. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

LÉK na CHOLESTEROL spouští CUKROVKU

8. března 2015 v 9:30 | http://www.novinky.cz/zena/363577-lek-na-cholesterol-spousti-cukrovku.html |  NEMOCI A LÉČBA

Lék na cholesterol spouští cukrovku

Statiny, léky, které mají snížit riziko srdečních nemocí, mají nežádoucí a značně rizikový vedlejší účinek - zvyšují nebezpečí propuknutí cukrovky. Ti, kdo užívají statiny na snížení hladiny cholesterolu, čelí téměř o polovinu vyššímu riziku vzniku cukrovky 2. typu, jak podle listu The Daily Telegraph ukázala finská studie.
Vypracovali ji v rámci rozsáhlého výzkumu vědci z Východofinské univerzity a z univerzitní nemocnice v Kuopiu pod vedením profesora Markku Laaksa.Opírali se o šestileté sledování zdravotního stavu 8749 mužů ve věku 45 až 73 let, z nichž téměř čtvrtina už při zahájení výzkumu brala statiny.Na počátku nikdo z nich cukrovkou 2. typu netrpěl, po šesti letech však byla tato typická civilizační nemoc diagnostikována 625 sledovaným. Finové zakalkulovali vliv dalších rizikových faktorů, jako je věk, tělesná hmotnost, výskyt cukrovky v rodině či kouření, konzumace alkoholu a cvičení.
Ostrá kritika z Británie

I pak jim vyšlo, že pro pravidelné uživatele statinů je hrozba vzniku nemoci o 46 procent vyšší než pro ostatní. Finové došli k závěru, že lék podle všeho mění citlivost lidského organismu na inzulin a omezuje vylučování tohoto hormonu. Zhoršuje se tak schopnost těla regulovat hladinu cukrů v krvi.
Studie, kterou zveřejnil časopis Diabetologia, vyvolala okamžitě ostrý útok zastánců statinů. Nejsilnější výtky zazněly z Británie, kde jsou nasazovány miliónům lidí a obchod s nimi je velmi lukrativní.
Britští kritici obvinili Finy z chybné metodiky výzkumu s námitkou, že uživatelé léků by vzhledem ke svému životnímu stylu čelili vyššímu riziku cukrovky i bez statinů. Podle nich užívání léku tuto nemoc jen odhaluje.
Jeden z ředitelů Britské srdeční nadace, profesor Peter Weissberg proto prohlásil, že "statiny mohou přispívat k odmaskování dříve existujících sklonů k cukrovce".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama