. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Křeče a bolest v lýtku

2. dubna 2015 v 23:54 | mail |  PREVENCE
Bolest nebo nepříjemné křeče v lýtku jsou problém, který se nejčastěji týká fyzicky aktivních lidí a těhotných žen. Příčin tohoto stavu je celkem mnoho, někdy se dokonce jedná o první symptomy nějakého závažnějšího onemocnění. Proto je dobré pocity v lýtkách pravidelně sledovat a v případě nejistoty se raději vydat za radou k lékaři.

1. během těhotenství se křeče v lýtku objevují nejčastěji ve třetím trimestru. Je to relativně normální stav, který může mít vícero příčin - například nedostatek hořčíku, tlak dělohy nebo odkrvení nohou.

2. bolest v lýtku objevující se v noci může být způsobena také různými faktory, ale nejčastěji je důsledkem větší fyzické aktivity. Svalovým křečím se nevyhnou lidé, kteří hodně běhají, lyžují, jezdí na kole a nebo chodí na delší vysokohorské túry.

3. z předchozího bodu je asi každému jasné, že fyzická aktivita zapříčiňuje i bolesti v lýtku, které se objevují během dne. Nejčastěji se s tímto jevem setkáme po tréninku, závodu nebo nějakém delším výletu. Omezit její výskyt pomůže pravidelná rozcvička a protahování, pitný režim a také dobrá příprava na každou akci. Jestliže křeče v lýtku odmítají ustoupit, je lepší navštívit odborníka, protože se může jednat mimo jiné o natržený sval nebo dokonce o trombózu.

4. nadměrná tvorba adrenalinu, která provází život v neustálém stresu, může kromě jiného způsobovat i nepříjemné bolesti svalů a tím pádem samozřejmě se občas projevuje i v lýtku.

5. pokud trávíme příliš dlouhý čas na sluníčku nebo v solárku, je docela pravděpodobné, že nám v lýtkách začne nepříjemně cukat. A protože příčina, neboli přehřátí, je v tomto případě jasná, bolest odstraníme přesunutím se do stínu či celkovým ochlazením organismu.

6. dlouhodobá a pravidelně se objevující bolest lýtek může být také důsledkem nedostatku minerálů - tělu nejpravděpodobněji chybí hořčík, vápník a draslík. Důležité je upravit jídelníček a omezit věci, které způsobují odliv těchto látek z těla- zaměřit bychom se měli na nápoje obsahující kofein nebo alkohol. Pozor si musí dát lidé, kteří zkouší různé "zázračné diety", tam je většinou velký problém s vyváženým přísunem zdraví prospěšných látek.

7. bolest v lýtku může vyvolat i sedavá práce, zvláště jestliže jsme zvyklí sedět s nohou přes nohu či nějakým jiným zkroucením dolních končetin omezíme přísun krve do svalů.

8. křeče může vyvolat i dehydratace. Bolesti v lýtku které ucítíme během dlouhodobého zvracení nebo průjmů jsou velmi pravděpodobně signálem, že tělu schází tekutiny.

9. jak je již napsáno v úvodním odstavci, časté křeče v lýtku jsou občas i příznakem závažnějšího onemocnění. Jestliže vyloučíme všech osm předchozích bodů, raději požádejme lékaře o kompletní prohlídku. Bolesti mohou být jedním ze symptomů cukrovky, potíží s vysokým tlakem, kornatění tepen, křečových žil nebo první známkou nějakého nervového onemocnění.

Protože snížená hladina vápníku v krvi působí jako stres,
produkce kortizonu a aldosteronu se zvyšuje a v těle zůstává sůl a voda, což často vede k otokům (prsou, rukou, tváře a chodidel, váha se zvýší o 2,5 až 5 kg, objeví se bolesti hlavy a výrazně klesá odolnost proti alergiím a infekcím.

Násilné zločiny, které spáchají ženy, se odehrává převážně v tomto období.
Když se dostaví KŘEČE,


přináší velkou úlevu 1 nebo 2 tablety vápníku každou hodinu.
Určitá dávka vápníku je obvykle vhodná i během 2. A 3. dne.

Vápník (250 mg) se udržuje v těle, když má člověk dostatek vitaminu D a hořčíku (125 mg). ! ! !

ČTĚTE DÁLE:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama