. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

SRDEČNÍ ARYTMIE - souvisí i s mozkovou příhodou

15. prosince 2014 v 18:52 |  NEMOCI A LÉČBA

DŮLEŽITÁ RADA: 1 pol.LŽÍCE JEDLÉ SODY Vám může zachránit život !

Do sklenice vody rozpustit 1 polévkovou LŽÍCÍ JEDLÉ SODY (soda bicarbona). Vypít. Zavolat sanitku a lékaře. Než za 20 min. ? přijedou... Lehnout si, dát nohy nahoru - opřít o zeď, tak na 20 minut.

Jedlá soda je zásaditá, než přijede lékař, dostane se do krevního oběhu a pomůže rozpustit sraženinu - tromb, zabrání fatálním následkům - ochrnutí končetin aj.

Četla jsem to někde --- v mailu ....
při srdeční příhodě apod. s žaludeční nevolností a točením hlavy vám tak bude dobře do 10ti minut ! ! !

Při srdeční arytmii dle rady lékaře ( MUDra) pomáhá:


VALSALVŮV MANÉVR a

MASÁŽ KAROTICKÉHO SINU (Barro receptor) .
(Slavná hláška XENY-princezny bojovnice: Právě jsem ti zastavila přívod krve do mozku.......) STISKNOUT jen na 1 straně. Jinak mohou nastat mdloby.

VALSALVŮV MANÉVR pro laiky:
sednout na bobek, UCPAT NOS, zavřít ústa a usilovně fouknout či násilně vydechnout do UŠÍ a do BŘICHA.
Provést toto 5x za sebou a pomáhá to. Naskočí sinus rytmus.

Valsalvův manévr pro pokročilé - usilovný výdech při zavřené hlasové štěrbině. Patří k vagovým manévrům, používá se k zrušení některých tachyarytmií dochází k zpomalení převodu v oblasti AV uzlu. Další možností využití je diferenciální diagnostika šelestů šelesty při subaortální stenóze či prolapsu mitrální chlopně zesilují. Může zvýraznit varikokélu. Provádí se vleže, kontraindikací je diabetická retinopatie. Během V. m. se výrazně zvyšuje nitrohrudní tlak, což může zhoršovat žilní návrat krve do srdce.

 • Pomocí léku, nejčastěji užívaným je právě Adenosin. Další možnosti jsou například amiodaron a verapamil. Adenosinu se také někdy přezdívá "chemický valsalvův manévr), nicméně úspěšnost Adenosinu je mnohem vyšší (>90%) než úspěšnost Valsalvova manévru.
 • Další možností, obzvláště pokud je pacient vysoce symptomatický, je synchronizovaná elektrická kardioverze.
 • Trvalé řešení nabízí radiofrekvenční ablace, která ve většině případů zbaví pacienta problémů trvale.
Valsalvův manévr se používá pro mnoho důvodů , včetně vyrovnání ušního tlaku po letecké dopravě nebo při porodu . To může být takévelmi užitečný diagnostický nástroj pro srdeční arytmie . Postup
Valsalvův manévr je nucený výdech proti uzavřeným dýchacím cestám . Zavřete ústa a nos a " tlačte "vzduch bez výdechu . Je to podobné tlaku kolem stolice . V srdečním nastavení , budou lékaři monitorovat EKG a také poslouchat srdce v průběhu a po skončení manévru .
Fáze 1
Na začátku pohybu , tlak v hrudní dutině zvyšuje v důsledkutlačení vzduchu . Srdeční frekvence se nezvyšuje , ale zvyšuje se krevní tlak , jak je to nucen z plic do srdce .
Fáze 2
Dále ,množství krve přicházející do srdce ( žilní návrat ) klesá . Méně krve pak jde ze srdce . Tím se snižuje krevní tlak a zvyšuje tepovou frekvenci .
Fáze 3
V této fázi , uvolnění dechu . Hrudní dutině tlak klesá , a krev teče normálně z plic do srdce .
Fáze 4 .
Ve fázi 4 krevní tlak může stoupat mírně nadnormální , než se vrátí k výchozí hodnotě . Srdeční frekvence také vrací k normálu
Diagnostika
Valsalvův manévr je užitečný v kardiologii . Některé srdeční šelesty hlasitější nebo měkčí během různých fází , v závislosti na tom, kde se nachází .

MASÁŽ KAROTICKÉHO SINU ... masírovat do bolesti.

Syndrom karotického sinu - příznaky, projevy, symptomy

Zveřejněno 15. 5. 2014 | Napsal Eva Pivoňková (studentka medicíny) | Zobrazeno: 1999x
 • Vytisknout
 • E-mail
syndrom-karotickeho-sinu-priznaky-projevy-symptomySyndrom karotického sinu (anglicky carotic/carotid sinus hypersensitivity, CHS) je reakce baroreceptoru, který se nachází na krkavici, která je způsobena nadměrnou stimulací tohoto baroreceptoru. Následkem této reakce je snížení průtoku krve v mozku a tím vznikají závratě ad. symptomy. Tento syndrom se vyskytuje především u starších mužů a je častou příčinou nevysvětlitelných .. pádů,
náhlého snížení krevního tlaku či . . . mdlob.
___
U mužů často dochází k podráždění tohoto baroreceptoru např. při holení. Tento baroreceptor hraje důležitou roli při udržování správného rozmezí hodnot krevního tlaku v organismu.
Diagnostika syndromu karotického sinu: Pro určení diagnózy můžeme použít mnoho testů. Jednak bychom pacientovi s podezřením na tento syndrom měli natočit EKG, abychom vyloučili případně jinou příčinu. Dále můžeme využít možnosti echokardiografie. Je rovněž vhodné pacientovi dát holter monitor, který nám sleduje pacientovo EKG po dobu 24 hodin. Můžeme také zkusit masáž karotického sinu, která by však měla by být provedena pod EKG kontrolou.
Léčba syndromu karotického sinu: spočívá v úpravě životosprávy a dodržování pitného režimu. Dále můžeme provést chirurgický zákrok, kterým přerušíme nervová vlákna vedoucí do tohoto baroreceptoru a tím zabráníme jeho další aktivaci. Rovněž je možné implantování kardiostimulátoru.

Jak se projevuje syndrom karotického sinu - příznaky, projevy, symptomy

 • pomalejší puls než normální (bradykardie)
 • únava
 • závratě nebo točení hlavy
 • mdloby
 • dušnost
 • bolest na hrudi
 • potíže se spánkem
 • pocit přeskakování srdce (palpitace)

Kardioblog

Funkční poruchy - může být uskřinutý nerv, zejm. srdeční nerv.

zarovnání obratlůPáteř má při pohybu udržovat obratle stále nad sebou - "zalícované". Pokud během pohybu dojde ke sklouznutí obratle nebo ploténky, zatlačí hranou na okolní struktury (vazy, úpony svalů, v místě meziobratlového otvoru i nervové kořeny a jejich obaly). Ty na to mohou po opakovaném dráždění reagovat bolestivě. A navíc, při návratu zpět může dojít k jejich bolestivému uskřinutí.
Jestliže k takovému uskřinování dochází opakovaně (a stačí, i když je to jen částečné) jedná se o velmi bolestivou záležitost. Dojde k otoku drážděných struktur a k větší citlivosti na další dráždění. Tělo se proto brání svalovou křečí (= spasmem) svalových skupin, které vyvolaly pohyb způsobující uskřinutí. Tím se sice zabrání dalšímu poškození, ale svalová křeč je sama o sobě bolestivá a navíc pokud již k uskřinutí došlo, brání spasmus jeho zrušení. Při dlouhodobém dráždění pak dochází navíc k rozvoji degenerativních změn.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 janinka janinka | Web | 31. srpna 2016 v 14:49 | Reagovat

Velmi zajímavý článek, a odborný. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama