. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

ONEMOCNĚNÍ ZAŽÍVACÍHO TRAKTU

28. dubna 2015 v 13:24 | Adelle Davis |  NEMOCI A LÉČBA
Uzdravme se... - Adelle Patrick DavisVětšina nemocí způsobuje, že náš organismus potřebuje zvýšený přísun prakticky každé živiny.
Onemocnění trávicí soustavy často brání v trávení a zažívání tak silně, že musí být výživa co nejdokonalejší.

GASTRITIDA - zánět žaludku, je obvykle předstupněm žaludečních vředů a může ji vyvolat téměř každý druh stresu včetně plísní, zásad, jedů a žíravin. Studie nemocných se žaludečními píštělemi ukazuje, že kromě podráždění z potravin, ale ve většině případů je výsledkem OBAV, NEJISTOTY nebo podobných EMOCÍ.

KOLITIDA, ENTERITIDA, ILEITIDA.

KOLITIDA - zánět tlustého střeva.
ENTERITIDA - zánět tenkého střeva nebo celého střevního traktu.
ILEITIDA - zánět, který vznikne v posledním úseku tenkého střeva v kyčelníku neboli ileu.V těchto případech se může objevit silný průjem a vředy, podobné bolákům, na střevních stěnách, které někdy krvácejí.

Tento druh nemocí obvykle může lépe napravit PSYCHOTERAPIE než nejrůznější diety a léky. Nejlepší možná výživa v kombinaci s psychoterapií nepochybně přináší nejrychlejší uzdravení. Pokud člověk Psychoterapii podstoupit nechce, mel by se snažit najít soucitného posluchače, třeba kněze, sociálního pracovníka nebo chápavého přítele. Neměl by potlačovat slzy a za určitých okolností by si měl najít způsob, jak neškodně vyjadřovat svůj vztek. Když zánět vyvolají pocity jako OBAVY, VZTEK A ROZČILENÍ, nedá se očekávat uzdravení, DOKUD NEMOCNÝ TYTO POCITY NEVYJÁDŘÍ.

Skupina pacientů s kolididou dostávala pečlivě sestavenou dietu, léky a antibiotika. 2. skupina, ve které byly těžší případy, nedostávaly žádou dietu, ani léky, ale podstupila 3 měsíční psychoterapii, při které se každý jedinec setkal se sympatickým psychiatrem, který nasluchal jeho obavám a emocionálím problémům, jež se týkaly bydlení, manželství, sexuálního života, dětí, příjmů, společenského postavení a jiných komplikací. Z 2. skupiny muselo méně nemocných podstoupit operaci a méně z nich zemřelo.

Během jakékoli formy silného STRESU výron hormonů z nadledvinek způsobuje takovou destrukci tělesných bílkovin, že jsou někdy výstelky střev doslova sežrány.
Takové stresy rychle připravují tělo o kyselinu pantotenovou ( vit. B 5).

Zmírnit nepříjemné potíže s trávením vám pomůže např.:
  • Fenykl - povzbuzuje chuť k jídlu, napomáhá zažívání, potlačuje nadýmání a plynatost, tlumí střevní křeče.
  • Anýz - povzbuzuje trávení, působí proti plynatosti a uvolňuje křeče v zažívacím traktu, lze jej užívat jako prevenci infekčních chorob trávicí soustavy nebo jako doplněk při průjmových onemocněních.
  • Kmín - velmi účinně zmírňuje projevy nadýmání a plynatosti, obecně zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost střev a žaludku, vylučování žaludečních šťáv, uvolňuje žaludeční křeče, omezuje hnilobné a kvasné procesy v trávicím traktu.
  • Heřmánek - způsobuje zklidnění nervového systému a napomáhá lepšímu trávení, poskytuje úlevu při zažívacích potížích a zánětech, zmírňuje nadýmání a zažívací potíže.
  • Meduňka lékařská - všestranně účinná bylina, kromě léčby nachlazení se užívá se také při nadýmání, žaludečních křečích, žaludečních neurózách, střevní kolice, nechutenství atd.
  • Máta peprná - její hlavní léčivou složkou je mentol s výraznou a nezaměnitelnou chutí a vůní, bylina má všestranné léčivé účinky na lidský organismus, kromě jiného pomáhá také při poruchách trávení, při podráždění střev, nachlazení a kašli, bolesti svalů a bolestech hlavy.
  • Koriandr - zvyšuje chuť k jídlu, podporuje tvorbu žaludeční šťávy, a tím podněcuje trávení, pomáhá při bolestech břicha, pocitu plnosti či nadýmání.
  • Maliník a ostružiník - odvar z listů maliníku a ostružiníku má výrazný protiprůjmový účinek, užívá se při střevních a žaludečních katarech a kolikách, podporuje vylučování žluči a usnadňuje trávení.

Na článku se dále pracuje.

Motto: "Ať už otcem nemoci bylo cokoliv, její matkou byla jistě špatná strava."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama