. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Legendární Chaplinova řeč na jeho sedmdesátinách

12. dubna 2015 v 21:55 | pronaladu.cz |  ČLÁNKY
chaplin-big

Einstein jednou Chaplinovi napsal: "Jste velký člověk, vašim filmům rozumí každý na světě." Chaplin mu odpověděl: "Jsem Vámi nadšen daleko více: Vašim teoriím nerozumí nikdo, a přece jste velkým člověkem."
V mládí se člověk nejraději baví a otázky smyslu života ho nijak zvlášť nezajímají. Jak jde čas, začínáme se nad sebou více zamýšlet, začínáme se učit mít rádi sami sebe, přemýšlet o svém životě, o minulosti i přítomnosti. Jak řekl Dostojevskij: "Milovat všechny je nejjednodušší ze všeho, ale milovat jednoho člověka nebo dokonce sami sebe, to je opravdu těžké." Lásce k sobě samému byla věnována také legendární Chaplinova řeč na jeho sedmdesátinách:
Když jsem začal mít rád sám sebe, pochopil jsem, že žiju proti své vlastní podstatě a že smutek a trápení jsou toho varovnými znameními. Dnes vím, jak to má být správně. Říká se tomu «Být sám sebou».
Když jsem začal mít rád sám sebe, pochopil jsem, jak silně můžeme někomu ublížit, když ho nutíme plnit přání, k jejichž splnění ještě nenastal čas, a on na to není ještě připraven - ten někdo jsem já sám. Tomuto pochopení dnes říkám "Sebeúcta".
Když jsem začal mít rád sám sebe, přestal jsem si přát jiný život. Uviděl jsem náhle, že život, který je kolem mě teď, mi dává všechny možnosti k růstu. Dnes tomu říkám «Zralost».


Když jsem začal mít rád sám sebe, pochopil jsem, že za jakýchkoli okolností se vždycky nalézám na tom správném místě, ve správný čas - a všechno se děje právě v tu správnou chvíli. Vždycky zachovám klid. Teď tomu říkám «Sebedůvěra».
Když jsem začal mít rád sám sebe, přestal jsem sám sobě krást čas a snít o velkých budoucích projektech. Dnes dělám jenom to, co mi přináší radost, co mě činí šťastným, co mám rád a co mé srdce přiměje k úsměvu. Dělám to tak, jak chci, podle svého vlastního rytmu. A tomu dnes říkám «Prostota».
Když jsem začal mít rád sám sebe, zbavil jsem se všeho, co škodí mému zdraví - jídla, lidí, věcí, situací. Všeho, co mě táhlo dolů a odvádělo z mé vlastní cesty. Dnes tomu říkám «Mít rád sám sebe».
Když jsem se naučil mít rád sám sebe, přestal jsem mít vždycky pravdu. A právě tehdy jsem se začal stále méně mýlit. Dneska už chápu, že je to «Skromnost».
Když jsem se začal mít rád, přestal jsem žít minulostí a zneklidňovat se kvůli budoucnosti. Dnes žiju pouze přítomnou chvílí a říkám tomu «Spokojenost».
Když jsem začal mít rád sám sebe, uvědomil jsem si, že můj rozum mi může vadit, že z něj dokonce můžu onemocnět. Ale když jsem ho spojil se svým srdcem, stal se mým cenným spojencem. Dnes tomu spojení říkám «Мoudrost srdce».
Nemusíme se vůbec bát sporů, konfrontací, problémů se sebou samými nebo s jinými lidmi. Vždyť i hvězdy se občas srazí - a z té srážky vznikají nové světy. Dnes už vím, že to je «Život».
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama