. . VŠE, CO MNE ZAJÍMÁ. . . .CARPE DIEM ! - VYUŽIJ DEN !

. .Hanka. .Hanka .Hanka. .JEN Z DOBRÉHO SE RODÍ DOBRÉ ! . . Hanka . Hanka. Hanka

. . . . . . FIDE, SED CUI FIDAS, VIDE ! . . . VĚŘ, ALE KOMU VĚŘÍŠ, MĚŘ ! . . . . .čs. film Bílá paní.
DĚKUJI za návštěvu na mém Blogu a PŘEJI VÁM krásný a úspěšný nový týden.Vaše Milena

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA Facebooku:NA ÚVOD
NĚKTERÉ SPECIÁLNÍ MNOU VYBRANÉ ZÁSADNÍ - DŮLEŽITÉ ČLÁNKY: - více - klikněte na ně.
DALŠÍ ČLÁNKY NAJDETE NÍŽE či v ARCHIVU:


- KOKOSOVÝ OLEJ - 12 + 1 způsob využití -pomáhá proti bakteriím a kvasinkám
mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami.

- vzniká v játrech, vznik podporuje zejm. vit. B6, B12, B9 (kys.listová)-methylačn živiny.

- GLUTATHION "Matka všech antioxidantů" - rubrika Přírodní léky, 5.3.2016.

Methylační živiny (kyselina listová a vitaminy B6 a B12). Jedná se pravděpodobně o vůbec nejdůležitější prvky urč. reakcí- kyselinu listovou = vitamin B9 (zejména v aktivní formě 5-methyltetrahydrofolátu), vitamin B6 (v aktivní formě P5P) a vitamin B12 (v aktivní formě metylkobalaminu). Více zde:Výsledek obrázku pro 2018
Year of the dog.


NEODCHÁZEJME OD ROZEHRANÉ PARTIE A
DOKONČEME, CO JSME ZAČALI.
TO NÁM DÁ NADĚJI, ŽE BUDEME VOLNĚ DÝCHAT.

od 1.11.2017 - UKONČUJI ZDE NA MÉM BLOGU SVOU ČINNOST a BUDU POKRAČOVAT NA - Facebooku: M - Spektrum
. . . . . . . . . . .

AUTOSUGESCE pomáhá...

15. prosince 2014 v 20:53 | mail |  LIDSKÁ MYSL
Poměrně jednoduchou terapii - autosugesci - si mohou lidé vyzkoušet sami na sobě.

Ta má působit především tak, aby se uvolnily nevědomé léčivé síly těla a mysli, kterými každý člověk do určité míry disponuje.
Autosugesce není novou objevnou léčivou myšlenkou, ale je známa pod jménem "Couého metoda", podle Emila Couého, francouzského lékárníka a psychoterapeuta, který vyvinul tuto techniku už koncem 19. století.

Celá metoda autosugesce je založena na formě meditace, která má za cíl vyprázdnit mysl od vědomého myšlení opakováním slov nebo takových vět, které Couého později proslavily.
Coué totiž věřil, že když se pravidelně ve stavu uvolněné mysli opakuje věta:
"Každým dnem se mi ve všem daří stále lépe a lépe,"
vtiskne se pevně do představivosti a může pak také vyvolávat a řídit nevědomé procesy v těle a mysli pozitivním směrem. Lidé, kteří se rozhodli pro autosugesci, se obyčejně chtějí celkově cítit lépe, být zdravější, spokojenější a šťastnější. Autosugesce také může urychlovat rekonvalescenci a pomáhat zmírnit bolest i utrpení, způsobené tělesnými a duševními chorobami.
Autosugescí se dá ve skutečnosti dobře působit proti napětí, úzkosti, strachu i závislosti, například na nadměrném množství jídla, kouření, alkoholu nebo některých drog. Jak bylo zjištěno, může též pomáhat při astmatu, alergii, při psychosomatických i zhoubných chorobách. Lékařská praxe se proti Couého teorii na konci 19. století stavěla zprvu až extrémně nepřátelsky, takže ačkoliv někteří lékaři byli schopni připustit, že pacientova vůle může do určité míry ovlivňovat jeho zdraví, zůstávají nanejvýš skeptičtí.

V dnešní době se mnoho lékařů a psychologů staví k těmto aspektům terapie s poněkud většími sympatiemi a navíc se prokázalo, že autosugesce ovlivňuje jak mysl, tak celé tělo.
Co se týče rizika, lze autosugesci považovat za bezpečnou a použít ve spojení s jakoukoli jinou terapií. Nikdy by však neměla zcela nahrazovat klasickou léčbu u závažných nemocí, zvláště pak těch, které bezprostředně ohrožují život. http://www.spirit.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama