. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

8 nejlepších bylinek na podporu HUBNUTÍ

13. května 2015 v 13:00 | http://womanonly.topzine.cz/ |  BYLINKY a PLODY
znám je všechny:
Trendem poslední doby je odklon od chemicky vyráběných léčiv k léčbě pomocí přírodních a živočišných produktů. Zejména bylinky a výrobky z nich jsou čím dál tím populárnější, zejména díky tomu, že nezatěžují organismus a jejich účinky mohou být stejně silné jako léky. Nahradit je sice nedokážou, ale přesto mohou sloužit jako velmi účinný doplněk ke klasické léčbě.
Takovým případem jsou bylinky podporující hubnutí. Asi všichni tušíme, že bez zdravé stravy a pohybu bychom byliny užívali zbytečně, ale pokud budeme brát hubnutí opravdu vážně, odvar z některých rostlin může hubnoucí proces velmi výrazně urychlit. Některé totiž obsahují hodnotné vitamíny a minerály, které zrychlují metabolismus, podporují spalování tuků a brání jejich ukládání, snižují chuť k jídlu a potřebu se přejídat. My jsme pro vás vybrali 8 nejznámějších, ne všechny se však dají natrhat na našich lukách.
Kopřiva
Kopřiva čistí organismus od škodlivin, podporuje trávení a činnost střev, má žlučopudné i močopudné účinky. Chlorofyl obsažený v listech působí povzbudivě na výměnu látek a na všechny tělesné pochody.
Bříza
Listy břízy obsahují tzv. saponiny a silici, které působí močopudně a antisepticky, přitom ale nedráždí ledviny. Urychlují také látkovou výměnu a mají mírně projímavý efekt.
Kontryhel
Přebytečné vody v těle se zbavíme pomocí kontryhelu. Je považován za gynekologickou bylinu, ale velmi dobře také pročistí organismus, příznivě působí na trávicí soustavu.
Ostropestřec
Ostropestřec mariánský čistí játra a odstraňuje nejen následky nesprávného životního stylu, ale také únavu a malátnost, což je dobrý základ pro hubnoucí proces.
Zdroj: Shutterstock.com
Černý bez
Květy a plody této rostliny mají močopudné a laxativní účinky, takže se ho nebojte při hubnutí konzumovat.
Fenykl
Pro odtučňovací kúru se užívá nejen plod, ale také čerstvá nať. Fenykl obsahuje silici, bílkoviny, sacharidy, pektin a další látky podporující látkovou výměnu a trávení.
Psyllium
Další dvě bylinky už na našem území nerostou, ale i přesto jsou pro nás snadno dostupné. Semena psyllia, neboli jitrocele indického, v trávicím traktu nabobtnávají, takže zahánějí pocit hladu. Vláknina v něm obsažená navíc pročisťuje střeva a srovnává metabolismus.
Guarana
Guarana je jihoamerická rostlina, která podporuje hubnutí díky obsahu kofeinu, který se uvolňuje pomaleji než kofein z kávy. Guarana zpomaluje proces stárnutí, omezuje pocit hladu a podporuje nejen hubnutí, ale také odolnost vůči fyzické a psychické únavě, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá regenerovat organismus po namáhavém výkonu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama