. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

DUŠE

4. dubna 2015 v 20:23 | seberizeni.cz |  LIDSKÁ MYSL

Vědci potvrdili duši, která neumírá


Lidská dušeSvětoznámí vědci Stuart Hameroff a Roger Penrose, autoři kvantové teorie vědomí, přišli s přelomovým objevem. Součástí našich mozkových buněk jsou mikrotubuly. V okamžiku kdy umíráme, ztrácejí mikrotubuly kvantový stav, ale ne informace v nich uložené.
"Řekněme, že srdce přestane bít, pacient umírá. Avšak kvantové informace v mikrotublách nejsou zničeny. Ty se rozptylují ve vesmíru."
Takto popsal Stuart Hameroff jev, který náboženství popisuje jako vystoupení duše z těla..
"Pokud se pacienta podaří oživit resuscitováním, kvantová informace se vrací do mikrotubulů a tedy do těla a pacient má známé zážitky se smrtí."
Dodal Hameroff. Tento proces vysvětlují vzpomínky lidí, kteří již byli jednou nohou na druhém břehu. V opačném případě, když zemřeme, tyto kvantové informace zůstávají žít mimo tělo a stanou se součástí další formy. Jinak řečeno duše opustí tělo a je připravena k reinkarnaci.
Mikrotubuly jsou jedny z vláken cytoskeletu, která slouží především k transportu různých struktur a látek uvnitř buňky.
Odkaz na výzkum Stuarta Hameroffa: quantumconsciousness.org

Prožitek blízké smrti (neboli NDE - Near-Death Experience) nemá všeobecně přijímanou definici. Za osoby blízko smrti se ale dají podkládat osoby, jejichž fyzický stav by skončil smrtí, pokud by se v důsledku různých okolností rychle nezlepšil. Zážitek musí být v čase umírání a musí být jasný, bez zlomkovitých nebo chaotických vzpomínek. Prožitky blízké smrti jsou poměrně časté, např. průzkum od společnosti Gallup z roku 1992 vedl k odhadu, že 12 až 15 miliónů Američanů osobně zažilo NDE. Existují také zážitky shodné s prožitky blízké smrti, se kterými ale nebyla spojena žádná život ohrožující událost, např. dopravní nehody, horolezecké úrazy, porody. Zážitky podobné prožitkům blízké smrti jsou také poměrně časté u nevyléčitelně nemocných pacientů a jsou označovány jako "vize na smrtelné posteli" nebo "zážitek blížícího se konce života".

NDE by mohla vysvětlit kvantová fyzika


NDE by mohla vysvětlit kvantová fyzika

Někteří teoretičtí fyzici se domnívají, že duše čili vědomí je součástí struktury vědomí od vzniku Univerza. Vědomí funguje jako program kvantového počítače a může objasnit zážitky blízké smrti…
heartblue | NDE
Materialistická věda se dívá na pojmy jako duše, posmrtný život, zážitky blízké smrti či paranormální jevy s úsměvem. Podle ní jde o nesmysly. Ale někteří vědci si to nemyslí. Slavný je britský biolog Rupert Sheldrake s teorií morfogenetických polí, ale jsou i další vědci, kteří zapracovali zmíněné pojmy do svých vědeckých teorií.

Co když je duše součástí struktury vesmíru? Počítá s tím teorie kvantového vědomí bývalého profesora na Arizonské univerzitě, lekaře Dr. Stuarta Hameroffa (1947) a jeho kolegy britského teoretického fyzika a filosofa Sira Rogera Penrose (1931). Oba zastávají tuto teorii už více než 15 let.

Vlastníci domácích zvířat i přírodovědci dobře vědí, že některá zvířata mají tzv. paranormální schopnosti. Biolog Rupert Sheldrake záhadnou oblast studuje, jeho objev zní: Paranormální je normální! Úžasná zvířecí telepatie má vysvětlení >>>


Krysí smrt a NDE


Nedávno zveřejnili jiní vědci výsledky pokusu na krysách, jejichž mozky po zastavení srdce náhle zvýšily svou aktivitu. Vědci předali výsledky "převratného" výzkumu médiím a ta hromadně a jednotně prohlásila: Zvýšená posmrtná aktivita generuje zážitky NDE, např. světelný tunel.

Například české Novinky.cz napsaly: "Americkým vědcům se podařilo odhalit, proč lidé, kteří přežili klinickou smrt, mají neobvyklé prožitky, které je vedou k názoru, že existuje život po životě."

Nicméně je zřejmé, že nejde o žádný důkaz, ale jen o domněnku, o interpretaci nějakého dění v mozku laboratorních krys. Někomu ale pokus na krysách stačí k dělání dalekosáhlých závěrů.

Kvantové vědomí

Prof. Hameroff a Sir Penrose to vidí jinak. Jejich teorie předpokládá, že vědomí je součástí Univerza od samého počátku. Hameroff a Penrose nazvali svou teorii orchestrated objective reduction, zkráceně Org-OR (organizovaná objektivní redukce), a předpokládají, že kvantové vědomí sídlí v mikrotubulech uvnitř mozku. Funguje to jako program uvnitř kvantového počítače. Oba vědci se domnívají, že tento kvantový charakter mozku utváří to, čemu lidé odjakživa říkají duše. Orch-OR podporuje ideu, že všichni lidé, všechny vnímající bytosti tvoří Celek (populární slogan "Všichni jsme Jedno" odpovídá této teorii). V okamžiku smrti kvantové vědomí opouští nervový systém a míří zpátky tam, odkud přišlo, do vesmíru, kde existuje dál, neurčitě dlouho.

Všechna mystéria jsou objasněna

Teorie Orch-OR tedy vysvětluje spornou problematiku posmrtného života, podle ní kvantové vědomí (duše) existuje i po smrti těla. Kvantová teorie řeší i tzv. zážitky blízké smrti (NDE), Hameroff věří, že během těchto prožitků se začíná kvantové vědomí rozplývat do vesmíru, jak končí kvantové procesy v mozku, ale jakmile je tělo oživeno, zase se do fyzického těla vrací. Proto si člověk si později může vzpomenout na to, jak odcházel z těla, viděl své zesnulé příbuzné nebo prolétal světelným tunelem, což je všechno důsledek toho, jak se kvantové vědomí vrátilo do mozku s novými informacemi.

"Mám vědecký důkaz, že posmrtný život existuje," říká americký neurochirurg, který přežil klinickou smrt. Dostal se v kómatu do světa, který považuje za nebe. | Eben Alexander: Nebe existuje >>>

Hameroffův pohled odpovídá hinduistické a buddhistické představy o karmě, v níž jsou myšlenkové vjemy svázané s naší myslí nebo duší jako odraz našich skutků, a tudíž situace, které chápeme jako osudové, jsou vlastně výsledky našich akcí z tohoto nebo z minulých životů. Když duše opouští tělo při jeho smrti, odnáší všechny informace s sebou a integruje je do Univerza. Všechny tyto informace a myšlenkové vjemy mohou být jednou znovu "staženy" do jiného lidského těla během reinkarnace.

Reinkarnace je jedním z nejzajímavějších a nejzáhadnějších fenoménů lidské existence... | Stanislav Grof - reinkarnace >>>

Jako všechny teorie, také Orch-OR má své kritiky, kteří hlavně namítají, že mikrotubulové kvantové stavy by mohly být nepřetržitě v okolí mozku jen na nepatrné časové úseky - femtosekundy, proti 25 milisekundám podle Orch-Org, a tudíž nejsou relevantní pro nervové procesy.

Nicméně Hameroff a podporovatelé této teorie navrhují mnoho alternativ, které podporují ideu, že kvantové procesy v mikrotubulech mají faktický vliv na nervové procesy. Další výzkum také uznal, že Orch-OR teorie je v souladu s biologickými procesy, jako jsou fotosyntéza nebo záhadná navigace ptáků.

Zdroje: wikpedia. org, novinky.cz, http://www.quantumconsciousness.org/penrose-hameroff/consciousevents.html

Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/mykita/

http://www.tipyainspirace.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama