. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

LEDVINY, NADLEDVINKY

22. března 2015 v 21:08 | http://www.novinky.cz/zena/zdravi/227128-kazdy-desaty-cech-ma-nemocne-ledviny-casto-o-tom-vsak-nevi.html |  LIDSKÉ TĚLO

Každý desátý Čech má nemocné ledviny. Často o tom však neví

Onemocnění ledvin nelze rozhodně brát na lehkou váhu. Největším rizikem celého stavu je fakt, že zákeřné onemocnění nemusí dlouhou dobu vůbec bolet. Mnozí lidé se tak k lékaři dostanou až ve velmi vážném stavu. Proto je důležité veřejnost informovat nejen o léčbě, ale také o důležité prevenci. Tomu všemu má napomoci Světový den ledvin, který letos připadá na čtvrtek 10. března.Selhání ledvin hrozí zejména lidem, kteří trpí cukrovkou a vysokým krevním tlakem.
Selhání ledvin hrozí zejména lidem, kteří trpí cukrovkou a vysokým krevním tlakem.
Světový den ledvin se tento rok koná již pošesté, a základním cílem celé akce, kterou vyhlásily Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost, je zvýšit u odborné, ale i laické veřejnosti celkovou informovanost o onemocnění, seznámit ji s možnostmi včasného záchytu nemoci a samozřejmě také s konkrétní léčbou.
Letošní ročník se zaměřuje především na onemocnění ledvin v souvislosti se srdečními chorobami a součástí celé akce budou i bezplatná preventivní vyšetření ledvin.

Tato vyšetření budou probíhat v řadě dialyzačních center po celé republice, seznam najdete na stránkách www.nadaceledviny.cz, www.nefrol.cz nebo na www.ledviny.cz. Při screeningovém vyšetření ledvin bude zájemcům zkontrolována i hladina cukru v krvi, krevní tlak, hodnota bílkoviny v moči a hodnota BMI (hodnota tuku v těle vzhledem k výšce a váze).

Chronické onemocnění ledvin

Jak ukazují výsledky několika posledních studií, trpí sníženou funkčností ledvin téměř desetina populace. Ačkoli se rozhodně nejedná o zanedbatelné číslo, informovanost o celé problematice je stále na velmi nízké úrovni.
"Zrádnost chronického onemocnění tkví v nenápadnosti. Špatně fungující ledviny totiž dlouho nijak nebolí. Lidé proto nemají dlouho tušení, že jsou nemocní. U mnohých z nich se tento problém ani nestihne odhalit, jelikož ještě před selháním ledvin předčasně zemřou na přidružená kardiovaskulární onemocnění," říká MUDr. Vladimír Vojanec, vedoucí lékař dialyzačních středisek B. Braun Avitum Praha Bulovka a Černý Most.
Jak dodává, ledviny také bývají postiženy sekundárně při nějakém jiném onemocnění, mezi která patří nejčastěji cukrovka a také vysoký krevní tlak.

Hlavní příznaky

Jak už bylo řečeno, onemocnění se dlouhou dobu nemusí vůbec nijak projevovat, je tedy těžké ho včas odhalit. I tak je ale možné postupem času rozpoznat jistá znamení, která na onemocnění ledvin poukazují. Jedná se především o nenápadnou a tupou bolest v bederní oblasti, otoky nohou, zažívací problémy nebo obtíže s dechem.

Do nejvíce rizikové skupiny patří lidé s vysokým krevním tlakem, nadváhou, cukrovkáři, kuřáci a samozřejmě také lidé, kteří mají chronické onemocnění dědičné v rodině. Všichni tito jmenovaní by proto měli pravidelně podstupovat preventivní vyšetření, a to i bez ohledu na zdánlivě klidnou situaci.

Včasné odhalení pomůže k úspěšné léčbě

I přes dlouhodobý klidový stav bez náznaků jakýchkoli projevů jsou preventivní vyšetření velmi důležitá. Dokládají to i hodnoty z minulého roku, kdy při těchto kontrolách bylo prohlédnuto 977 pacientů. Dvacet procent z nich (203) pak bylo s nějakým nálezem posláno na další vyšetření. Rozhodně se tedy nejedná o zanedbatelné číslo.
http://zdrava-vyziva.doktorka.cz/

Symptomy adrenální únavy a sedm způsobů, jak podporovat a léčit své nadledvinky

28.11.2013 00:01
Zdraví
V našem moderním světě je únava nadledvinek velmi častá. Někteří odborníci odhadují, že ovlivňuje do určité míry přibližně 80 procent populace. Nadledvinková únava je způsobena všemi druhy stresu - fyzickým a emocionálním - a pokud se neřeší, může vést k dalším onemocněním, jako je diabetes 2. typu, onemocnění štítné žlázy či srdeční infarkt .
Příznaky způsobené únavou nadledvin jsou četné a rozmanité. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších:

úzkost
záchvaty paniky
průjem
časté močení
onemocnění štítné žlázy
velká chuť na sůl
velká chuť na cukr
nespavost
únava po robuzení
potřeba kofeinu v ranních hodinách
pocit stresu
neschopnost zvládat stres
neschopnost "vypnout mozek"
závratě při vstávání z polohy vsedě nebo vleže
retence tekutin v nohou a kotníkách
nízký krevní tlak

Jak můžete vidět, adrenální únava může způsobit mnoho příznaků a nakonec vést k mnoha zdravotním problémům. Nicméně dobrou zprávou je, že existuje spousta věcí, které můžeme udělat pro podporu nadledvinek a návrat k normálnímu zdraví..

Snížte nebo odstraňte stimulanty

Stimulanty jako kofein, alkohol, nikotin a drogy způsobují stresovou reakci v těle a pokud se užívají dlouhodobě vyčerpávají nadledvinky. Ti, kteří mají pocit, že potřebují jejich ranní kávu, by měli pochopit, že i když se mohou cítit jako by jim kofein pomáhal, okrádá ve skutečnosti jejich zdraví tím, že zhoršuje nadledvinkovou únavu.

Praktikujte meditace

Meditace denně může pomoci snížit hladinu stresu. Nalezení si 10 nebo 15 minut denně na utišení mysli meditací bylo prokazatelně snižuje stres.

Vyčistěte svůj jídelníček

Konzumace vysoce zpracované stravy vytváří napětí v těle. Mnoho lidí si nevšímá stresu způsobeného tím, že jedí zpracované potraviny. Zpracované potraviny obsahují chemikálie, které nemají místo v těle, například konzervační látky, barviva, stabilizátory a další. Tyto chemikálie mohou mít negativní účinky na různé systémy těla a přidat další odpadní produkty, které musí být buď odstraněny nebo uloženy .

Užívejte adaptogenní byliny

Existuje celá řada adaptogenů, které jsou užitečné pro nadledvinek. Tyto byliny mohou být přijímány ve formě čajů, tinktur, prášků nebo kapslí a zahrnují:

Rhodalia
Ashwaganda
Tulsi nebo-li svatá bazalka
korejský ženšen
On Shou Wu
Lékořice (Poznámka: Lékořice může zvyšovat krevní tlak )

Udělejte si čas na odpočinek

Udělejte si čas na odpočinek a na věci, které máte rádi a děláte, abyste byli šťastní .

Jezte více soli

Nadledvinky mají rády sůl. Používejte kvalitní, nezpracovanou sůl, jako například keltskou mořskou sůl nebo himalájskou sůl.


______________________________________________________________________________
R E K L A M A. Seznam.cz :
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama