. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

První příznaky cukrovky

2. dubna 2015 v 23:53 | mail |  PREVENCE
Cukrovku lze bez větší nadsázky označit za jednu z nejzávažnějších epidemií nové doby. Počet diabetiků neustále roste a zatím to nevypadá, že by se situace měla v nejbližší době změnit. Jedná se o závažné onemocnění, u kterého úspěšnost léčby a hlavně omezení negativních dopadů často závisí na včasné diagnóze. Proto je dobré znát první příznaky cukrovky, abychom v případě i minimálního podezření mohli ihned navštívit lékaře.
1. Pokud začneme náhle ztrácet kila a přitom se v naší životosprávě vůbec nic nezměnilo (čili ani nezkoušíme nějaké diety ani jsme nezvýšili fyzickou aktivitu), může to být příznakem více různých onemocnění a v tom samozřejmě i cukrovky.
2. Mezi velmi obvyklé příznaky patří větší žízeň a výrazně častější močení (i několikrát za hodinu). Lidé se začínající cukrovkou mají často neustálý pocit suchosti v ústech i v situaci, kdy zrovna dopili nemalou dávku nějakého nápoje. Kromě častého čurání, u diabetiků dochází ke změně zápachu moči. Cítíme aceton, jeho zápach později může vycházet i z úst.
3. Pokud se neustále cítíme unaveni a ospalí, může to také být jeden z prvních příznaků cukrovky. Často je doprovází apatie nebo také menší deprese.
4. Ještě než se nemoc projeví nějak významněji, cukrovkáři mají často problémy s kůží, nehty a nebo jim vypadávají vlasy. Obvyklé jsou mykózy, plísně, koutky, afty a různé, velmi špatně se hojící (horší hojení jakýchkoliv ran patří mezi dosti obvyklé příznaky), nežity.
5. Nemocnému se také může zdát, že se mu najednou začíná zhoršovat vidění a nevidí příliš ostře - potíže se zrakem patří k významnějším rizikům rozvinutého diabetu.
6. Občas se objevuje mravenčení či brnění končetin nebo zhoršená citlivost kůže.
7. Nesprávná hladina cukru v krvi může vyvolávat velmi časté a dlouhotrvající bolesti hlavy. Někdy dochází také k nečekaným změnám nálady.
info: Výše uvedené příznaky bychom určitě neměli podceňovat. Pokud přetrvávají dlouhodobě a máme jich několik najednou, určitě je lepší vyrazit za doktorem než sedět a čekat až to přejde. I kdyby se nejednalo přímo o cukrovku, je to nějaký náznak, že je s naším zdravím (imunitou či metabolismem) něco v nepořádku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama