. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

BYLINKY PROTI ZÁNĚTŮM

13. května 2015 v 13:02 | http://womanonly.topzine.cz/ |  BYLINKY a PLODY
Vsaďte na rostlinky, které pomáhají už po tisíciletí. Naše babičky na ně nedaly dopustit, tak proč se nenechat unést trochou nostalgie a nevyzkoušet léčbu bez polykání pilulek?
lipa
Jaro už je v plném proudu, a tak nám spolu se sluníčkem a rozkvetlými loukami přichází také dobrá nálada. Při deštivých dnech na nás ale přeci jenom může skočit jarní únava, nebo nějaká ta chřipka. Samozřejmě, že moderní medicína poskytuje léky nepřeberného množství a druhů, ale zkoušeli jste někdy otestovat některé ze zaručených babských rad?

Měsíček lékařský

Jednou z nejvšestrannějších protizánětlivých bylinek je Měsíček lékařský. Výhodou této krásné žluté rostlinky je, že při pěstování na zahrádce vypadá skvěle a po sklizení má hojné využití. Čaj z Měsíčku lékařského je přírodní antibiotikum a působí tak proti většině virů, bakterií a kvasinkám. V této formě působí také jako antioxidant a pročišťuje tak celé tělo!
Naopak krémy a masti jsou vhodné na velké množství kožních onemocnění. Pomáhají při léčbě popálenin, špatně se hojících jizev, kožních zánětů, křečových žil a mnoha dalších onemocnění.
Zdroj: pixmac.cz

Bříza bílá

U Břízy bělokoré se využívají hlavně listy, pupeny a míza. Používá se při zánětlivých onemocněních dutiny ústní. Listy zalijeme studenou vodou a 8 minut necháme povařit a je hotovo! Tímto rychlým a jednoduchým odvarem kloktáme ústa dokud nepříjemné příznaky nevymizí.
Jako čaj má bříza močopudné účinky, proto pomáhá při zánětech močových cest, ledvinových kamenech a zánětech ledvin. Čaj ovšem pomáhá také proti vypadávání vlasů a akné. V neposlední řadě je kůra břízy prospěšná při kloubních onemocněních.
Zdroj: pixmac.cz

Brusnice borůvka

Pro milovníky lesních plodů máme dobré zprávy! Ano i borůvka má léčivé účinky a to jak její plody, tak její listy. Nejčastěji se používá proti zánětech v ústech, doporučuje se ale také proti angíně nebo proti zánětu žaludku či slinivky.

Heřmánek pravý

Tato bylinkářská klasika by samozřejmě neměla být opomenuta. Heřmánek má nejen protizánětlivé účinky, ale také zklidňuje pokožku a zvyšuje imunitu. Heřmánek má jednu malou nevýhodu, nepůsobí totiž jako prevence. Je to taková bylinka rychlého nasazení, pokud již nemoc propukla. Zato působí proti obrovské škále nemocí.
Pomáhá na příklad při zánětech pochvy i konečníku, potížemi se sliznicemi očí a nosu, zánětech pokožky, ale také při nachlazeních a chřipkách

Brusnice brusinka

Je obecně známo, že brusinka působí velmi pozitivně při léčbě zánětů močových cest a zánětech ledvin. Na tom se schoduje i většina lékařů a tak se brusinka dostala do popředí v oblasti medicíny.

Květ lípy

Lipové květy sbíraly snad všechny naše babička a věděly proč. Působí protizánětlivě a zklidňuje podrážděné sliznice. Je tak vhodná pro léčbu kašle, zánětu průdušek i rýmy.

Máta

Většina z nás si při slově máta vybaví Mojito - osvěžující letní drink, do kterého se máta přidává. Máta má ale využití i coby bylinka. Má osvěžující, protizánětlivé účinky a velmi dobře působí i proti bolesti! Navíc nám může pomoci i střevních potížích nebo nadýmání

Mateřídouška

Mateřídouška je méně známou protizánětlivou bylinou, ovšem pokud ji přiložíte ve formě obkladu k hnisavé ráně, budete mile překvapeni jejími zázračnými účinky!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama