. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

BOD DLOUHOVĚKOSTI - ZU SAN LI 36. bod dráhy žaludku

9. ledna 2015 v 19:35 | mencl.info, dobrarada.sk |  SPORT, CVIČENÍ, JÓGA

Bod stovek nemocí: Podívejte, co se stane po jeho masírování

Akupresurní bod zu san li
Jedna japonská legenda říká, že jednou z času na čas se objeví šťastný muž, kterému se dostane neocenitelné znalosti od svého otce - znalosti o bodu dlouhověkosti zda bodě stovek onemocnění.
Na základě rady od svého otce si syn masíroval tento bod každý den a žil tak dlouho, že viděl zrod a smrt mnoha panovníků.
Masáž určitých bodů na těle patří mezi nejstarší metody léčby na dálném východě, která se používá již po celá tisíciletí.
Celkově má ​​člověk na těle 365 bodů a 12 meridiánů, což je totéž, jako počet dní a měsíců v jednom roce.
Efekt takové masáže, ať už jde o akupresuru nebo o zatlačení jistých bodů prstem, je založen na teorii meridiánů a drah, které spojují jednotlivé orgány.
Aktivace bodu Zu San Li má za následek efekty permanentního omlazení a vyléčení, které prodlužují život . V Číně je tento bod známý jako "bod dlouhověkosti" av Japonsku zase jako "bod stovek onemocnění".

Kde na těle se nachází magický bod Zu San Li?

Bod dlouhověkosti se nachází pod čéškou na koleně. Abyste ho našli, musíte překrýt koleno palcem ruky na téže straně (čili pravou ruku na pravé koleno) tak, jak to znázorňuje obrázek v úvodu článku.
Bod je mezi konci malíčku a prsteníku ve formě malé jamky mezi kostmi.
Pro názornost je to uvedeno i na obrázku níže.
akupresrne-body-na-noze
Je však i jiný způsob jak ho najít …
Sedněte si na podlahu, pevně zatlačte obě nohy do podlahy a přitáhněte je k sobě, ale nezvedejte paty ze země.
Zaznamenáte, že pod kolenem se nachází vyvýšené místo. Najděte nejvyšší položený bod, položte na něj svůj prst a zaujměte obvyklou polohu pro začátek masáže.
Bod na kterém máte prst je bod, který hledáte - Zu San Li.

Za co je tento bod v našem těle zodpovědný a proč ho Japonci nazývají bodem stovek onemocnění?

Zu San Li má následující úkoly:
 1. Kontroluje činnost orgánů v dolní polovině těla.
 2. Kontroluje činnost míchy v oblastech, které jsou zodpovědné za správné fungování trávicího traktu , genitálií, ledvin a nadledvinek.
Masáží bodu Zu San Li dokážete zvýšit činnost nadledvinek, nejsilnějších žláz s vnitřní sekrecí, které jsou hlavními ochránci lidského zdraví.
Nadledvinky vylučují do krve adrenalin, hydrokortizon a další důležitéhormony .
Každodenní masáží "bodu dlouhověkosti" dokážete normalizovat práci nadledvinek, které jsou v těle odpovědné za následující funkce:
 • normalizace krevního tlaku
 • normalizace glukózy a inzulínu
 • odstraňování zánětlivých procesů v organismu
 • regulace imunitního systému
Kromě toho, masáží Zu San Liu víte také:
 • zlepšit trávení
 • vyléčit onemocnění vašeho trávicího systému
 • léčit následky mozkové mrtvice
Masáž uvedeného místa vám pomůže zvýšit i vaše sebevědomí, odbourat stres či napětí a najít vnitřní harmonii.
Dokážete také vyléčit mnohé další onemocnění, včetně škytání, zácpy, gastritidy a pomočování se.

Jak a kdy masírovat "bod dlouhověkosti"?

Bod Zu San Li je lepší masírovat ráno a před obědem, 9 krát v kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček, střídavě na každé noze (čili 9 krát na jedné noze a 9 krát na druhé noze).
Dělejte to opakovaně během 10 minut.
Před začátkem masáže byste měli zaujmout pohodlnou, relaxační polohu, nejlépe v sedě. Uklidněte si dýchání a koncentrujte se na své pocity.
Uveďte se do stavu harmonie a vědomí, že právě začínáte s léčebným procesem. Tato masáž má také stimulační účinky.
Masáž se provádí buď s vašimi prsty nebo s jakýmkoliv zrním (pohanka, oves, rýže, atd.).
Můžete také na tento byl připevnit polovinu stroužku česneku a nechat ho působit 1 až 2 hodiny (do té doby, dokud pokožka nezčervená).
Masáž bodu Zu San Li večer je vhodná pro hubnutí. Říká se, že takto dokážete zhubnout 400 až 500 gramů za týden. Avšak nedělejte masáž těsně před spaním, protože byste si mohli přivodit nespavost.
Masáž je možné provádět každý den, ale nejlepší výsledek má při nove měsíce (čili opak úplňku, kdy měsíc není vidět).
Dále je vhodné dodržovat následující doporučení:
 • Osm dní po začátku novu měsíce (když má měsíc tvar písmene D) masírujte tento bod ráno střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček. Jde o nejlepší čas pro posílení imunity, zlepšení činnosti orgánů a zpomalení stárnutí.
 • Před obědem střídavě na každé noze, ve směru hodinových ručiček, pro zlepšení celkové kondice, paměti a činnosti kardiovaskulárního a trávicího systému.
 • Po obědě, současně na obou nohách. Toto je účinné proti stresu, nervozitě, podrážděnosti, proti bolestem hlavy a na poruchy spánku.
Večer uvedený bod masírujte v protisměru hodinových ručiček, střídavě na každé noze, pro zlepšení metabolismu a na pomoc při hubnutí .
Vyzkoušejte to!Jednoduchou masáží k zázračným výsledkům - tajemství bodu ZU SAN LI.
Zu San Li - to je názov jedného z najčastejšie používaných akupunktúrnych bodov zo všetkých na ľudskom tele a určite najviac intenzívne študovaný bod liečenia akupresúrou i terapiou acumoxa. Odstraňovanie zdravotných problémov pomocou masážnych bodov je jedným z najstarších spôsobov liečby na Východe, ktorý má už niekoľko tisíc rokov. Japonská legenda z tohto obdobia hovorí o šťastnom mužovi, ktorému otec prezradil tajomstvo dlhovekosti - každý deň si mal masírovať jeden bod pod kolenom. Syn poslúchol a za svojho dlhého života sa stal svedkom narodení aj úmrtí niekoľkých cisárov. V Japonsku sa tento bod nazýva Bod sto chorôb, v Číne Bod dlhovekosti. Prezradíme vám, kde sa nachádza a naučíme vás ako ho masírovať.

V čínskej medicíne je ľudské telo vnímané ako energetický systém. Preto tu veria, že masážou môže byť ovplyvnená funkčnosť orgánov a tiež energetický tok. Podľa pradávneho učenia má telo človeka 365 akupresúrnych bodov a 12 hlavných meridiánov. Tieto počty nám veľmi pripomínajú dni a mesiace v roku. Akupresúra (masáž založená tlakom prstov na jednotlivé body) na základe učenia o meridiánoch a kanáloch spojených s jednotlivými orgánmi má preukázateľné priam zázračné účinky na naše zdravie a nielen to. Vo východných medicínach je telo považované za viac za energiu, ako za hmotu a tak má akupresúra blahodarný vplyv nielen na funkčnú činnosť orgánov, ale aj na tok energie, ktorá neustále v nás prúdi.

Zu San Li je bod, ktorému sa dnes budeme venovať. Termín San Li pomenováva systém akupunktúrnych bodov (Li v zmysle napravovať, alebo regulovať) a Zu odkazuje na umiestnenie na nohe. Zu San Li riadi činnosť orgánov v dolnej polovici tela a tiež funkciu miechy v tých častiach, ktoré zodpovedajú za správne fungovanie tráviaceho ústrojenstva, pohlavných orgánov, obličiek a nadobličiek. S pomocou masáže bodov Zu San Li môžete zvýšiť aktivitu nadobličiek, najsilnejších uzlov, ktoré pôsobia ako hlavný obranca ľudského zdravia a sú zodpovedné za vylučovanie adrenalínu v krvi, hydrokortizónu, a ďalších dôležitých hormónov.


Kde tento bod hľadať?

Zu San LiDnes to už nie je žiadne tajomstvo. Pomôcť s hľadaním vám môžu naše obrázky, alebo návod, ktorý hovorí, že ak si položíme na koleno ruku - na pravé koleno pravú ruku, na ľavé ľavú, približne na konci prostredníka sa nachádza Zu San Li - Bod dlhovekosti, Bod stovky chorôb, ale tiež Xiaqihai. Nahmatáme ho v malej jamke medzi kosťami.

Existuje ešte jeden spôsob, ako ho nájsť. Sadnite si na podlahu, pritlačte nohy k zemi a päty nezdvíhajte. Keď pritiahnete nohy k sebe, nájdete pod kolenami vyvýšené miesto. Nahmatajte najvyšší bod tohto miesta. A potom si môžete sadnúť. Bod, na ktorý ste zatlačili, za zmení na priehlbinku a - áno - ste na správnom mieste. Je to Zu San Li.

Pred začiatkom masáže sa pohodlne posaďte. Nohy musia byť uvoľnené. Dýchajte pokojne a sústreďte myseľ na svoje pocity. Je to stav harmónie, v ktorom podľa východnej medicíny začína proces hojenia. Masáž Zu San Li má navyše stimulujúci účinok. Masáž robte prstami prostredníctvom kruhových pohybov v smere hodinových ručičiek s deviatimi opakovaniami na každej nohe. Masáž by mala trvať cca 10 minút so striedaním obidvoch nôh. Následne na týchto bodoch podržte polovice strúčiku cesnaku po dobu 1-2 hodín, pokým pokožka nesčervená. Cesnak môžete zafixovať v bodoch Zu San Li napríklad jemným ovinutím obväzom.

To je všetko? Áno všetko. Ak chodievate na lymfatické masáže, všimnite si maséra, ktorý so stopercentnou pravdepodobnosťou bude v určitom momente masírovať práve tento bod.

Čo na masáž Zu San Li povie vaše telo?

Tradičná východná medicína hovorí, že masáž týchto bodov vám pomôže získať dôveru, prekonať stres a napätie, nájsť vnútornú stabilitu. Navyše vďaka nej môžete významne prispieť k liečbe mnohých chorôb, vrátane impotencie, čkania, zápchy, zápalu žalúdka či močovej inkontinencie.

Masáž zároveň zvyšuje imunitu, sa človek stáva zdravým a životaschopným.

Súčasný štandard aplikovania tejto masáže, preskúmaný a uvedený v učebniciach farmakológie a medicíny zameranej na východné náuky hovorí o tom, že Zu San Li utlmuje bolesť žalúdka, distenziu brucha, vracanie, hnačku, úplavicu, zlé trávenie, zápal slepého čreva, ochabnutosť a necitlivosť dolných končatín, opuch, mastitídy , mániodepresívne stavy, epilepsiu, kašeľ, závrat, búšenie srdca a podobne.

Doba masáže bodu Zu San Li výrazne ovplyvňuje pôsobenie na zdravotný problém, ktorý chcete vyriešiť. Najúčinnejšia je hneď ráno a pred obedom a najlepšie výsledky dosiahnete počas novu mesiaca.

 • * Osem dní po začiatku novu má masáž v dopoludňajších hodinách účinky na posilnenie imunity a zlepšenie funkcií telesných orgánov.
* Pred obedom vplýva na trávenie a zdravú srdcovú činnosť.
* Poobede pôsobí proti stresu, nervozite, podráždenosti, bolestiam hlavy a poruchám spánku.
* Masírovanie bodu vo večerných hodinách vplýva na zlepšenie metabolizmu a tým aj na zníženie hmotnosti približne 400-500 g za týždeň. Nerobte to avšak tesne pred spaním! Mohli by ste si privodiť nespavosť. Pozor - večerné masírovanie sa prevádza PROTI smeru hodinových ručičiek.


Klinický výskum

Zu San LiModerný klinický výskum Zu San Li sa uberal dvoma smermi. Jedným z nich je liečba bolesti brucha vrátane kŕčov, zvyčajne vznikajúcich v oblasti žalúdka, žlčníka, alebo obličky. V tomto prípade sa preukázalo, že stimulácia akupunktúrneho bodu má bezprostredný účinok (v priebehu niekoľkých sekúnd alebo minút) a pacienti často pocítia úľavu po jedinej akupresúrnej terapií tohto bodu. Druhý smer klinického výskumu sa zaoberal liečbou postihnutých imunitných funkcií, najmä nedostatkom leukocytov a zvyšovaním hladiny imunoglobulínu. V tomto prípade sa stimulácia Zu San Li vykonávala denne, obvykle po dobu 10 až 14 dni po sebe (opakovane niekedy po krátkej prestávke niekoľkých dní). Jedna zo štúdií v sebe spája tieto dve oblasti záujmu: liečba pacientov s rakovinou, ktorí trpia bolesťou brucha (pacienti s nádorovým ochorením zvyčajne majú zhoršené imunitné funkcie a to buď spontánne alebo v dôsledku lekárskej terapie). Výsledky? Veľmi pozitívne. Nehovoriac o úľave pacientov s akútnym zápalom slepého čreva a trpiacich pooperačnými bolesťami.


Ako je to s dlhovekosťou?


Hovorili sme už o tom, že čínska medicína považuje ľudské telo za energetický systém, ktorý by mal byť v dokonalej rovnováhe, aby slúžil čo najdlhšie. Za 100% činnosť orgánov zodpovedá hlavne tok energie, ktorú síce nevidíme, ale pri jej úbytku či zlému nasmerovaniu sa môžeme cítiť malátni a tiež ochorieť. Keďže masáž Bodu dlhovekosti nie je nič ťažkého a zvládne to každý - vyskúšajte. Veď ako sa hovorí, za skúšku nič nedáte.

AKUPUNKTURA PRAKTICKY - MUDr. Radomír Růžička, CsC. Prostějov, dub en 2006

 • Ž 36 základní bod pro dolní polovinu těla, posílení, zažívání, zvracení ...
 • TS 4 základní bod pro horní polovinu těla, bolesti hlavy, zubů, nachlazení ...
 • P 7 kardinální bod plic, astma, nachlazení, popáleniny ...
 • TS 11 kožní nemoci, vyšší teploty, nachlazení, chronická angína ...
 • MM 13 souhlasný bod dráhy plic, chronická plicní onemocnění ...
 • MM 21 souhlasný bod dráhy žaludku, nemoci a bolesti žaludku, žlučníku ...
 • MM 23 souhlasný bod dráhy ledvin, ischias, impotence, menstr. cyklus ...
 • MM 40 alergická onemocnění, bolesti hlavy, alergie, revmatismus ...
 • MM 60 základní bod proti bolesti, zejména v dolní polovině těla ...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama