, ve které byla objevena) "Lulin". Kometa Lulin bude na hranici viditelnosti pouhým okem, malým dalekohledem nebo triedrem ji ale spatříte jistě. Nejjasnější by měla být 23. února, kdy se bude nacházet jen kousíček vlevo dole od planety Saturn. Ideální podmínky nastanou, až když vystoupí během noci výše nad obzor - to bude kolem druhé hodiny ráno.
Zajímavostí této komety je, že se prozatím ukazuje nejen s běžným chvostem, ale má také velmi jasný a zřetelný chvost gravitační neboli antichvost. Zatímco hlavní chvost komety směřuje vždy od Slunce, vzniká v důsledku působení slunečního větru, tak gravitační chvost směřuje ke Slunci. Je tvořen těmi částicemi, které k sobě Slunce přitahuje svou gravitací a zpravidla bývá zcela nepostřehnutelný. Nyní je tomu naopak, a antichvost je tak vidět na každém snímku komety
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama