. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

Cyklistika vede k potížím s erekcí

7. ledna 2015 v 16:17 | http://zena.centrum.cz/ |  PREVENCE
Čím víc jezdíte na kole, tím vyšší máte riziko impotence a ztráty libida.
Tvrdí to doktor Steven Schrader z univerzity v Bostonu, který se problematikou dlouhodobě zabývá. Jeho kolega urolog,doktor Irwin Goldstein dokonce prohlašuje, že "existují pouze dva druhy cyklistů - ti, kteří jsou impotentní, a ti, kteří impotentní teprve budou".
Cyklistika vede k potížím s erekcí

Sedlo kola utlačuje cévy

Nejde však jen o to, co zjistili američtí vědci. Výzkum potvrdil, že u pěti procent mužů, kteří jezdí na kole intenzivně, se vyvine středně těžká až těžká erektilní dysfunkce. Může přitom jít jen o špičku ledovce, neboť mnoho mužů se o svých sexuálních problémech stydí hovořit nebo je s jízdou na kole nespojují.
Viníkem je tlak sedla na důležité části těla. Při sezení na kole dochází k velkému tlaku na perineum. To je část mezi pohlavními orgány a konečníkem. U mužů touto oblastí procházejí cévy a nervy zásobující a inervující penis. Při delších jízdách dochází k jejich stlačení. Po nějaké době se nedostatečné cévní zásobení a inervace projevíneschopností dosáhnout plné erekce.
Dokonce i tzv. ergonomická sedla, která by měla pohlavní orgány ochraňovat, mohou podle odborníků škodit. Správné sedlo by mělo mít na určitých místech výřezy a na zadní části by mělo být rozděleno na dvě části. Vyplněno by mělo být gelem, který by zmírnil tlak na citlivé partie těla.

Cyklistika je zdravá, ale bolí

Ti, kdo jezdí na kole zřídka nebo jen na krátkou vzdálenost, se obávat nemusí. V ohrožení je sexuální zdraví zejména těch cyklistů, kteří tráví na kole mnoho hodin.
MUDr. Hana Jarošová, primářka z Centra léčebné rehabilitace Revmatologického ústavu k tomu dodává: "Cyklistika patří ke zdravým sportům, prospívá jak pohybovému, tak kardiovaskulárnímu aparátu. Při několikahodinové zátěži při trasách s velkou obtížností terénu může mít negativní vliv na pánevní dno. Platí zde pravidlo všeho s mírou".
Doktorky Jarošové jsme se také zeptali na několik dalších problémů, které cyklistika přináší.
Lidé si často stěžují na bolesti zad. Čím jsou způsobeny a lze se jim nějak vyhnout?
Při některých nemocech pohybového aparátu není cyklistika vhodná. V Revmatologickém ústavu např. nedoporučujeme cyklistiku u zánětlivých postižení páteře (např. Bechtěrevova nemoc) z důvodu možnosti zhoršování kyfózy hrudní páteře a předsunutého držení hlavy. Obecně může i u zdravé populace dlouhodobé přetěžování pohybování při cyklistice způsobit bolesti zad. Je proto nutné se předem rozcvičit, dodržet správnou míru zátěže a po sportování dostatečně zrelaxovat.
Po výletě na kole ovšem bolí i oblast, kde záda ztrácejí své slušné jméno - prostě bolí zadek. Co s tím? Pomáhají například speciální cyklokraťasy?
Pokud se jedná jen o otlačení měkkých tkání, kdy dochází do kontaktu s tuhým sedlem, lze doporučit výměnu tuhého sedla za gelové. Cyklistické kalhoty s vložkou situaci zčásti vyřeší, ale na začátku cyklosezóny si vždy musí měkké tkáně v oblasti hýždí na zvýšenou zátěž zvyknout. Pokud by se jednalo o bolest v oblasti kostrče a křížové kosti, která přetrvává po cyklistice několik dní, pak doporučujeme vyhledat odbornou pomoc fyzioterapeuta.
Kolik kilometrů bychom měli ujet, aby měla jízda na kole skutečně pozitivní vliv na naše zdraví?
Počty doporučených ujetých kilometrů týdně jsou individuální, záleží na konstituci a trénovanosti sportovce - pro úplné začátečníky postačí dva až třikrát týdně několik kilometrů. Důležité je počet kilometrů navyšovat zvolna, nepřeceňovat pocit únavy, dopřát si odpočinek a regeneraci, dodržovat pitný režim.
Jak jízda na kole ovlivňuje náš pohybový aparát? Je pravda, že kloubům jízda na kole prospívá?
Jízda na kole má nepochybně pozitivní vliv na pohybový i kardiovaskulární aparát, zvyšuje jak sílu svalovou, tak rozsah pohybu u pacientů s kloubními potížemi, napomáhá tím centraci kloubu dolních končetin. Proto je často doporučována i pacientům v Revmatologickém ústavu jako doplněk celkové terapie při kloubních onemocněních.

Co dělat, když slezete z kola?

Doktorka Jarošová doporučuje několik jednoduchýchkompenzačních cviků:
  • Vhodné je procvičit páteř přímivými cviky, což jsou cviky, které mají bezprostřední vliv na správné držení těla. Nezapomeňte protáhnout prsní svaly a procvičováním svalstva pletence ramenního svaly zadní strany stehna. Přimivého účinku dosahujeme hlavně tzv. přímivými polohami paží stlačováním lopatek.
  • Druhou skupinu tvoří rovné až prohnuté předklony, jimiž posilujeme zádové svalstvo procházející podél páteře. Účinek těchto dvou skupin přímivých cviků násobíme jejich vzájemným spojováním v jednoduché sestavy, např. prohnutý předklon, skrčit připažmo, ruce ze stran ramen.
  • Přímivý účinek mají i hrudní záklony prováděné aktivně, např. v lehu na břiše zvedáním horní části trupu nad zem, nebo pasívně, např. v kleku předklon, vzpažit, ruce opřít o zem a prohnout páteř: vydatně se protahuje prsní a bederní svalstvo. Doporučuje se cvičit před zrcadlem, aby cviky byly přesné.
  • Před každým domácím cvičením i po něm zaujměte vědomě správné držení těla. Postavte se na celá chodidla, vytáhněte se co nejvýše, jakoby vás někdo vytahoval za vlasy na temeni, hlavu držte zpříma, nezvedejte ramena a neprohýbejte se v kříži. V tomto napjatém postoji vydržte asi 30 sekund, potom svalstvo uvolněte, ale snažte se, aby jednotlivé části těla zůstaly ve stejných polohách jako při vytažení.
  • Celé dolní končetiny je dobře relaxovat sportovní masáží, celkovou vířivou lázní nebo střídavou koupelí (sprchou). Dolní končetiny je vhodné uložit v lehu do zvýšené polohy na cca 20 min.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama