. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Jak udržet počítač v optimálním chodu?

7. ledna 2015 v 21:33 |  POČÍTAČ, ZÁBAVA, HRY
Pravidelná údržba počítače je cesta k tomu, jak ho udržet po dlouhou dobu v optimální kondici. Pokud není počítač udržován, nemůžete od něho chtít dobrý výkon. Údržba počítače nezabere téměř žádný čas a postačí, pokud ji budete provádět jednou za měsíc. Není to nic těžkého a hravě to zvládnete doma. Jak na to?

Prach dokáže počítač zničit!

Prach na nebo v obyčejné skříni, není nic hrozného. Prach ve skříni počítače ale dokáže způsobit obrovské problémy. Proto je velice nutné, pravidelně počítač od prachu čistit. Prach totiž může být příčinou pomalého chodu počítače a jeho nadměrná vrstva může způsobit i nevratné poškození jemných součástí hardwaru.

Čištění od prachu zabere jen několik minut!

Počítač od prachu vyčistíte jednoduše. Stačí mít po ruce jemný štětec nebo malý kompresor. V dalším kroku sundáte opatrně kryt. Poté jemnými pohyby odstraníte prach ze všech částí, na které pohodlně dosáhnete. Na nic netlačte a nepokoušejte se součásti hardwaru odstranit nebo posunout. Vekou pozornost věnujte zejména chladiči procesoru a grafické kartě, které jsou na prach nejnáchylnější. Očistou by měl projít i ventilátor, protože na něm usazený prach je příčinou hlučného chodu. Pravidelným čistěním počítače od prachu můžete zvýšit jeho výkonnost až od 20%! Zbavíte se také nadměrného hluku a prodloužíte životnost jeho součástek. A pozor - NIKDY - nepoužívejte k odstraňování prachu vysavač! Ten by mohl součástky nevratně poškodit!

Software je stejně důležitý!

Nutná je i péče o software počítače. Programy, které používáte, mají zásadní vliv na jeho rychlost. První pravidlo tedy zní - odstraňte všechny programy, které vůbec nepoužíváte. Zabírají zbytečně místo a zpomalují i chod počítače. Myslete také na ochranu počítače a používejte kvalitní antivirový program - některé je možné získat i zdarma . Druhým pravidlem je - pravidelně programy aktualizujte. O aktualizace si počítač často řekne sám. Čas od času také vyčistěte počítač od zbytečných souborů. Dobrým pomocníkem je například program CCleaner, který vyčistí počítač od nepotřebných souborů za méně než 5 minut. Rychlejší chod počítače i stabilitu systému zajistí občasná defragmentace disku, jejíž podstatou je zacelení prázdných míst po programech, které jste z počítače odstranili. Více o tom, jaký vliv má software na chod počítače, se můžete dozvědět zde.

Je nutné, spolehnout se na kvalitu

Závada se ale může objevit i v případě, pokud se počítači věnujete. V tuto chvíli přichází na řadu servis notebooků nebo počítačů. Servis je nutné vybírat s rozvahou. Chtějte například vědět, kolik opravy počítačů v servisu stojí. Dobrý servis vám cenu sdělí po diagnostice, kterou sám provede. Mezi časté problémy, které servisy řeší, patří například záchrana dat, oprava hardware komponentů nebo i poruchy způsobené vnikem tekutiny do počítače.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama