. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

SVĚTLO - LÉK BUDOUCNOSTI

15. dubna 2015 v 13:00 | Jacob Liberman |  KNIHY
12. 03. 2014
Dr. Leberman je optik (nyní žijící ve státě Colorado, pořádá přednášky a semináře a je zároveň pracovníkem v Aspenském centru energetické medicíny, který na své cestě životem jako optik zkoumal možnosti alternativní léčby svých pacientů. Při svých pokusech s léčbou světlem, se kterou začal experimentovat v roce 1974, dosáhl obdivuhodných úspěchů. Ve své rozsáhlé práci a zjistil, že světlem a barvami lze celostně léčit celého člověka. Díky světelné terapii začal úspěšně léčit nejen zrak, ale také psyché, se kterou, jak zjistil, jsou oči, "okna do duše" úzce spojená. Tato světelná terapie se nazývá syntonika.
Ve svém své knize píše a to je z mého pohledu je velmi zajímavé a přínosné, o vědeckých poznatcích, které ve svém důsledku potvrzují pradávné poznání jogínů. V tomto případě je to fakt, že naše fyzické tělo vydává světlo. Dále je to potvrzení, že s pomocí mysli můžeme zvyšovat, snižovat a/nebo směřovat tok energie v těle. Toto lze vědecky poznat pomocí metody známé jako Kirlianova fotografie.
Světlo - lék budoucnost Jacob Liberman píše v úvodu své knihy " Světlo - lék budoucnosti"(1991), že život zde na Zemi může existovat a vyvinul se pod přirozeným slunečním spektrem.
Slunce, jako zdroj života bylo vždy uctíváno již dávnými kulturami. Lidé vždy sluneční světlo oslavovali pro jeho léčivé kvality a léčili s ním tělesné i duševní choroby. Dnes je již jasné a vědou ověřené, že člověk potřebuje jako zdroj energie potravu, kyslík a jako jiskru také světlo, k nastartování metabolických procesů.
V předmluvě své knihy píše Liberman nejen o světle, ale také o zraku. Tímto smyslovým orgánem přijímáme cca. 70% smyslových informací z vnějšího prostředí. "Všiml jsem si, že většina lidí v životě stále něco hledá, a přitom míjí bez povšimnutí všechno, co nehledá. A jelikož se zdá, že většinu životních objevů učiníme, právě pokud je nehledáme, začal jsem si uvědomovat, že způsob, jakým na věci hledíme, a naše zkušenost nás dovedou pouze k částečnému vnímání reality. Vytyčil tedy hypotézu založenou na tomto zjištění, že kdybychom nehledali nic, možná bychom našli všechno." Liberman díky této změně pohledu na svět rozšířil své zorné pole, zlepšila se mu krátkozrakost i celkové vidění. Objevil schopnost vidět auru, začal vidět vlnění vzduchu i částice světla. Přestal nosit brýle a začal experimentovat s prací své mysli. Při svém důkladném bádání zjistil, že pokud člověk nechá své oči, aby se dívaly, jak mají, vždy přivedou pozornost dotyčného k něčemu nevšednímu, co v okolí není na svém místě či se neshoduje s předešlou zkušeností. Probudila se u něho intuice, kterou začal používat při anamnézách zdravotního stavu svých pacientů. Při svých pohledech na tělo pacienta, začal vidět místa, kde energie stagnovala, nebo vedla jinudy a při bližším rozhovoru se svými klienty, kteří mu dávali udivené otázky typu: "jak to víte?"apod. začal důvěřovat tomu, co viděl a dále s těmito informacemi pracoval. Liberman píše, abychom využívali světlo k sebepoznání, ke splynutí se sebou samými, se svým posláním a tím abychom napomohli uzdravení naší planety. Protože podle něho, až se staneme celistvou osobností, budeme vyzařovat světlo - vnitřní světlo - které nebudou rušit emoční ani fyzické bloky, jež jsme si sami vytvořili.
Mne osobně oslovil Libermanův pohled na veškerou hmotu jako zmrazené světlo a na člověka jako na fotobuňku. V kapitole Lidská fotobuňka píše, že sluneční světlo dodává všem živým bytostem planety Země teplo a energii, které se na Zemi přenášejí ve formě elektromagnetických vln. Dozvěděla jsem se, že okem lze vnímat pouze 1% z celého elektromagnetického spektra, že veškerá energie, kterou přijímáme, je nějakým způsobem odvozena ze slunce. Vědci Martinek a Berezin zjistili, že některé barvy dokážou stimulovat enzymy v těle až k účinnosti o 500% vyšší, než je obvyklé, a že některé barvy umí zvýšit rychlost enzymatických reakcí, aktivovat, či naopak deaktivovat určité enzymy a ovlivnit průnik některých substancí membránou buňky. Liberman dále píše o barvách, které dováží indikovat úroveň života člověka či stav vědomí. Píše o světle, které je důležitým faktorem, který ovlivňuje náladu člověka a zlepšuje fyzickou kondici. Ve své knize zmiňuje také práci knihu Dr. Zane Kimeho, Sluneční světlo, kde se tvrdí, že opakované vystavování se slunci vede ke snížení klidové tepové frekvence, hladiny krevního cukru, stejně jako kyseliny mléčné v krvi, a naopak se zvyšuje příliv energie, síly, výdrže, odolnosti vůči stresu a schopnost krve vázat kyslík. Liberman dochází k závěru, že lidské tělo se jeví jako živá fotobuňka, která přijímá energii ze slunečního svitu.
V kapitole Barvy, city a reakce se Liberman zabývá vnímáním světla o různých fyziologických délkách, které se promítají do našeho vědomí jako barvy, které mají vliv na fyziologickou a psychologickou stránku člověka. Zmiňuje zde, že barvy vnímáme prostřednictvím dvou mozkových center. "Identifikace barev, jejich rozlišení, pojmenování a estetické reakce na ně jsou primárně výsledkem kulturního vývoje a dosaženého vzdělání. Dochází k nim v části mozku zvané cortex, čili v mozkové kůře, která je kulturně vzdělávaná. K reflexní a instinktivní reakci na barvu, která ovšem zasahuje náš organismus komplexněji, dochází v primitivnějším mezimozku. To by mohlo znamenat, že naše reakce na barvy jsou velmi hluboko uložené a těsně propojené s celým vývojem života."
V kapitole Barevné preference zmiňuje práci ruského vědce S. V. Krakova, který zkoumal barevné vidění a jeho vztah k autonomnímu nervovému systému. V roce 1951 došel Krakov k poznatku, že červená barva stimuluje sympatickou část ANS, zatímco modrá barva stimuluje část parasympatickou. Tento objev později potvrdil vědec Robert Gerard. Dále zde výsledky studií dr. Henryho Wohlfartha z roku 1958, kterými tento vědec zjistil, že žlutá barva nejvíce zvyšuje krevní tlak, že tepová a dechová frekvence se mírně zvýší při pohledu na oranžovou a minimálně při pohledu na červenou barvu. Tytéž faktory se maximálně snižují při použití černé, mírně při modré a minimálně při zelené.
Viditelná část spektra v sobě nese všechny barvy duhy od fialové, s nejkratšími vlnami, až po červenou, která má nejdelší vlnovou délku.
Světlo - Lék budoucnosti (Jacob Liberman)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 online online | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 18:24 | Reagovat

Hello!

2 for for | E-mail | Web | 23. července 2015 v 3:32 | Reagovat
3 Mili Mili | 12. prosince 2015 v 20:46 | Reagovat

[2]: POZOR na zavirování PC od neznámých zdrojů. Blog mi tyto nedoporčil otevírat, mě taky psali na můj mail. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama