. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

BOLÍ vás NOHY?

14. března 2015 v 21:30 | uLékaře.cz |  PREVENCE

Můžete mít nemocné srdce!

Bolest nohou. Nejčastěji si ji lidé spojují s namoženými svaly a bolestí zad a přičítají ji zejména dráždění míšních nervů. Bolest nohou může ale mít i jinou příčinu.
Bolest nohou není moudré podceňovat
Velký podíl bolestí nohou totiž pochází i od nemocných cév a může znamenat i vážné riziko pro vaše srdce.

Ateroskleróza nejen na srdci

Při slově ateroskleróza si lidé nejčastěji vybaví ucpané srdeční tepny. Tento zdravotní problém vzniká nejčastěji kvůli špatnému životnímu stylu, ale nezatěžuje pouze srdce. Kouření, tučná jídla, stres, to všechno totiž může podporovat vznik aterosklerotických plátů i v jiných cévách těla, například na dolních končetinách.

Bolest, jako když bičem šlehá

Jejich kornatění se pak nejčastěji projeví zejména bolestí při chůzi, která je pacienty popisována jako "šlehnutí bičem". Ta je způsobena nedostatečným prokrvením nožních svalů, protože kvůli zúženému průměru cévy se do nohou nepodaří napumpovat dostatečné množství krve, a pokud ano, znamená to zvýšenou zátěž pro srdce jako pumpu.
Podle počtu ujitých metrů před začátkem bolesti se postižení tepen dolních končetin dělí na několik stadií:
  • I. stadium je bezpříznakové. Nemocný většinou nemá žádné obtíže, ale stěna cévy je již postižena a nemocný někdy mívá pocit chladu na končetinách.
  • II. stadium je stadium tzv. klaudikační bolesti, která vzniká právě nedostatečným prokrvením svalů při chůzi, chůzi do schodů apod. Při chůzi nemocný končetinu odlehčuje nebo se zastavuje. Bolest v klidu ustupuje, protože dojde k jejímu prokrvení. Toto stadium se dělí na dvě podstadia:
    • stadium II.a - bolest začíná při ujití vzdálenosti delší než 200 m,
    • stadium II.b - bolest začíná při ujití vzdálenosti kratší než 200 m.
  • III. stadium je už poměrně závažné a vyznačuje se bolestí nohou v klidu, například v noci.
  • Při IV. stadiu pak dochází k nezvratným změnám ve tkáních a rozvíjí se gangréna svalů a měkkých tkání.

S bolestí nohou vyhledejte lékaře


Proto je třeba při neustávající bolesti nohou vyhledat lékaře. Pokud jsou totiž aterosklerózou postiženy dolní končetiny, je velmi pravděpodobné, že budou postiženy i cévy srdce. Naštěstí se ale lze aterosklerózy zbavit, nebo ji alespoň zmírnit. Nutné k tomu ale je vzdát se současného životního stylu a začít žít zdravě, bez tučných jídel, cigaret atd. Odměnou pak bude nejen zbavení se bolestí nohou, ale i snížení rizika ischemické choroby srdeční.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.
Jakákoliv infekční sněť je smrtelně nebezpečná - bakterie se šíří do okolních tkání a produkují toxiny. Nakonec dochází k celkové sepsi a smrti.

Existuje tedy určitá skupina lidí, u kterých toto onemocnění probíhá rychleji a projevy onemocnění se objevují daleko dříve. Do této skupiny patří především pacienti s cukrovkou, s vyšší hladinou cholesterolu, kuřáci, pacienti s vysokým krevním tlakem, případně s častějším výskytem cévních komplikací v rodině.

Ptáte se proč mám mít nemocné srdce, když mě bolí nohy ? Je tomu tak proto, protože toto onemocnění cév dolních končetin není přítomno jen izolovaně, ale velmi často se vyskytuje společně s cévním postižením i jiných orgánů, jako je například srdce, mozek nebo ledviny. Například u pacientů s kornatěním cév dolních končetin tzv. ischemická choroba dolních končetin se současně vyskytuje onemocnění srdečních cév až v 68 % .

Zásadní ovšem je, že pacienti s postižením cév dolních končetin daleko častěji umírají na infarkt myokardu než je tomu u pacientů bez přítomnosti tohoto postižení. Situace se komplikuje navíc tím, že část pacientů s postižením cév dolních končetin nemá žádné obtíže nebo jsou jen minimálně vyjádřené. V letech 2001-2006 byl v ambulancích praktických lékařů v Německu proveden výzkum pacientů nad 60 let a bylo zjištěno, že toto onemocnění je přítomno až v 21 % a že tito pacienti nejsou adekvátně léčeni. Velmi pravděpodobně tomu bude tak i v naší zemi, kde v současné době probíhá podobný výzkum ( projekt MOET).

Principem vyšetření cév dolních končetin je kromě klinického vyšetření, změření krevního tlaku na všech horních a dolních končetinách a výpočet takzvaného ABI (ancle brachial index), neboli indexu kotník-paže. Za normálních okolností je krevní tlak na dolních končetinách o něco málo vyšší nebo stejný jako na pažích. U nemocných pacientů je tomu naopak a změřený poměr je menší než-li 1,0. ABI index je velmi jednoduchý a citlivý screeningový parametr cévního postižení dolních končetin, vyšetření je nebolestivé a poměrně rychlé (5 - 10 minut i s přípravou pacienta). Pokud má pacient abnormální nález (index) měl by absolvovat podrobnější cévní vyšetření a další vyšetření zaměřené na určení rizika kornatění cév. Mezi tato vyšetření patří například stanovení hladiny cholesterolu, cukru a další.

Současné medicínské trendy jsou zaměřeny na prevenci všech onemocnění, tedy na snahu onemocnění předcházet nebo je zavčas zachytit a tím i účinněji a dříve léčit. Právě toto jednoduché vyšetření pomáhá detekovat počínající cévní postižení dolních končetin a odliší tak pacienty s vyšším rizikem cévní aterosklerózy a tím i vyšším rizikem infarktu myokardu.

Jinak řečeno, člověk je tak starý jak má starý cévní systém. Pokud tedy máte ten pocit, že Vás "tlačí" lýtka nebo stehna při chůzi, jste diabetik nebo dokonce kouříte, případně máte v rodinně vyšší riziko infarktu myokardu nechte si vyšetřit index kotník-paže.
MUDr. Náplava Robert - Centrum pro choroby srdce a cév v Kroměříži

Výsledek obrázku pro bolavé nohy


Pomáhá lymfodrenáž.

Domácí lékárna: sůl nad zlato

Pro celkovou regeneraci je taktéž skvělým tipem solná lázeň. "Jedno kilo běžné kuchyňské soli rozpustíme ve vodě, ponoříme do ní nohy a necháme tělo, aby si nasáklo, co samo potřebuje. Tímto stylem se předchází především křečím," prozrazuje fyzioterapeutka recept na uvolnění. "Podpořit účinky lze i masáží, chladivými mastičkami nebo starou dobrou francovkou, která se vtírá do pokožky, vyjma tepen."

Nohy vzhůru!

Známý recept na bolavé nohy je i jejich vyvýšení, kdy se z pozice ležmo nohy zvednou vzhůru a opřou třeba o zeď. Nejlepší je vypodložit je tak, aby byly o 30 cm výš než hlava, protože tekutina z otoků má volnou cestu k odtékání.

MŮJ TIP:

Mně se osvědčila KOUPEL s JEDLOU SODOU. Buď celková ve vaně, nebo alespoň koupel chodidel.
Do plné vany dám 2 sáčky SODY Bicarbony, koupel pak trvá asi 20 min.
Jedlá soda je zásaditá, kůže ji nasaje jako piják. Okamžitě se bolesti zmírní.

Je to jako v lázních, kde pijete zásadité minerální prameny a koupele, které vyrovnají kyselost těla a udělá se vám dobře.
Podobné je to při koupelích v moři, kde si tělo nasaje přes kůži jód a jiné minerály, udělá se vám doslova báječně, jako po transfuzi ... jak říkám, i když jsem na transfuzi nikdy nebyla....
Vaše Milena. Smějící seČTĚTE TAKÉ:
KOUPEL s JEDLOU SODOU proti BOLESTEM - 14.6.2015 - V RUBRICE PŘÍRODNÍ LÉKY

Protože snížená hladina vápníku v krvi působí jako stres,
produkce kortizonu a aldosteronu se zvyšuje a v těle zůstává sůl a voda, což často vede k otokům (prsou, rukou, tváře a chodidel, váha se zvýší o 2,5 až 5 kg, objeví se bolesti hlavy a výrazně klesá odolnost proti alergiím a infekcím.

Násilné zločiny, které spáchají ženy, se odehrává převážně v tomto období.
Když se dostaví KŘEČE,


přináší velkou úlevu 1 nebo 2 tablety vápníku každou hodinu.
Určitá dávka vápníku je obvykle vhodná i během 2. A 3. dne.

Vápník (250 mg) se udržuje v těle, když má člověk dostatek vitaminu D a hořčíku (125 mg). ! ! !

ČTĚTE DÁLE:

Antistax - lék
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama