. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

BANÁNOVÉ SLUPKY vybělí zuby, změkčí maso a zničí bradavice.

17. března 2015 v 16:31 | http://prozeny.blesk.cz/ |  ČLÁNKY
10 skvělých tipů!

Banánová slupka nemusí hned skončit v koši, protože s ní doma můžete dokázat neuvěřitelné věci. Poslouží vaší pleti, květinám i šperkům. Berte to jako bonus. Banány patří k nejoblíbenějšímu ovoci na světě. Milují je děti i dospělí. Jsou nejen chutné, ale i plné vitaminů a minerálů.

Banánová slupka je skvělým pomocníkem pro bělení zubů. Odstraní skvrny od kávy, vína i nikotinu, a navíc jim dodá lesk. Je to snadné. Vnitřní stranou slupky si dva týdny vždy po dobu alespoň dvou minut zuby potírejte. Díky tomuhle fíglu vybělíte své zuby přirozeným způsobem, bez nutnosti použití agresivních chemických prostředků. Navíc draslík, hořčík, brom a další minerály v ní obsažené posilují zubní sklovinu.

Pokud chcete, aby byla nedělní pečínka nádherně šťavnatá a měkká, dejte pod maso na dno pekáčku slupky ze zralého banánu. Ta zabrání vysušení masa, zjemní ho a pečeně bude ještě lepší.

Banánové slupky se díky vysokému obsahu draslíku, hořčíku a dalších minerálů výborně hodí jako hnojivo. Použít je můžete hned dvojím způsobem. Buď je nechte úplně vysušit, nadrťte a zahrabejte do hlíny v blízkosti kořenů, nebo dejte čerstvou slupku od banánu do jednoho litru vody a nechte 24 hodin vyluhovat. Potom tímto výluhem květiny zalévejte. Uvidíte, jak brzy pookřejí, a dokonce i začnou kvést.

Nemáte zrovna po ruce krém či leštidlo na boty? Nezoufejte! Vnitřní vrstvu slupky od banánu můžete použít místo krému na boty. Stačí, když jí potřete svou koženou obuv a nakonec ji vyleštíte hadříkem. Boty budou zase nádherně čisté a lesklé.

Ovocné kyseliny, které jsou v banánové slupce obsažené, jsou také ideální pro vyleštění vašich začernalých stříbrných šperků. Abyste obnovili jejich přirozený lesk, jednoduše je třete kouskem slupky a pak je jen dočista doleštěte hadříkem. Můžete slupku také rozmixovat na hladkou kaši, přidat trochu vody, abyste docílili pastové konzistence, a za pomoci hadříku s ní stříbro vyleštěte.

Zkusili jste už snad úplně všechno, přesto se bradavic nemůžete stále zbavit? Vyzkoušejte banánovou slupku! Každý večer před spaním překryjte bradavici kouskem slupky, přelepte náplastí a nechte ji tam přes noc. Tohle opakujte celý týden a budete mít po problému.

Mšice nenávidí vůni rozkládajících se banánů. Pokud se jich tedy chcete zbavit, zkuste k napadeným rostlinám lehce pod povrch zakopat banánové slupky. Ty jsou navíc bohaté na vápník a hořčík a další stopové prvky, které rostlinám svědčí. Takže jim prospějete hned dvakrát.

Vnitřní strana banánové slupky je ideálním prostředkem proti svědění, ať už je způsobené kousnutím hmyzu, bodnutím nebo jiným kožním podrážděním. Postižené místo stačí potřít vnitřní stranou slupky, která vysušuje. Údajně pomáhá také proti akné, hemoroidům i dalším kožním chorobám.

Promasírujte obličej jednou za několik dní kouskem banánové slupky. Ovocné kyseliny v ní obsažené pomohou odstranit odumřelé kožní buňky, minerály, vitaminy a antioxidanty zase pokožku oživí. Bude pak mnohem hladší, zdravější a rozzářenější.

Chcete zbavit vaše květiny prachu a usazených nečistot? Lesk listům dodáte, když je přeleštíte vnitřní stranou banánové slupky. Zvlášť užitečné je to u rostlin s "voskovými" listy, jako jsou třeba fíkus, kroton, voskovka, monstera, kalopejka nebo šeflera.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama