. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ZUBY A INFARKT

14. dubna 2015 v 9:41 | ona.idnes.cz |  NEMOCI A LÉČBA

Nemocný chrup a dásně ohrožují i srdce a plíce. Přispívají k předčasnému porodu a zhoršují i imunitu
Kvůli "shnilému" zubu a krvácejícím dásním můžete skončit i v nemocnici s antibiotiky kapajícími do vaší žíly. Ohroženo je srdce, které může postihnout infarkt, mozku hrozí mrtvice a problémy se možná projeví i na plicích nebo dokonce na pohlavních orgánech. Přitom stačí tak málo, abyste se takovým potížím vyhnuli. Důkladně si čistit zuby a pravidelně chodit k dobrému zubaři.
Zanedbaná zubní infekce způsobená například zubním kazem nebo dásněmi postiženými parodontózou může skončit jako všechny infekce i smrtí. "Oblast hlavy a krku je v tomto ohledu velmi nebezpečná. Nějaká zanícená troska zubu může být život ohrožující," varuje Lina Velková, vedoucí lékařka dentální kliniky Dent Medico.
Podle studie zveřejněné v britském odborném časopise British Dental Journal jsou zkažené zuby a zanícené dásně pro srdce stejně rizikovým faktorem jako kouření nebo tloušťka. A zvyšují riziko srdeční příhody o pětadvacet až padesát procent.
Přednosta kardiochirurgie pražského Institutu klinické a experimentální medicíny Jan Pirk vysvětluje, jak konkrétně může zkažený zub ohrozit srdce. Bakterie ze zaníceného zubu doputují například k srdeční chlopni a mohou tu způsobit zánět. Nebo sraženinu, která ucpe cévy a způsobí infarkt nebo mozkovou mrtvici. "Infekční ložisko v zubech ohrožuje zejména pacienty se srdeční vadou," uvádí Jan Pirk.
Srdcem a hlavou to ale zdaleka nekončí. Chronický zánět, který bují v podobě zubních váčků nebo onemocnění dásní (parodontózy), může krví doslova putovat po celém těle a udeřit tam, kde byste to nečekali. Ohrožena je imunita čili obranyschopnost organismu.

Obyčejný zubní kaz nemusí skončit jen plombou nebo vytržením bolavého zubu. Chrup se může stát vstupní branou infekce do celého těla. A na konci mohou být vážné choroby srdce, cév, cukrovka, plicní a revmatické nemoci.

Zánět velký jako pivní tácek

Společným původcem zubního kazu i parodontitidy je zubní povlak, takzvaný plak, který se začíná usazovat velice záhy po vyčištění zubů. Tvoří ho kolonie různých mikrobů, které vylučují sirné kyseliny a rozpouštějí zubní sklovinu.
Jiné bakterie pak dokonají dílo zkázy na zubovině a vzniká zubní kaz. Když plak zůstane v ústech dostatečně dlouhou dobu, postupně mineralizuje a mění se v zubní kámen. Ten dráždí okraje dásně a výsledkem je právě parodontitida.
Vynásobíme-li počet zubů plochou každého z nich, dostaneme asi 80 až 100 centimetrů čtverečních povrchu zubů, který je třeba důkladně plaku zbavovat.
"Tři až pět milimetrů hluboký prostor mezi dásní a zubem představuje při chronickém dráždění zubním kamenem jakousi vstupní bránu, kterou proniká infekce z okolí zubu do celého těla. Tyto milimetry, vynásobené obvodem všech zubů kolem krčku, vytvoří zánětlivou plochu o celkové velikosti pivního tácku, kterou do těla vnikají choroboplodné zplodiny," varuje prezident České stomatologické akademie Josef Kunkela.
Postupně je nakažen celý organismus. Nenápadné, tiché a dlouho téměř bezbolestné. Následky jsou však kritické. Zuby jsou totiž propojené s naším celkovým zdravím víc, než si uvědomujeme.

Trojnásobné riziko mrtvice

"Zdravotní stav zubů a dásní ovlivňuje choroby srdce, cév, cukrovku, plicní i revmatické nemoci," dodává stomatolog Josef Kunkela. "Při orální infekci dvakrát narůstá pravděpodobnost vzniku infarktu a u mozkové mrtvice je riziko dokonce třikrát vyšší. A nejen to.
Prokázalo se, že problematické zuby mohou souviset s problémy slinivky, žaludku, zvyšují riziko předčasného porodu u budoucích maminek a ovlivňují tak zdraví novorozenců."

Většina bakterií, tvořících zubní plak, je v ústech nutná k udržení správné a vyvážené ústní mikroflóry. Proto není dobré používat na povlak chemické prostředky, které zničí i to potřebné. K odstranění zubního povlaku stačí správná technika čištění zubů a poučení, že nejohroženější jsou mezizubní prostory.
Rozhovor se zubním lékařem MUDr. Štěpánem Gálou

Typy onemocnění dásní

GINGIVITIDA - jedná se o zánět sliznice dásně, který se projevuje krvácivostí z dásní při čistění zubů, krev se může objevit na kartáčku nebo je při vyplyvnutí pasty přítomna narůžovělá tekutina a je zřejmý zápach z úst, lze jí předcházet pravidelnou hygienou mezizubních prostorů
PERIODONTITIDA - jde o zánět vazivové tkáně okolo zubního kořene
PARADONTITIDA - toto stádium je již vážné, protože dochází k postupnému mizení dásní a bakterie napadají čelistní kost, kde jsou uložené zuby. Jestliže se nezačne včas léčit, hrozí vypadání zubů. Léčba spočívá v nasazení antibiotik a případném chirurgickém zákroku, kdy se postižená část tkáně odstraní, aby se zabránilo dalšímu šíření infekce

Příčiny onemocnění dásní

  • špatný nebo žádný způsob hygieny dutiny ústní (k hygieně je třeba nejen zubního kartáčku, ale i pomůcek k čištění mezizubních prostorů - zubní nitě, mezizubní kartáčky, mezizubní párátka, ...)
  • konzumace sladkostí
  • nedostatečný příjem vitamínu C
  • užívání léků - některé léky mohou způsobit změnu složení ochranných slin
  • některá onemocnění - např. diabetes
  • těhotenství a menopauza - vlivem hormonálních změn dochází k tomu, že organismus je na všechny patogeny mnohem citlivější, proto by ženy v tomto období měly na své zuby a mezizubní prostory obzvlášť dbát

Prevence zánětu dásní

Zaměřte se při čištění zubů také na mezizubní prostory. Při vyplachování úst od zubní pasty to zase až tak nepřehánějte, protože fluorid obsažený v zubní pastě vytváří ochrannou vrstvičku. Doporučují se také ústní vody, které rovněž doplňují fluorid a zároveň působí antibakteriálně (vhodné jsou bez alkoholu, protože alkohol sliznice vysušuje, a podporuje tak bakterie k dalšímu množení).
Kouření snižuje transport živin a kyslíku do dásní a vznikají tzv. kuřácké dásně, které jsou daleko náchylnější k zánětům.
Bakterie z ústní dutiny mohou skutečně znamenat nebezpečí i pro další orgány. Proto by se čištění zubů a jejich okolí nemělo rozhodně zanedbávat a podceňovat.
Srdce nese rizika
Jakou to má spojitost? Bristolští vědci, jejichž specializací je ústní mikrobiologie, zjistili, že běžná bakterie STREPTOKOKA, která zapříčiňuje zubní kazy a nemoci dásní, může proniknout do krevního oběhu (třeba díky krvácivým dásním), a tam dále škodit.
Způsobuje totiž vznik krevních SRAŽENIN, které mohou postupně ucpávat cévy - tím způsobit mrtvici či infarkt.
V krvi bakterie obalují svůj povrch proteinem PadA, který »spoutává« dohromady krevní destičky. Bakterie si tak tvoří jakýsi ochranný štít.
Které potraviny nejvíc škodí?
Podle stomatologů je nejhorší to, co obsahuje hodně sacharidů a má tendenci ulpívat na zubech, tedy třeba pečivo, chipsy, tyčinky, karamely, apod. Prospěšné jsou naopak hlavně tvrdé sýry a mléčné výrobky, zelenina, tvrdší druhy ovoce a neslazené nápoje. Dětem škodí sladké nápoje a bonbony. Hloupým zlozvykem rodičů je namáčení dudlíku do medu. Poničená sklovina je cestou k nadměrné kazivosti a infikaci celého organismu. Bakterie z dutiny ústní se rychle rozšíří!
Nejhorší »zubožrouti«
coca-cola, limonády
štávy, džusy
dětská "pitíčka" nebo jakýkoli sladký nápoj s brčkem. Nápoj tak zůstává déle v dutině ústní a působí na zuby.
kyselé ovoce (ananas, pomeranč, citron a jiné)
banány
chipsy
karamely
turecký med
pečivo
oříšky
Víte, že...
... pozitivně na sklovinu působí jahody? Vybělí zuby a nejsou příliš agresivní. Jde o recept užívaný už starými Římany jako bělidlo. Babské rady je doporučují smíchat se sodou a vzniklou směsí si zuby potírat. Jenže to už je necitlivé ke sklovině.
Tušili jste, že si nevhodným čištěním chrupu můžete přivodit až 14 chorob?
Ti, jejichž zuby jsou pokryty nečistotami a PLAKEM, se dokonce vystavují až o 80 % vyššímu riziku předčasné smrti. Infekce a záněty podle badatelů hrají roli u jednoho z pěti pacientů, kteří onemocněli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Argin Argin | 26. října 2015 v 9:39 | Reagovat

Ty nejkvalitnější zubní implantáty v Praze

http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/implantologie/

2 Pupik Pupik | 26. října 2015 v 10:09 | Reagovat
3 Mili Mili | 12. prosince 2015 v 20:27 | Reagovat

ARGIN s PUPKEM si zde dělají pro sebe reklamu. Ale podívejte se na internet, jsou tam i levné zubní implantáty okolo 12.000,- Kč.

4 Mili Mili | 12. prosince 2015 v 20:27 | Reagovat

ARGIN s PUPKEM si zde dělají pro sebe reklamu. Ale podívejte se na internet, jsou tam i levné zubní implantáty okolo 12.000,- Kč. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama