. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

MEDITACE

2. dubna 2015 v 19:24 | Pamela Kribbe |  RŮZNÉ
Meditace není soustředění,
ale uvolnění - člověk se prostě sám v sobě uvolní.
Čím víc se uvolníte, tím otevřenější, zranitelnější se cítíte. Jste méně strnulí, jste pružnější - a najednou do vás začne pronikat existence. Už nejste jako skála, jsou ve vás otvory. Uvolnění znamená, že si dovolíte klesnout do stavu, kdy nic neděláte, protože pokud něco děláte, napětí nezmizí. Je to stav neděláni. Prostě se jen uvolníte a vychutnáváte si pocit uvolnění.
* Když jste uvolnění, přijímáte; přijímat existenci je jedinou cestou k uvolnění.
Pamatujte si, že se máte jen dívat. Nesnažte se dívat, nevynakládejte na to žádnou námahu. Buddha tomu říkal vipašjána - sledování dechu, uvědomování si dýchání. Anebo satipatthána - pamatování si, ostražitost vůči životní energii, která proudí v dechu.

Toto je cvičení, které vám může pomoci spojit se více pocitovou cestou s otázkami ohledne pomoci druhým.
Posaďte se nebo se položte do pohodlné pozice. Zaměřte svoji pozornost na svaly ve vašich ramenech a krku a uvolněte zde jakékoli sevření či napětí. To stejné udělejte se svaly břicha, paží a nohou. Poté pomocí svého vědomí cestujte k vašim chodidlům a pociťte spojení se zemí. Pociťte, jak vás země podpírá a poskytuje vám bezpečí, které potřebujete. Udělejte pár klidných dechů ze svého břicha.
Nyní nechte svoji představivost, aby vás vzala časem k momentu, kdy jste se cítili na dně a nešťastní. Vezměte první situaci, která přijde. Nalaďte se na ni. Znovu myslete na tento čas v minulosti, na to, jak jste se uvnitř cítili.
Pak běžte k "energii řešení". Zeptejte se sami sebe: jak se z toho dostanu ven? Co mi ze všeho nejvíc pomůže? Energie, která vám pomohla nejvíce, může přijít od vás nebo od někoho jiného; na tom nezáleží. Vezměte jen v úvahu druh energie, který vás zvedl z tohoto nejnižšího bodu.
Nyní opusťte minulost a myslete na někoho v přítomnosti, kdo je vám blízký a o koho si děláte starosti. Může to být váš partner nebo dítě, kolega nebo přítel. Nechejte, ať se ve vaší představivosti tato osoba zjeví a skutečně se přeneste do její přítomnosti. Pak se zeptejte: Jak ti mohu pomoci? Jaká by byla nejužitečnější věc, kterou bych mohl/a pro tebe udělat? Poslouchejte svým srdcem. Co vám druhá osoba ukazuje nebo říká? Pociťte tu odpověď. Jen ji dovolte přijít k vám.
Opusťte to a znovu zaměřte svoji pozornost na vaše chodidla, k vašemu dechu a vraťte se zpět do přítomnosti.
Cílem tohoto cvičení je, uvědomit si, co je v situaci citových krizí či bolesti skutečně užitečné. Může to být naprosto odlišné od toho, co si myslíte vy, že je užitečné.

Pěkně zpracované různé druhy meditací dále na:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama