. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Studená sprcha pro zdraví

2. dubna 2015 v 23:58 |  PREVENCE
Studená sprchaNěkdy zdraví mohou velmi prospět i naprosto banální věci. Mezi ně se například řadí studená sprcha. Dopřát si ji může opravdu každý. Nepotřebujeme k tomu nějaké speciální přípravy, nestojí nás to vlastně ani korunu navíc (pokud se pravidelně myjeme, tak vodu stejně musíme používat), stačí jen, když během koupele otočíme tím správným kohoutkem.
1. v horkých letních dnech má studená sprcha jednu skvělou funkci - omezuje nadměrné pocení.
2. pravidelné sprchování studenou vodou zlepšuje termoregulační schopnosti organismu. Zvlášť se to hodí lidem, kteří velmi špatně snáší jakýkoliv teplotní výkyv a v létě je jim moc horko a v zimě příliš chladno.
3. je velmi osvěžující. Když máme ráno problém vstát z postele a nebo během horkých letních dnů na nás padá strašná únava, studená sprcha velmi rychle tento problém vyřeší. Pookřeje nejen naše tělo, ale pořádný "kopanec" dostane i mysl. Mimochodem chladnou vodou se pokud možno sprchujme ráno nebo během dne, večer by nám studená sprcha mohla mírně zhoršit usínání.
4. studená sprcha podporuje krevní oběh. Díky tomu se zlepšuje činnost všech orgánů, zmenšují se různé potíže spojené například s křečovými žílami či nadměrnými otoky a také se snižuje riziko vzniku krevních sraženin v tepnách.
5. asi obecně nejznámější efekt studené sprchy je samozřejmě celkové zlepšení imunity. Věděly to už naše praprababičky a asi každý se z touto metodou posilování organismu již setkal. Ideální je studenou sprchou končit každé mytí a na střídačku si pouštět chladnou a teplou vodu. Po vykoupání se musíme pořádně vysušit, nejlépe drbáním ručníkem, kdy se v kůži pořádně rozproudí krev.
6. díky ochlazování můžeme výrazně urychlit metabolismus a tak studená sprcha může pomoci nejen když chceme lépe a rychleji trávit, ale měla by být součástí každé diety, jejímž cílem je shození nějakých těch nadbytečných kil dolů.
7. s metabolismem je spojena i jiná skvělá vlastnost chladné vody. V kombinaci s dříve zmíněným lepším krevním oběhem pomáhá z těla dostat také různé škodliviny čili urychluje celkovou detoxikaci organismu. prostezdravi.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 3. dubna 2015 v 0:04 | Reagovat

tu si dávám hlavně po nocích kdy piju alkohol :D milovat <3

2 Mili Mili | 12. prosince 2015 v 21:15 | Reagovat

[1]: Ano, je to skvělé ! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama