. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Blechy na člověku a jaké nemoci přenášejí

2. dubna 2015 v 23:56 | mail |  PREVENCE
Drobounké a nenápadné blechy dokážou vypít dvacetkrát více krve, než samy váží. Svědí to, je to nepříjemné, ale to není největší problém spojený s tímto protivným hmyzem. Tito paraziti mohou být pro člověka extrémně nebezpeční, neboť jsou často zdrojem velmi závažných onemocnění.
Nepatrné blechy mnohokráte velmi silně zasáhly do historie lidstva. Podle vykopávek se s nimi člověk potýká vlastně už od dob, co slezl ze stromů. Mezi nejvýznamnější dějinné stopy, které jsou výrazně spojeny s blechami samozřejmě patří mor čili tzv. černá nemoc. Tato choroba dokázala decimovat desítky procent populace a přičinila se i k pádu mnoha civilizací. Další extrémně nebezpečné onemocnění, které se na člověka přenášelo díky blechám byl, a bohužel v některých regionech stále je, skvrnitý tyfus. I on měl na svědomí miliony obětí, silně řádil ještě na začátku dvacátého století.
S morem či tyfem se u nás už asi bohudík nesetkáme, i když neměli bychom na ně v dnešním globalizovaném světě úplně zapomínat. Přeci jen cestování za exotikou a migrace obyvatelstva stále mohou znamenat určité riziko i pro nás. Bohužel blechy přenáší i jiné dosti závažné choroby. Jsou přenášečem dalšího parazita, jakým je tasemnice, mohou způsobit nákazu tularémií, která sice se dále mezi lidmi nepřenáší, ale rozhodně se nejedná o nějakou banalitu no a z koček se díky blechám člověk může nakazit riketsiozou. Kousance u některých lidí vyvolávají silné alergické reakce, které mohou přetrvávat i čtyři týdny po posledním kontaktu s blechou.
Základem ochrany před blechami je samozřejmě prevence. Navzdory lidovému tvrzení, blechy psí i kočičí na člověka jdou, proto každý majitel chlupatého miláčka by měl velmi dbát, aby mu jeho čtyřnohý kamarád nepřitáhl z procházky či toulání na dvorku nějaký ten skákavý a kousavý bonus. Prostředků a přípravků, které působí preventivně proti blechám je nepřeberné množství a dá se je pořídit v každém lepším zverimexu či u veterináře. Také se pokud možno nemazlíme se zvířaty, které buď neznáme (jé to je krásná kočička, já ji musím pohladit) a nebo u kterých si nejsme jisti, že je majitel před blechami dostatečně chrání. Parazity, kteří se zabydleli v naší domácnosti, dostaneme pryč jen pořádným a pravděpodobně opakovaným úklidem. Měli bychom vyprat veškerý textil (tradičně se doporučuje do praní přidat lihový ocet), vyčistit čalounění i matrace, dokonale umýt podlahu i nábytek a dokud se jich nezbavíme, tak každý den luxovat. Místa kde pozorujeme větší výskyt blech je dobré vystříkat kvalitním přípravkem určeným na hubení hmyzu, případě ještě pak otřít octovou vodou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama