. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

MANTRY a jejich TAJEMSTVÍ

14. dubna 2015 v 23:14 | you tube |  ČÍNSKÁ MEDICÍNA, ALTERNATIVA

Co jsou Mantry

Mantry - tajemství manter neumí nikdo úplně vysvětlit. Jejich magický zvuk pomáhá léčit psychickou nerovnováhu, uvolnit mysl, zklidnit emoce a otevřít srdce. Mohou vás stimulovat, aktivovat, motivovat a omlazovat. Pomáhají vám tančit nebo spát, smát se nebo plakat, milovat nebo meditovat, změní únavnou domácí práci nebo náročné cvičení v lehkou zábavu. http://www.nakridlechandelu.cz/
Mantrou (v sanskrtu मन्त्रः, od kořene man- myslet, a přípony -tra, označující nástroj, v čínštině se užívá slovo čen-jen, v pinyinuzhenyan, 眞言, doslova "pravdivá slova", v japonštině se užívá výraz šingon, odvozený z čínského termínu) se nazývá metrická část védského hymnu, která se jmenuje rig, jadžus nebo sáman, v rozsahu od několika slabik až po několik vět. Ve východních náboženstvích jako jehinduismus či buddhismus slouží k opakovanému recitování nebo k meditaci (opakování v mysli). Většinou se jedná o sled slabik, které nesou nějaký význam daný konkrétním náboženstvím, ale také jde o jejich zvukovou hodnotu a podpoření přirozené schopnosti mysli zklidnit se a soustředit se na zvukovou vibraci. Účelem většiny manter je dosáhnout vysvobození (mókšy). Oslavné a povznášející mantry se většinou recitují nahlas.
V Tibetu a v Indii se mantry dodnes používají k různým účelům. Slouží jako bhaktické modlitby k uctívání a odevzdání se Bohu, jako ochranné štíty proti zlým vlivům a nemocem - léčí, očišťují a nabíjejí nemocná místa. Pomáhají také dosáhnout konkrétních cílů nesobeckým způsobem, ztišují mysl, uklidňují emoce, vitalizují tělo, přinášejí klid a mír a radost do našeho srdce.
Mantry mohou podpořit konání těžkých úkolů, pomoci dobře meditovat. Jsou nástrojem vnitřní přeměny. Odstraňují náchylnost k negativním myšlenkám a vibračním obalem chrání před negacemi ve velkých městech, kde jsou lidé těsně auricky propojeni.
"Co zní v mantře, to je, je to zde a děje se to.
Slovo mantry nehovoří, ale přímo činí."

Vytrvalé vroucí a soustředěné opakování mantry přináší hromadění duchovní síly. Existují také mantry, které jsou pouhým shlukem slabik (LAM) nebo samohlásek (A) a zdají se být bez významu. Také ony jsou vibrující silou mysli, energií, která působí na nitro člověka. Těmito semennými slabikami můžeme nabíjet naše energetická centra, čakry.

Mantra lásky RaMaDaSa

Mantra Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung je mimořádně účinná při řešení zdravotních
problémů. Pracuje na mnoha úrovních - duševní, duchovní, emocionální i fyzické.
Mantra RaMADaSa přináší spojení se srdcem, s láskou. Je mimořádně účinná při léčení zdravotních problémů, neboť harmonizuje tělo i mysl. Přináší světlo z vyšších úrovní bytí do reality zde na Zem.
Hlubším spojením se světlem v srdci získáme sílu a odvahu žít život podle svých představ a zároveň respektovat životní cesty ostatních.
Práce s dechem, světlem a zvukem posiluje spojení s vlastní Duší. Obsahuje osm slabik, které stimulují tok Kundalini energie. Vyrovnává levou a pravou hemisféru mozku a projasňuje auru. Mantra Ra Ma Da Sa Sa Say So Hung transformuje nevyvážené a nezdravé tělo do harmonie a zdraví.
 • Ra - princip ohně - symbolizuje Slunce
 • Ma - princip vody - symbolizuje energii Měsíce
 • Da - prinicip země - pomáhá tvořit
 • Sa - princip vzduchu - nekonečné možnosti, odosobnění
Při jednotlivých slabikách zpěvu (celá mantra zní RaMaDaSaSaSeySoHung) si představujeme barvy jednotlivých čaker, které odpovídají barvám duhy, tedy světelného spektra od červené (oranžová, žlutá, zelená, modrozelená, modrá, fialová) po souhrnnou bílou.

Mantra soucitu Om Mani Padme Hum - KÉŽ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNY


om mani padme
Opakování této mantry rozpouští všechny rušivé emoce a má nedozírný význam. Očišťuje tělo od ega, skandhy a zdokonaluje šest druhů transcendentálního jednání jádra osvícené mysli - štědrost, harmonické chování, vytrvalost, nadšení, soustředění, vzhled /péči o tělo/. Ve zvuku mantry jsou obsaženy tělo, řeč a mysl všech buddhů a bódhisatvů.

 • óm mani päme hung - Nejznámější buddhistická mantra bódhisattvy soucitu Avalókitéšvary (Čänräzig). Ne náhodou se nazývá mantrou soucitu. Zaměřuje se totiž právě na něj, ale tím je užitečná proti všem rušivým emocím, tedy stavům mysli přinášejícím utrpení (nevědomost, ulpívání, nenávist, pýcha, chtivost, závist a žárlivost). Většinou působí na mysl až po větším počtu opakování (v řádu desetitisíců), ale vždy je důležitá motivace. Jednotlivé slabiky mantry óm mani päme hung působí takto:
  • óm - odstraňuje pýchu a tendenci znovuzrozovat se mezi bohy
  • ma - působí na žárlivost a tendenci znovuzrozovat se mezi polobohy
  • ni - připoutanost, zabraňuje znovuzrozování mezi lidmi
  • pä - odstraňuje nevědomost a nebezpečí zrodit se jako zvíře
  • me - odstraňuje chamtivost a nebezpečí zrodit se v příštím životě jako duch
  • hung - odstraňuje hněv a odvádí nás ze světa paranoie

Sa Re Sa Sa


Mantra pro rozpuštění karmy

Gájatrí mantra" je mnoho tisíc let stará a velmi silná védská mantra. Slouží k rozpouštění negativní karmy. Ochraňuje, očišťuje (také potravu) a vede k osvícení. Je dobré zpívat ji třikrát nebo lépe devětkrát denně. Důležité je, aby byl počet recitací dělitelný třemi.

Srdeční mantra - čištění srdeční čakry

Mantra Aum shree ram jay ram

Magická mantra Aum shree ram jay ram otevírá a léčí srdeční čakru.
Mantru je třeba opakovat co nejčastěji.
S pomocí vibrací těchot manter dochází k čištění a harmonizac mantry.
Pomáhá probouzte lásku k sobě a k ostatním.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama