. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

KVANTOVÉ POČÍTAČE

14. května 2015 v 16:10 | http://www.ceskatelevize.cz/ct24 |  POČÍTAČ, ZÁBAVA, HRY
Olomouc - Olomoučtí optici učinili průlomový objev. Jako první na světě vyvinuli speciální hradlo, pomocí kterého se dají přenášet data v kvantovém počítači až čtyřicetkrát rychleji než dosud. Pomocí kvantového systému, který dokáže zprávy dokonale zabezpečit, ale je pomalý a nedokonalý, už komunikují banky, armády nebo vládní agentury. Tento objev mu otevírá nové dimenze.
Aplikace zvýší účinnost kvantového počítání v lineární optice - tedy s použitím světla. Nápad se zrodil na konferenci v Bruselu. Vědcům ze Společné laboratoře optiky Univerzity Palackého a Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky Karlu Lemerovi a Antonínu Černochovi trvalo rok, než sestrojili a vyzkoušeli speciální obvod pro kvantové procesory, který umožňuje zásadní zrychlení přenosu dat v těchto systémech.
"Budeme potřebovat spojit spousty uživatelů najednou. V dnešním internetu nám k tomu slouží různé routery, switche, firewaly. Obdoby takových prvků budeme potřebovat i v kvantovém internetu. A ty budou poskládány právě z těchto hradel," vysvětloval Karel Lemer.
Kvantové počítače dokážou to, klasické neumějí. Zprávu dokonale zabezpečí. Dosud je ale možné přenášet informace jen z bodu A do bodu B, a to ještě velmi pomalu. Díky nově vyvinutému kvantovému hradlu by mohly zabrat výpočty, které trvaly třeba rok, jen několik dní. "Elementární kvantové komunikační sítě jsou dosud velmi jednoduché a bez aktivních komunikačních prvků. Jsou i komerčně dostupné pro kvantovou kryptografii, kterou využívají například banky. Nejde ale o plnohodnotnou analogii klasického internetu," uvedl Antonín Černoch.
Kvantové systémy mají nahradit klasický internet
To by se díky olomouckému výzkumu mohlo změnit. "V budoucnu nahradí kvantové systémy klasické komunikační sítě. Budeme mít kvantový internet a přenosová rychlost se díky tomu až desetinásobně zvýší," je přesvědčený Karel Lemer. A není sám. "Rozvoj klasických počítačů brzy narazí na své hranice. V budoucnu budeme muset používat jiné technologie, které jsou v současné době ve stádiu výzkumu," uvedl například fyzik Jan Soubusta.
O objevu hradla, které umožní zjednodušit a zefektivnit obvody pro kvantové počítače, už informoval prestižní americký časopis Physical Review Letters. Vědci na celém světě teď budou moci přemýšlet o tom, jak hradlo co nejlépe aplikovat v praxi, aby se kvantový internet stal běžně dostupným.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama