. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

LYMFA a MANUÁLNÍ LYMFODRENÁŽ

8. prosince 2014 v 23:30 | you tube |  ZDRAVÍ-Ruční lymfatickou masáž předvádí Mgr. Eva Struhovská ze studia Line Body v Praze 5. Více na www.linebody.cz

https://www.youtube.com/watch?v=BPe30Sn0Rkc   - lymfodrenáž nohy

  • LYMFA 9. března 2015 | Marie Zítková, cvičitelka jógy - VIDEO

Čistá lymfa, půl zdraví

Trápí vás únava? Otékají vám nohy? Stydíte se svléknout do plavek kvůli neustále se rozpínající celulitidě? Ať děláte, co děláte, pomerančová kůra nemizí a únava je den ode dne horší… Ale začněme pěkně od lymfy!

Lymfatický systém, který jetvořenlymfatickými cévami, mízními uzlinami a některými vnitřními orgány, odvádí z lidského těla škodlivé látky, viry, bakterie a infekční zárodky. S pomocí lymfy (mízy), bezbarvé a čiré tekutiny, se distribuují vstřebané živiny do krevního oběhu a současně se do ní absorbují nahromaděné toxiny a další odpadní látky, které pak vyplavuje z těla ven.
Za normálních okolností protečou lidským tělem denně zhruba čtyři litry lymfy. V lidském těle se nacházejí čtyři hlavní lymfatická centra: levá a pravá tříselná uzlina a levá a pravá mízní uzlina v podpaží. Je-li však lidský organizmus dlouhodobě vystaven stresu a škodlivému prostředí, tělo se oslabuje, stejně tak i imunitní systém.Proudění lymfy se zpomaluje, lymfatické cévy jsou postupně zaneseny nečistotami a organizmus pomalu kolabuje. Na začátku všeho je nic neříkající únava, kterou však postupem času doplní další příznaky: otoky obličeje, nohou, zadržování tekutin v těle, časté migrény, zhoršující se celulitida či celkově oslabená imunita.

Jak účinně rozhýbat lymfu:

Lymfodrenážní čaj
Jedná se o speciální bylinkový čaj (květ ibišku, listy pampelišky, květ vřesu, květ měsíčku, květ jetele lučního, květ a nať třapatky, pýr oddenek, citronella). Jednu čajovou lžičku směsi přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 20 minut louhovat. Poté čaj přeceďte a vypijte ještě zatepla. Čaj se pije jedenkrát až dvakrát denně. Očistnou kúru opakujte dvakrát ročně. Délka jedné kúry je šest týdnů.
V průběhu šestitýdenní kúry omezte konzumaci tučných mléčných výrobků, jezte syrovou zeleninu, zejména celer, petržel, mrkev, kedlubny a zelí. Do svého jídelníčku kromě toho zařaďte dostatečné množství jablek, která mají blahodárný vliv na krevní oběh i lymfatický systém. Vyvarujte sevšak náročné fyzické činnosti. Při nadměrné fyzické námaze znečištění v uzlinách narůstá.
Lymfodrenážní masáž
Manuální lymfodrenážní masáž se provádí prostřednictvím lehkých a jemných doteků, které opisují lymfatický systém po celé jeho délce. Drenáž se provádí pod přiměřeným tlakem pomalými kruhovými či spirálovitými pohyby. Tlak jednotlivých hmatů nesmí být kratší než jednu sekundu. Jen tak bude tok tekutin v podkoží dostatečně stimulován.
Hmatová drenážní technika vyžaduje podrobné znalosti mízního systému. Aby byla masáž účinná, musí být lymfa stimulována ve správném směru. Masáž proto provádíme od lymfatických center směrem k perifériím. Při masáži dolních končetin začínáme nejdříve jemně masírovathrudní mízovod, poté pokračujeme k tříselným uzlinám, následují stehna a lýtka. Prsty na noze masáž uzavírají. POZOR! U klasické masáže je tomu právě naopak.
Lymfodrenážní masáž provádějí specializovaná relaxační či kosmetická centra,lymfodrenážní čaj zakoupíte v běžné lékárně či v obchodě se zdravou výživou.
Už jste zkoušeli lymfodrenážní masáž?
 

Lymfa - záhadná tekutina


21.04.2006
Nejprve o tkáňovém moku: Je to šťáva pronikající všemi tkáněmi a omývající všechny buňky. Její množství se odhaduje na 5- 6 litrů. Pochází jednak z krevních vlásečnic, jednak ze samotných tkání. Z krve proudí do tkáňového moku kyslík, soli, látky živné i specifické. Rozkladné látky, produkty buněk přecházejí do tkáňového moku. To vše se děje na fyzikálních principech. Tato vnitřní cirkulace je závislá na hydrostatickém krevním tlaku a koloidně osmotickém tlaku plazmatických bílkovin a prostupnosti kapilární stěny.
Počátkem lymfatických cév jsou lymfatické kapiláry, tenkostěnné slepé trubice nepravidelného lumina, které tvoří různě hustou síť ve většině orgánů těla. Sbírají tkáňový mok, který se přestupem do lymfatických kapilár stává lymfou. Lymfa je tekutina kolující v lymfatických cévách, sbírá se z celého těla a vrací se do krve. Množství tkáňového moku a lymfy je větší než množství krve; množství samotné proudící lymfy se odhaduje na jeden litr. Lymfa je kapalina skoro bezbarvá, čirá. Složení má podobné jako krevní plazma. Obsahuje méně bílkovin, ale více NaCl než plazma.


V lymfatických kapilárách nejsou přítomny volné buňky. Průchodem lymfatickými uzlinami se lymfa obohacuje buňkami a podobá se krevní plazmě, sráží se, sraženina je řidší a měkčí. Lymfatické cévy střev během trávení odvádějí převážnou část tuku potravy, a potom je lymfa mléčně zkalena. Na lačno je lymfa pocházející z trávicího traktu čirá. Lymfatickými cévami je zabezpečována u vyšších obratlovců drenáž tkáňového moku, který se oklikou vrací do krve. Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév, z lymfatické tkáně a orgánů. Lymfatické kapiláry se spojují a tvoří větší lymfatické cévy, z nichž největší ústí do vén. Ve tkáňovém moku je určité množství bílkovin. Kdyby proteiny zůstaly v tkáních, vzrůstalo by množství vody v mezibuněčném prostoru a došlo by k otoku - edému. Pouze lymfatické kapiláry jsou strukturálně přizpůsobeny k odvádění koloidních látek. Lymfatické kapiláry jsou také hlavní cestou pro odstraňování korpuskulárního materiálu a kupř. pro drenáž tukových kapének, chylomiker v tenkém střevě. Jsou strukturálně upraveny pro příjem látek o větších molekulách. Takto může tkáň rychle reagovat na změny tkáňového prostředí a regulovat systémem lymfatických kapilár stabilitu homeostázy.


Do průběhu lymfatických cév jsou vloženy lymfatické uzliny, které se podílejí na tvorbě lymfocytů a filtrují protékající lymfu. Odstraňují degenerující buňky, protože mají svou fagocytární aktivitu. Odstraňují i korpuskulární materiál různého původu. Částice sazí vdechnuté do plic se dostávají do lymfatických uzlin bronchiálních, kde jsou pohlcovány retikulárními buňkami a makrofágy a často jsou v lymfatické uzlině nahromaděny v tak velkém množství, že uzlina je černě zbarvena. Patogenní bakterie, které byly vneseny do lymfatických uzlin, jsou pohlcovány a destruovány makrofágy. Lymfatické uzliny se významně podílejí i na tvorbě protilátek a imunitních procesech organizmu.


Při různých nemocech bychom na lymfatický systém neměli zapomínat. Určitě zde existuje přímá souvislost s problémy pokožky - celulitida, akné, pokožka s velkými póry. Špatný lymfatický koloběh souvisí s únavou, různými otoky, zatížením jaterním. Játry za den proteče asi 1- 2 litry lymfy. Pokud selže transportní a filtrační schopnost lymfy, pak náš organizmus začne být zatěžován působením látek, které jsou pro tělo škodlivé.


Krev v krevním systému cirkuluje cévním systémem a je do pohybu uváděna pumpou- srdcem. Kdežto pohyb lymfy je v lymfatickém systému zajišťován hlavně pohyby svalových skupin v okolí lymfatických cév. Jinými slovy - když se hýbeme, lymfa proudí, když se nehýbeme, lymfa stojí. Neodvádí toxíny. Ležící pacienti by měli dostávat masáže, lymfodrenáže, mají být polohováni a "umělým" rozhýbáním lymfatického systému by se měla podporovat detoxikace. Lymfodrenáží tedy rozumíme proces uvedení lymfy do chodu. Můžeme ji provádět speciálními hmaty a cviky, klasickou masáží, míčkováním za použití molitanových míčků.


Z přírodních prostředků se používají silice jalovcového plodu, které působí jako diuretikum a podporují tok lymfy a látkovou výměnu, Rozmarýn a Pačuli mají řadu stimulujích a harmonizujících funkcí při léčbě lymfatických otoků. V homotoxikologii používáme Lymphomyosot, Belladonu - Homaccord a Traumeel hlavně v poúrazových otocích. Dobře poslouží i Galium kapky. Ostatně svízel (Galium) používala již lidová rakouská léčitelka Maria Treben. Svízel očišťuje od chorobných látek ledviny, játra, slinivku břišní, slezinu. Kdo má poruchy lymfatických žláz, měl by pít denně čaj ze Svízele. Působí i proti chudokrevnosti, vodnatelnosti, při bolesti (píchání) v boku. Čaj používaný zevně velmi rychle léčí kožní choroby, rány, vředy, uhrovitost. Svízel je také dobrým pomocníkem při onemocnění ledvin. Kdo se zabývá aromaterapií, jistě najde i zde mnoho pomocných bylin.

21.04.2006
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHAVíce informací na: http://www.celostnimedicina.cz/lymfa-zahadna-tekutina.htm#ixzz3g38KiUsx

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zaujaly Vás tyto informace ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama