. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

DVANÁCTERNÍK

17. května 2015 v 17:46 | reflexniterapie-eliasova.cz |  PREVENCE
DVANÁCTERNÍK - ZAMYŠLENÍ

Je určitým způsobem pod velmi velkým vlivem psychiky. Zejména citové napětí, které způsobují dlouhodobě nepřiznané a nevyjádřené emoce, vytvoří v dvanácterníku trvalou křeč. Jelikož do něj vyúsťují vývody ze slinivky a žlučníku, tato křečovitost omezuje jejich fungování a jejich vyústění se někdy pod vlivem silných psychických otřesů zavřou úplně. Důsledky těchto jevů se pak projeví jak na straně žlučníku a slinivky, tak na straně střev.
U žlučníku dochází k jeho zbytečnému namáhání, až po určitém čase kvůli té zbytečné námaze nadobro ztvrdne. Hromaděná žluč vytváří kaly (bláto), později i kameny.

Meridián (párový) žlučníku začíná u koutku očí, projíždí hlavou, kolem krční páteře, k lopatce, přes velké klouby, ramena, kyčle, kolena z vnější strany, kotníky a končí na čtvrtých prstech u nohou. Tím, že probíhá na tak dlouhé trase, ovlivňuje hodně tělesných funkcí.

Tím, že se žlučník dostal do nepohody, proudí jeho meridiánem méně životní energie, a to se může negativně projevit kdekoli na jeho trase. Například velké klouby nejsou dostatečně živeny a tuhnou vazy v jejich okolí, což se projevuje bolestí. Majitel takového kloubu sice pociťuje bolest uvnitř kloubu, ale samotný kloub není příčinou té bolesti. Dokonce ani při zjištěné artróze vyššího stupně.
Slinivka nemůže do křečovitého dvanáctníku vstříknout šťávy a ty, které se již dostaly do kontaktu se žlučí, jsou reaktivovány a vracejí se a přitom poškozují určité struktury slinivky. Například poškozují Langerhansovy ostrůvky, které produkují inzulin k regulaci cukru v těle. Tím je dán základ ke vzniku cukrovky.

Slinivka má kromě toho pod kontrolou veškeré sliznice v těle. Většinou se objeví dysfunkce v té, která má největší slabost. Například vysychá sliznice v nose, dýchací sliznice jsou podrážděné, v tlustém střevě je problém - zácpa/průjem.

Na straně zažívacího traktu, vesměs vlivem nedostatku šťáv (slinivkových a žluče), je potrava málo chemicky připravená pro trávení. Vzniká nadýmání až meteorismus, zácpa, pocity těžkosti aj.

Pití kávy s mlékem můžeme s klidným svědomím označit za zlozvyk, protože ve svých důsledcích škodí zdraví - v žaludku, kde je kyselé prostředí, totiž působí lahodně, ale dvanácterník na kávu reaguje podobně, jako když před trumpetistou olizujeme citron - stáhne se křečí. To na určitou dobu vyřadí z provozu jak slinivku, tak i žlučník, jejichž vývody ústí do dvanácterníku. Je až k nevíře, jak dalekosáhlé důsledky má tento jev. Tak například:

* Objevuje se křeč v bederní páteři, jejíž reflexní ploška je na témže místě jako ploška dvanácterníku, pouze se mačká pod jiným úhlem.
* Nedostatek žluče ve střevech způsobuje zácpu.
* Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje, což vede ke tvorbě kamenů.
* Žlučník časem zbytečným namáháním ztvrdne a přestane pracovat.
* Meridián nemocného žlučníku prochází velkými klouby (ramena, kyčle, kolena z vnější strany, i kotníky) a způsobí jejich bolesti a zvýší se riziko úrazu. Výjimkou jsou lokty, kterými sice meridián žlučníku nevede, ale přesto má většinu problémů s nimi na svědomí (tenisový loket, lupénka). Možná je to tím, že loket, alespoň ten pravý, je velmi blízko žlučníku /přitlačíme-li pravý loket k hrudníku, octne se přesně nad žlučníkem/.
* Chybějící slinivkové šťávy ve střevech způsobují nadýmání.
* Vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku /vznik cukrovky/.
* Dysfunkční slinivka ochromuje činnost sliznic v celém těle.
Kromě toho káva obsahuje hodně kyseliny šťavelové, jíž ledviny nestačí vylučovat /její usazeniny ve svalech zad způsobují velké bolesti/.

Je zajímavé, že kromě toho, že zlozvyk spontánně zvyká, jeho udržení nevyžaduje téměř žádné úsilí. Naproti tomu jsou dobrozvyky /ranní meditace, pravidelné cvičení, důkladné žvýkání potravy, otužování, zpívání si při práci, čtení knížek, uklízení po sobě aj./ velmi křehké a stačí malé vykolejení, například dovolená, a je po dobrozvyku. Musí se znovu a velmi pracně instalovat.

Pokud jsou vnitřní orgány naladěny negativně, produkují jedy, ale když se usmívají a radují, začnou vytvářet životodárný nektar. Představíme si pomocí soustředění, jak se oči smějí. Úsměv z očí se šíří do srdce a srdce se směje (představíme si srdíčko, jak se skutečně usmívá). Postupně si úsměv přenášíme i do ostatních orgánů (tenkého střeva, slinivky, sleziny, žaludku, plic, tlustého střeva, ledvin, močového měchýře, jater, žlučníku). Přitom není třeba vědět, kde který orgán je. Podvědomí to ví velmi přesně a my se na ně spolehneme. Po hlavních orgánech lze úsměv směřovat i do jiných částí těla, známých hormonálních žláz, páteře, lymfatických uzlin, kloubů atd.
/Čerpáno: Beáta Patakyová a Július Pataky "Reflexní terapie jako životní styl"/

ZAJÍMAVOSTI

Před 34 minutami | reflexniterapie-eliasova.cz | ZDRAVÍ

RUBRIKA: ZDRAVÍ - PREVENCE

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama