. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

OTOKY

5. dubna 2015 v 16:44 | Adelle Davis |  NEMOCI A LÉČBA
OTOKY - KNIHA dr. Adelle Davis: Uzdravme se (str. 297)

U žen začíná dle studie dr. Ruth Okeyové z Kalifornské univerzity, klesat hladina vápníku (Ca) v krvi asi 10 dní před menstruací, kdy jsou vaječníky nejméně aktivní a klesá rovnoměrně a progresivně.

Tato ztráta vápníku vede k předmenstruačním tenzím, nervozitě, bolestem hlavy, nespavosti a psychickým depresím.

Jak to popsala jedna žena: "To je doba, kdy začnu bít svoje děti, ječet na svého manžela, užívat tišící prostředky, příliš pít a nesnáším sama sebe.
Protože snížená hladina vápníku v krvi působí jako stres, produkce kortizonu a aldosteronu se zvyšuje a v těle zůstává sůl a voda, což často vede k otokům (prsou, rukou, tváře a chodidel, váha se zvýší o 2,5 až 5 kg, objeví se bolesti hlavy a výrazně klesá odolnost proti alergiím a infekcím.
Násilné zločiny, které spáchají ženy, se odehrává převážně v tomto období. Když se dostaví křeče, přináší velkou úlevu 1 nebo 2 tablety vápníku každou hodinu. Určitá dávka vápníku je obvykle vhodná i během 2. A 3. dne. Vápník (250 mg) se udržuje v těle, když má člověk dostatek vitaminu D a hořčíku (125 mg).

Pokud se nechá hladina vápníku klesnout tak nízko že vyvolá stres a způsobí oteklost a nárůst váhy, je kromě vit. D a hořčíku zapotřebí bohatého množství bílkovín, vitaminu C a kyseliny pantotenové (B5). Vit. D zvyšuje absorpci vápníku, jeho zadržení v těle a využití. Adelle Davis: Uzdravme se

Příčiny: (nejčastější)

1. Srdeční selhávání - Při srdečním selhávání přestává srdce plnit funkci pumpy a to mj. znamená, že se před srdečními oddíly začne v cévách hromadit krev, kterou srdce nezvládá přečerpávat. Před levou polovinou srdce se krev nahromadí v plicním oběhu a přes stěnu cév se přefiltruje do plic - vzniká plicní edém. Více o srdečním selhávání a plicním edému najdete v příslušných textech. Před pravou polovinou srdce se krev hromadí v žilách tekoucích k srdci. To se nejvíce projeví na dolních končetinách, které otečou. Oproti trombóze je pro srdeční selhávání typický otok obou dolních končetin.

2. Alergie - Alergická reakce vede ke zvýšení propustnosti cévních stěn a ke vzniku otoků. Těžká alergické reakce (anafylaktický šok) může vést k otokům celého těla, přičemž nejnebezpečnější jsou otoky dýchacích cest, které mohou člověka udusit. Tekutina, která se při takto silné alergické reakci vylije do tkání, pak chybí v cévách a kvůli tomu může dojít ke zhroucení krevního oběhu a ke smrti.

3. Záněty - Záněty jakékoliv příčiny (tedy infekční i neinfekční) mají za následek rozšíření cév a zvýšení propustnosti cévních stěn. Zánětlivá ložiska jsou proto zarudlá a oteklá. Vezměme si jako příklad komáří štípnutí, artrózu (neinfekční záněty) či hnisající akné (infekční zánět). Nutno dodat, že tkáňové otoky při zánětech nejsou doménou kůže a podkoží, ale dochází k nim i ve vnitřních orgánech - stěna apendixu je při jeho zánětu oteklá také.

4. Lymfedém - Jakékoliv narušení lymfatických cév v určité části těla vede k otokům. Je to proto, že lymfatické cévy odvádějí oněch 10% tekutin z tkání a přestanou-li fungovat, ve tkáních se začne tekutina hromadit. Veškeré detaily včetně příčin a léčby najdete v příslušném článku.

5. Cirhóza jaterní - Cirhóza způsobuje zejména únik tekutiny do dutiny břišní, tomuto jevu se říkáascites. Spolupůsobí zde dva faktory. Za prvé krev cirhotickými játry špatně protéká a hromadí se v cévách před nimi. Proto se v těchto cévách zvýší krevní tlak a tekutina se začne přes stěny cév filtrovat do břišní dutiny. Navíc cirhotická játra přestávají správně fungovat a nevyrábí dostatek bílkovin, čímž poklesne jejich koncentrace v krvi. K tomu se připojuje i nedostatek bílkovin z podvýživy, protože většina cirhotiků v našem státě jsou chroničtí alkoholici (a ti utrácejí peníze spíše za alkohol než za jídlo).

6. Nedostatek proteinů v krvi - Tento stav je typický pro podvyživené osoby a pro některé nemoci ledvin. Jsou-li v nemocných ledvinách ztráty bílkovin do moči vyšší než 3 gramy denně, mluvíme o tzv. nefrotickém syndromu. Těžká podvýživa má důsledku nedostatku přijímaných bílkovin pokles jejich koncentrace v krvi. Kvůli tomu se sníží onkotický tlak v krvi a tekutina se ve zvýšené míře filtruje do tkání. Klasické podkožní otoky a voda v břišní dutině (ascites) jsou charakteristické pro fotky podvyživených afrických dětí. Podobný problém nastává u některých onemocnění ledvin, kdy poškozené ledviny propouští do moče velké množství bílkovin. Koncentrace bílkovin v krvi pak logicky poklesne.

7. Ucpání žilního systému - Dojde-li k ucpání žil, což je typické zejména pro trombózu žil dolní končetiny, nemůže krev odtékat a začne se v končetině hromadit. Tím se v tamních cévách zvýší tlak krve a ta se začne filtrovat do tkání. Proto je noha při trombóze oteklá. Na rozdíl od srdečního selhávání je oteklá spíše jen jedna noha, protože vznik trombózy v obou dolních končetinách zároveň je méně pravděpodobný (i když se nedá vyloučit).

8. Léky - Otoky dolních končetin jsou typickým vedlejším účinkem léků ze skupiny blokátorů kalciových kanálů.

Projevy: Jak vypadá otok víme asi všichni, ale není to až tak jednoduché. Rozsáhlé podkožní otoky, vznikají-li pomalu, totiž zprvu vůbec nemusíme vidět a jejich prvním projevem je zvýšení tělesné hmotnosti. Voda v břiše vypadá jako obezita, při pečlivějším vyšetření ale zjistíme, že břicho je zvětšené kvůli tekutině. Tekutina v pohrudniční dutině (neboli voda na plicích) se může projevit dušností a kašlem. Otok plic (plicní edém) se taktéž projeví dušností a kašlem. http://www.stefajir.cz/

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama